17. živá textová dílna

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. živá textová dílna

Příspěvek od Lenka Tichotová »

17.Textová dílna Slávka Janouška bude 5.-7.10.2012 v Kdanicích
www.kdanice.cz

prvními přihlášenými jsou:
1) Slávek Janoušek
2) Arnošt Frauenberg (i s kancema)
3) Denny Newman
Kdo bude další ???

Hlaste se pro mne nejlépe nejpozději do 20.září, http://doodle.com/5xpx94at6bz9wznz, abych podle toho nakoupil proviant.

Letos je bazén pro všechny povinný!!! To budete koukat :-)

PROGRAM BESÍDKY 5.10.2012 od 19 hod v Městském divadle Turnov:
Kosmonaut & Nevermore
Tamaral ( Petr Sedláček a Inka Tognerová)
Lucie Redlová
Láďa Zítka
Arnošt Frauenberg & KPN
Slávek Janoušek (... & možná Luboš Vondrák)
(před vysoupením Ladi Z. proběhne výběr slov od diváků. Kdo se budete chtít zúčastnit textování? Dejte mně vědět. Moderovat bude tradičně Kosmonaut a Kuba Horák

Hezký zbytek léta všem.
Mrca
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Jedu.
Ivo Cicvárek
Milan Sochora
Příspěvky: 129
Registrován: 8. 2. 2010, 20:43
antispam: Ne
Bydliště: Havlíčkův Brod,Petrkov7,58001
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Milan Sochora »

jedu.
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Jedu na pátek, sobotu a v neděli ráno domů.
Láďa
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Daniela »

Jedu
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Cácorka »

Snad jo...
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Jedu na celou.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jardo a Danielo, Ivo: zkusili byste zas vymyslet nějaký originální úkol do Kdanic? Mně se moc líbil model, co dělal loni Ivo - s tím výšlapem po vesnici a okolí, to bylo velice fajn. Možná zas něco takového obdobného? Snad bude opět hezky.
Slávek Janoušek
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Jarda Síbrt »

OK, počítám s tím. Jeden úkol mám, poohlédnu se i po nějakém dalším, odlišném.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Úkoly ze 17. textové dílny v Kdanicích vkládejte zde.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 17. živá textová dílna

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahoj všem. 17. živá textová dílna byla opět skvělá (ostatně jako už vždy). Velké díky Mrcovi za organizaci Besídky i dílny v Kdanicích, Ivovi a Jardovi za přípravu úkolů a všem za vytvoření příjemné atmosféry.

Vyplývající úkoly: Je třeba co nejdříve přijít na to, kde a kdy bude jarní dílna, protože jsem v žádosti o dotaci musel už uvést data a místa (uvedl jsem provizorně Kdanice). A proto, že jsem musel jako jednu z příloh napsat čestné prohlášení, že tu žádost podám ještě i jinam, je třeba vědět, kde to bude, protože to budu podávat na kraj, takže musíme vědět, bude-li to Jihomoravský či Vysočina.
Zvolil jsem následující termíny (může se to změnit, to je jedno, ale chtěl bych, abychom se k tomu co nejdříve vyjádřili, abychom to nevymýšleli na poslední chvíli jako vždycky a pak na to někteří zapomenou a bijí se do hlavy, když se jim to potká s něčím jiným (viz Kuba letos). Tak dejte vědět, zda to tak eventuálně může zůstat:

18. živá textová dílna - 19. až 21. 4. 2013 (zvolil jsem později v dubnu, kdy už bývá hezčí počasí a ještě nebývají žádné akce, které nejdou přesunout)
Někde: (padlo: Besídka v Café Práh a pak přesun a najít něco kolem Brna (navrhoval Ivo a Kosma) x někde u Sázavy (navrhoval Milan) x někde na Vysočině (navrhoval Láďa). Zkuste prosím konkretizovat návrhy a hodit to sem. A samozřejmě každý, kdo by k tomu měl nějaký nápad.

19. živá textová dílna - 4. - 6.10. 2013, Kdanice, Besídka 4.10. Turnov - dramaturgie Mrca. Tam je to jasné a asi beze změn. Jen potvrďte termín, kdo si zapsal.

1. Letní škola textování - týdenní živá dílna, 18. - 25.8. 2013, Kdanice. Tam budou pozváni přihlášení z řad zájemců, chtěl bych pozvat zejména mladé a začínající. Ti si ovšem již budou tento kurz platit - to se musí ale předem spočítat a asi to zas nesmí být moc vysoká částka, aby neodrazovala. Stejně každý z nás za akci u Mrcy zaplatí - za dopravu, jídlo, za nocleh... pravda, hlavně za pití, ale to už si každý bude platit extra... Takže takový frekventant by v tom měl spočítanou položku za jídlo a bydlení a dále pak poplatek za dopolední seminář, odpolední cvičení a večerní koncert. A účastníci živých dílen se stanou lektory, kteří povedou seminář, při cvičení dají úkoly, případně zhodnotí, večer zahrají koncert - vše u Mrcy. Celý týden by byl inzerovaný týdenním plakátkem po okolí, aby na ty koncerty měla přístup i veřejnost. Každý den někdo jiný, závěrečný večer společně - vystoupí s písněmi (či přečtou) frekventanti + členové dílny (kdo bude moci přijet - taková Besídka). V Sobotce to asi nepůjde, protože zrovna v sobotu 24.8. tam je prý nějaká akce a zábava, ale třeba se přijde na jiné místo v okolí, kde by to bylo možné udělat - když se nenajde, Mrca to jistí. A z kurzovného + z dotace se to lektorům zaplatí.
Tuto akci chci příští rok udělat určitě. Už jsem o tom přemýšlel letos, ale nestihlo by se to nachystat. Pokud dotace nebude, udělal bych to asi jen kratší na zkoušku. Ale v dalších letech už ta dotace prostě vyjít musí, tak to funguje, a navíc to hodlám podávat na víc míst, když už teď vím, jak se to dělá :D .
Tedy: bez dotace to bude zase jen nějaké symbolické cestovné. Bude-li, bude to za peníz, ale budou se muset vypsat papíry.

Takže dotaz zní: Kdo by do toho v tomto týdnu šel se mnou? Já tam budu po celou dobu a potřebuju alespoň jednoho člověka, co to bude rovněž absolvovat celé, další budou přijíždět jen na jednotlivé dny. Myšleno samozřejmě na nejužší jádro, to oslovuji jaksi přednostně. S tím, že každý den bude o té osobě, co večer bude hrát. Dotyčný tam bude celý den, udělá seminář, vymyslí úkoly pro odpolední cvičení, večer zahraje. Pokud by měl někdo třeba problém s tím seminářem či cvičeními, vypomůžeme my dva, co tam budem celou dobu, a dotyčný bude prostě jen host. Rozhodně každý takový host musí v rámci semináře vysypat svůj stručný umělecký životopis a věci, na které během té doby přišel. Co se týče vymýšlení úkolů, s tím budeme pomáhat, neboť to bude třeba předem koordinovat, aby se témata a způsoby zadání neopakovaly.
Všechny další nápady jsou vítány, sem s nimi.

Sehnat frekventanty nebude jednoduché. Představuju si, že by šlo o skupinku 15-20 lidí a bude potřeba to masírovat už od začátku roku - inzerovat, dávat na stránky atd. Vytipovávat a oslovovat. Doufám, že s tím všichni pomůžou. Musím to postavit trochu obchodnicky: kdo sežene i jen jednoho frekventanta, má jisté místo na večerní koncert :D .

Touto akcí sleduju jediné - najít další osoby, které by se k nám přidaly, ale hlavně bych chtěl nacházet mezi těmi kolem dvaceti. Nechci suplovat žádnou školu, ale najít talentované mlaďochy, kteří se patlají zatím někde v oceánu chyb před objevením Ameriky, ale přesně vědí, že musí plout a něco objevit.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“