12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Slávek Janoušek »

VÍTEK ROKYTA - jinak kytarista skupiny Fleret (ale teď tedy nemyslím Zdeňka Hrachového uprostřed, ale toho sólového kytaristu vpravo :D ), tak ten má ještě rockovou kapelu. A už před časem měl zájem o texty na melodie, které nahráli. Vítka řečeného Orff či Orfík bych ještě představil tak, že je to naprostý multiinstrumentalista, neboť na CD dětských písní Dušičky hraje ve více než polovině písní na nejrůznější nástroje jako kytary akustické i elektrické, klávesy, basy, akordeon, cimbálek atd., mnohé i aranžoval - velice šikovný muzikant.
S jinou než fleretí partičkou nahráli 5 písní ve svahilštině a žádají nás o texty pro chystané CD. Protože tuto disciplínu už dost lidí v Textové dílně zvládlo, vyhlašuji tento následný projekt: Kdo by měl zájem zkusit nějaký text napsat, nechť zde projeví zájem (nebo mně rovnou kontaktuje - slavek.jan@volny.cz) - a já mu pošlu odkaz na úschovnu, kde písně zavěsím. Pak bych zase potřeboval po Vašem poslechu informaci, do které se pouštíte jako první, abychom si to nějak rozebrali.
Viděl bych to, že bychom na to téma mohli na dílně pohovořit, takže by bylo fajn, kdyby nějaké nástřely byly už do té doby.
Co se týče textů: písně jsou nazvány jen písmeny abecedy, aby nic nesvazovalo textaře. Tématicky je to na inspiraci každého, psáno v mužském rodě - zpívá to chlap.
Takže kdo do toho jde?
Zdraví a na dílnu se těší Slávek.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak pouze tři se ozvali... písně v mp3 jsem poslal přes úschovnu. Vážně už nikdo další? Pokud by se ještě našel někdo, kdo by chtěl zkusit napsat text na melodii, napište mi a pošlu odkaz na úschovnu.
Slávek Janoušek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Lada »

Slávku, nechceš nějakou jednodušší melodii vzít na dílnu jako jeden z úkolů? Minule to docela fungovalo a byla by to změna... L.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Můžeme to samozřejmě zkusit na místě samém jako jeden z úkolů. Ale třeba by to někdo ještě chtěl zkusit i doma v klidu:)).
Slávek Janoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Já si toho vlákna nevšim:) Pošli mi na mail odkaz na úschovnu, dík.
Ivo Cicvárek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak současný stav,. aby se to mohlo sledovat, jak se to vyvíjí:
Na dílně 6.10.2012 jsme zadali píseň J jako jeden z úkolů, udělali rytmický rastr, napsali nástřel písně. V tématu 17. živé textové dílny je rozpis úkolů a tam zapište vy, co jste nestihli zapsat svůj text nebo i návrh refrénu, aby si to mohl Orfík projít, k čemu se zatím došlo. Protože trochu tápeme, oslovím Orfíka, aby se sem na to podíval a vybral, kudy se pohybovat.
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Kuba Horák »

Slávku, jestli to je ještě v kursu, pošli mi melodie na anglokuba@seznam.cz Díky. Kuba
švanca
Příspěvky: 213
Registrován: 14. 7. 2010, 12:22
antispam: Ne

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od švanca »

Pokud to bude možné, připojím se taky. Po vzoru výše přidávám rovnou email: svanca.ales@centrum.cz.
S modrou oblohou.

švanca@
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Mám prosbu na administrátory (sám to neumím):
1) do tématu TEXTY prosím přidat: TEXTY PRO VÍTKA ORFÍKA ROKYTU a tam udělat 5 kolonek s názvy pěti písní (Píseň J, K, N, S, Z)+ pod píseň J přenést texty ze 4.úkolu 17. textové dílny. Chtěl jsem to udělat a ejhle - zjistil jsem, že to neumím. Jsou tu první reakce od Orfíka, tak ať je to přehledné vždy v rámci dotyčné písně.
Prosím Kubu, Jardu... nebo Kamadevu?
2) A prosím o rozdělení mého dlouhého příspěvku shrnujícího 17.TD (Aktuality, 17. TD) a přecházejícího v téma PLÁN NA ROK 2013 + DATA - 17.TD dát do Neaktualit a nové téma založit. Děkuji velice.
Slávek Janoušek
švanca
Příspěvky: 213
Registrován: 14. 7. 2010, 12:22
antispam: Ne

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od švanca »

Pokusím se o K.

švanca@
švanca
Příspěvky: 213
Registrován: 14. 7. 2010, 12:22
antispam: Ne

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od švanca »

je to vynikající...super hudba. Všechny ty písně...fakt paráda.
Musel jsem to tu napsat...

švanca@
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY PRO PÍSNĚ VÍTKA ROKYTY ORFFA

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Slávku provedeno!

Texty můžete vkládat do vyhrazeného fóra.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“