Plány na rok 2013

Zajímavé události, které patří minulosti

Plány na rok 2013

Příspěvekod Slávek Janoušek » 8. 10. 2012, 13:22

Protože máme založenou stejnou stránku dvakrát, píšu to pro jistotu i sem.

Ahoj všem. 17. živá textová dílna byla opět skvělá (ostatně jako už vždy). Velké díky Mrcovi za organizaci Besídky i dílny v Kdanicích, Ivovi a Jardovi za přípravu úkolů a všem za vytvoření příjemné atmosféry.

Vyplývající úkoly: Je třeba co nejdříve přijít na to, kde a kdy bude jarní dílna, protože jsem v žádosti o dotaci musel už uvést data a místa (uvedl jsem provizorně Kdanice). A proto, že jsem musel jako jednu z příloh napsat čestné prohlášení, že tu žádost podám ještě i jinam, je třeba vědět, kde to bude, protože to budu podávat na kraj, takže musíme vědět, bude-li to Jihomoravský či Vysočina.
Zvolil jsem následující termíny (může se to změnit, to je jedno, ale chtěl bych, abychom se k tomu co nejdříve vyjádřili, abychom to nevymýšleli na poslední chvíli jako vždycky a pak na to někteří zapomenou a bijí se do hlavy, když se jim to potká s něčím jiným (viz Kuba letos). Tak dejte vědět, zda to tak eventuálně může zůstat:

18. živá textová dílna - 19. až 21. 4. 2013 (zvolil jsem později v dubnu, kdy už bývá hezčí počasí a ještě nebývají žádné akce, které nejdou přesunout)
Někde: (padlo: Besídka v Café Práh a pak přesun a najít něco kolem Brna (navrhoval Ivo a Kosma) x někde u Sázavy (navrhoval Milan) x někde na Vysočině (navrhoval Láďa). Zkuste prosím konkretizovat návrhy a hodit to sem. A samozřejmě každý, kdo by k tomu měl nějaký nápad.

19. živá textová dílna - 4. - 6.10. 2013, Kdanice, Besídka 4.10. Turnov - dramaturgie Mrca. Tam je to jasné a asi beze změn. Jen potvrďte termín, kdo si zapsal.

1. Letní škola textování - týdenní živá dílna, 18. - 25.8. 2013, Kdanice. Tam budou pozváni přihlášení z řad zájemců, chtěl bych pozvat zejména mladé a začínající. Ti si ovšem již budou tento kurz platit - to se musí ale předem spočítat a asi to zas nesmí být moc vysoká částka, aby neodrazovala. Stejně každý z nás za akci u Mrcy zaplatí - za dopravu, jídlo, za nocleh... pravda, hlavně za pití, ale to už si každý bude platit extra... Takže takový frekventant by v tom měl spočítanou položku za jídlo a bydlení a dále pak poplatek za dopolední seminář, odpolední cvičení a večerní koncert. A účastníci živých dílen se stanou lektory, kteří povedou seminář, při cvičení dají úkoly, případně zhodnotí, večer zahrají koncert - vše u Mrcy. Celý týden by byl inzerovaný týdenním plakátkem po okolí, aby na ty koncerty měla přístup i veřejnost. Každý den někdo jiný, závěrečný večer společně - vystoupí s písněmi (či přečtou) frekventanti + členové dílny (kdo bude moci přijet - taková Besídka). V Sobotce to asi nepůjde, protože zrovna v sobotu 24.8. tam je prý nějaká akce a zábava, ale třeba se přijde na jiné místo v okolí, kde by to bylo možné udělat - když se nenajde, Mrca to jistí. A z kurzovného + z dotace se to lektorům zaplatí.
Tuto akci chci příští rok udělat určitě. Už jsem o tom přemýšlel letos, ale nestihlo by se to nachystat. Pokud dotace nebude, udělal bych to asi jen kratší na zkoušku. Ale v dalších letech už ta dotace prostě vyjít musí, tak to funguje, a navíc to hodlám podávat na víc míst, když už teď vím, jak se to dělá :D .
Tedy: bez dotace to bude zase jen nějaké symbolické cestovné. Bude-li, bude to za peníz, ale budou se muset vypsat papíry.

Takže dotaz zní: Kdo by do toho v tomto týdnu šel se mnou? Já tam budu po celou dobu a potřebuju alespoň jednoho člověka, co to bude rovněž absolvovat celé, další budou přijíždět jen na jednotlivé dny. Myšleno samozřejmě na nejužší jádro, to oslovuji jaksi přednostně. S tím, že každý den bude o té osobě, co večer bude hrát. Dotyčný tam bude celý den, udělá seminář, vymyslí úkoly pro odpolední cvičení, večer zahraje. Pokud by měl někdo třeba problém s tím seminářem či cvičeními, vypomůžeme my dva, co tam budem celou dobu, a dotyčný bude prostě jen host. Rozhodně každý takový host musí v rámci semináře vysypat svůj stručný umělecký životopis a věci, na které během té doby přišel. Co se týče vymýšlení úkolů, s tím budeme pomáhat, neboť to bude třeba předem koordinovat, aby se témata a způsoby zadání neopakovaly.
Všechny další nápady jsou vítány, sem s nimi.

Sehnat frekventanty nebude jednoduché. Představuju si, že by šlo o skupinku 15-20 lidí a bude potřeba to masírovat už od začátku roku - inzerovat, dávat na stránky atd. Vytipovávat a oslovovat. Doufám, že s tím všichni pomůžou. Musím to postavit trochu obchodnicky: kdo sežene i jen jednoho frekventanta, má jisté místo na večerní koncert :D .

Touto akcí sleduju jediné - najít další osoby, které by se k nám přidaly, ale hlavně bych chtěl nacházet mezi těmi kolem dvaceti. Nechci suplovat žádnou školu, ale najít talentované mlaďochy, kteří se patlají zatím někde v oceánu chyb před objevením Ameriky, ale přesně vědí, že musí plout a něco objevit.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 774
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Arnošt Frauenberg » 8. 10. 2012, 16:20

Den bych dal ...
Arnošt Frauenberg
 
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 17:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Slávek Janoušek » 8. 10. 2012, 16:54

Bezva, Arnošte, počítám s tím. Protože já dám určitě taky ten jeden den (když už tam budu celý týden), tak to už jsme 2 z 5 dnů obsadili, zbývají 3 dny. Jeden bude určitě pro někoho, kdo tam bude se mnou celý týden, takový se snad najde, takže de facto zbývají poslední 2 místa a pak už bude jen malý prostor v závěrečném večeru.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 774
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod voyda » 8. 10. 2012, 17:03

Ahoj,
mě by to určitě bavilo. Ale pokud budeš chtít někoho, o kom se "víc ví", tak se klidně přijedu jen podívat nebo se zastavím na závěrečné vystoupení.
M.

(Teoreticky bych dal i celý týden, přes léto mám volněji, ale musím ověřit u rodiny.)
voyda
 
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 15:21
antispam: Ne

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Slávek Janoušek » 8. 10. 2012, 17:29

Tak se nám to plní. Jasně, Voydo, počítám s tím, že dáš 1 den a zjisti u rodiny, jestli třeba ne i celý ten týden. No ještě bych si tak představoval, že by tam měl být Ivo (večer s Ladou), Kuba Horák se Zhasni (možná třeba seminář v koprodukci s Jardou Síbrtem), možná Láďa Zítka taky třeba s někým, s Danielou.. třeba na téma rychlobásně... nebo Kosmonaut že by mohl uvádět sobotní závěrečný večer - tak to nějak podělit, komu co dobře jde. Samozřejmě musíme vyjít z toho, kdo kdy bude moct, protože rodinné dovolené jsou na místě prvním.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 774
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Daniela » 8. 10. 2012, 18:45

Mne se ta myslenka moc libi, rada bych se stavila, kdyz by to slo tak i na cely tyden. Urcite bych mohla podporit jak organizacne tak nejakym seminarem (i kdyz nevim jestli zrovna rychlotextovani je to prave tema na seminar, to se podle mne hodi spis na ranni rozcvickove petiminutovky) ci cvicenim. Ale jak jiz psal voyda, chapu ze medialne znami partneri maji prioritu ;-)
Jo k te propagaci - co takhle na jare vyvesit par letacku na nejake skoly, napr. lingvistiku, bohemistiku, Skvoreckeho literarni akademii ntp, popripade na festivalech typu "Folkovy kvitek"?
Uživatelský avatar
Daniela
 
Příspěvky: 742
Registrován: 1. 2. 2004, 12:29
Bydliště: doma
antispam: Ne

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Slávek Janoušek » 8. 10. 2012, 19:51

Určitě se přiložená ruka bude hodit, Danielo. Jak při organizační přípravě, tak potom i tam. Máš výborné nápady. A půjde-li o to, zaplnit vlastně 6 dopolední (zas se to nebude přehánět - vidím ten program seminářů tak od 10 do 12, předtím snídaně a např. samostatné pilování úkolů :D , nebo nějaká textová rozcvička), tak toho bude i tak časově dost velký prostor, kde by se klidně mohlo dostat i na to, jak postupovat, když jde o to napsat text za určitou krátkou dobu - vždyť i všechna ta naše cvičení jsou vlastně rychlopsaní, tedy: jak ujasnit myšlenky, jak se orientovat, čím se inspirovat atd. - tím chci říct, že i takové téma by mohlo dostat prostor.
Nápady na téma, jak a kde získat frekventanty - výborné, fixuju. Já bych to viděl začít masáž už hned od začátku roku - ve všech rozhovorech a akcích to uvádět, všude, kde je šance, že by to mohlo někoho zaujmout. A pak i všude tam jak píšeš a určitě přijdeme na dost dalších možností.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 774
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Ivo Cicvárek » 8. 10. 2012, 20:29

Den dokážu slíbit.
Ivo Cicvárek
Ivo Cicvárek
 
Příspěvky: 685
Registrován: 15. 3. 2004, 18:42

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Slávek Janoušek » 8. 10. 2012, 23:18

Výborně. No a už to začíná být hotové během jednoho dne. Záhy bychom mohli začít vymýšlet témata seminářů a jak to seřadit. A jak rozdělit ty jednotlivé dny. Já vezmu nakonec den, který zbude.
Co se týče seminářů, ten musí mít teoretickou část, ale i osobní povídání o vlastních zkušenostech na dané téma (+ dosavadní umělecký životopis, o co mi jde, co hraju, co sleduju). Začít se musí od píky: rytmus, rým, vše o tom. Pak básnické prostředky (to by mohl Ivo - ten ví i co je synestezie :D ), taky třeba básnické útvary, atd. až někde koncem týdne i text na melodii a jak na to. A v těch cvičeních odpoledne by se dala použít spousta věcí, které jsme dělali na živých textových dílnách. Pak tam také musí být výlety, vycházky a inspirace. A samozřejmě i něco o skládání písní, budou-li mít už tu schopnost. A taky musí každý předvést i co umí a hraje a uděláme rozbory jejich věcí - veřejně i soukromě. A budou skládat i navzájem, ten tomu hudbu na jeho text a naopak. A po večerních koncertech ještě bude pilování a hraní a nějaké minivečírky a všechno se to naučí a v sobotu z nich už budou Umělci a pojedou Dom a pak hned do Světa :D .
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 774
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Mrca » 9. 10. 2012, 06:33

Minivečírky??? Dovolte abych se zasmál :D :D :D
Mrca
Mrca
 
Příspěvky: 153
Registrován: 14. 5. 2004, 12:38
Bydliště: Turnov

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Kuba Horák » 10. 10. 2012, 09:36

Nabízí se také "Dětská Porta" a propagace v rádiu Folk, případně na Proglasu a na rádiu Samson? Se mnou jinak počítat alespoň na jeden den, možná více. Jarda Síbrt je plný informací, takže bych byl za spolupráci rád, i když on utáhne i svůj vlastní blok... Náš seminář by se asi jmenoval "Na slovech záleží". K
Kuba Horák
 
Příspěvky: 1902
Registrován: 12. 12. 2003, 21:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Slávek Janoušek » 10. 10. 2012, 18:14

Výborně, registruju. Přidá se Jarda?
Měl bych prosbu, jestli to umíte, Kubo nebo Jardo, udělat tu pořádek, neboť jsem to blbě založil. Od jistého místa tady by to chtělo odříznout (hned v té mé dlouhé pasáži po shrnutí a poděkování za Kdanice, kde začínám mluvit o plánech) a od toho odstavce to převést jako nové téma v Aktualitách: PLÁNY NA ROK 2013 a to o Kdanicích odsunout zas dolů do archivu. Jde to? Díky.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 774
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod LU » 15. 11. 2012, 19:22

Ahoj Slávku, kdyby se ti tam hodil speciální blok (no, spíš bloček) jen na ZHUDEBŇOVÁNÍ (myšleno hlavně cizích textů), tak jsem k dispozici. Ale jedině hned zkraje, 22.odjíždím do Banátu :-) Ale myslím, že už teď vás je hodně (a povolanějších, přece jen to je spíš o textech)... Ale tak prostě ať máš z čeho vybírat. A našla jsem to tu úplně náhodou, fakt by to chtělo přesunout někam jinam...
Jinak s propagací taky pomůžu, můžu si vzít na starosti třeba fejsbúk, to mi jde :wink:
Uživatelský avatar
LU
 
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 15:08
Bydliště: Valmez!
antispam: Ne

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Jarda Síbrt » 19. 11. 2012, 21:47

Ahoj Slávku, omlouvám se, že reaguji se zpožděním. Nějak mi tahle větev fóra unikla.
Mně by to samozřejmě bavilo a nápadů by jistě bylo haffo, třeba i včetně pouštění ukázek zajímavých textů a textařských fint s komentáři, tak jak jsme to dělali v Rádiu Folk v pořadu Na slovech záleží.
Bude-li zájem, jsem k dispozici. Celý týden vzhledem k rodině nedám, ale den dva by snad neměl být problém, zvláště, budu-li to vědět tak dopředu.
Jarda Síbrt
Site Admin
 
Příspěvky: 717
Registrován: 25. 9. 2005, 14:31
antispam: Ne

Re: 17. živá textová dílna - Kdanice 5.-7.10.2012

Příspěvekod Kuba Horák » 20. 11. 2012, 23:32

V únoru bych měl sedět v porotě finále Dětské Porty, tak případně zapropaguji. Je už jasný termín? K
Kuba Horák
 
Příspěvky: 1902
Registrován: 12. 12. 2003, 21:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Další

Zpět na Neaktuální aktuality

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron