12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

ZDRAVÍM VŠECHNY:
Několik informací:
Dotace - nedostali jsme ani Kč, ani na MK (což jsem napoprvé ani nepředpokládal, navíc se rozdělovalo mnohem méně než loni), horší že ani na programu Partnerství OSA, kde jsem si myslel, že nějaké částka přijde. Ještě je podáno na krajích (JMK a KHK), ale s tím ani nepočítám. Výsledek je, že se musí pro příští roky předem zalobovat, jináč O. Ale podám příští rok znovu.
Nicméně 1. letní školu textování hodlám udělat i přesto, zkusmo, za minimální peníz, termín 18. - 24.8. 2013. Oslovili jsme lidi v Sobotce a na základě toho jsme dostali pozvání na Šrámkovu Sobotku, což je zejména o češtině:
Domluveno jest takto:

ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013
středa 3.7., 13 - 16:00 cvičení, pak rozbor, potřeboval bych tak 2 lidi, kteří by se ke mně přidali s úkoly
čtvrtek 4.7. klasická dílna s workshopem - 13 -16 workshop, zhudebnění výsledků práce, v 19:30 vystoupení TD, zde bych si představoval tak aspoň 10 lidí (kdo bude moct), přespalo by se a pak:
jízda do Strážnice, neboť v sobotu 6.7.

FESTIVAL SLUNCE STRÁŽNICE 6. 7. 2013
- opět si nás objednali jako loni: 11 - 13 h. workshop, 14:30 - 16:30 vystoupení na náměstí (stejný rozsah jako loni).

Tak prosím, aby někdo udělal zas ten přihláškový formulář (Lenka nebo Jarda), abyste se mohli zapisovat, kdo by jel.

A když už víme, že jsme bez dotace, musím upravit ještě tu cenu, kterou bude platit frekventant Letní školy textování v tom srpnu. A už je nutno stanovit pořadí těch, kteří by přijeli udělat seminář, cvičení a vystoupení. Jisté je, že letos to bude jen za malý peníz, protože od frekventantů asi moc nevyberem. Myslel jsem, že touto dobou už budu mít jasno a peníz a letáčky a přesné pořadí lektorů a účinkujících a možná i prvních pár přihlášených, no dobrá, já vím... nicméně teď už chápu, že to bude jen pokus, ale třeba to vyjde, určitě to vyjde, takže se znovu ptám, kdo by do toho šel i za těchto podmínek.
Zdravím a přeju už konečně JARO!!!
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Kuba Horák »

Sobotka je blízko. Vzhledem k okolnostem ale mohu jen jeden den. Přijedu ve čtvrtek. V srpnu bych jeden seminářový blok udělal, bude-li to potřeba. Kuba
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Strážnice - ano (s jistým rizikem, že nepřijedu, které nelze přesně stanovit).
Sobotka - ne.

Proč Sobotka ne - inu, v ten čas hrozí cesta do porodnice. A Sobotka je už moc daleko...
Ivo Cicvárek
Monty
Příspěvky: 17
Registrován: 28. 9. 2009, 09:38
antispam: Ne
Bydliště: kousek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Monty »

Ahoj,
Sobotka bych mohl dojet 4.7., ale víte jak je to s těmi mými texty :-)
Strážnice 6.7. ano

5 hraju v OV tak kdyby chtěl někdo z této strany, či na tuto stranu odvézt, mohu.
Monty
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Zapisujte se na Doodle zde: http://doodle.com/n4w28b6tc7dpkk34

Tabulka je pro oba festivaly dohromady, zápis pro jednotlivé dny.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Zapsal jsem se do kalendáře na Šrámkovu sobotku, ale obojí s letní Textovkou asi nedám. Takže upřednostním akci, kde budu více potřeba. Pokud letní Textovka padne, tak je to jasné (posledně jsme se moc neshodli ani na tom, jak by měla vypadat, a po pravdě patřím k těm, které té celotýdenní moc nevěří, bez ohledu na počet přítomných mladých děvčat). Nicméně věřím, že se to vyjasní dostatečně dopředu.
Honza Fous
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 8. 2010, 19:19
antispam: Ne

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Honza Fous »

Ahoj, nevím jestli jsme schopni přidat nějakou trošku na dílnu, ale kdyby bylo potřeba, tak jsme schopni pomoci minimálně počtem 6.7. ve Strážnici. Jelikož Jana nedostane dovolenou, tak Sobotka pro nás asi padá. Takže kdyby bylo potřeba, do Strážnice dojedeme. Honza Rendez-fou
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Ahoj. Přijedu až ve čtvrtek na textování a na vystoupení. Asi pojedu ještě večer domů, ale ještě nejsem rozhodnutý. Do Strážnice přijedu na textování.
Láďa
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Díky, Láďo... je nás málo, tak dojeď. Ve čtvrtek 4.7. ve 13 je textování, večer v 19:30 vystoupení.
Slávek Janoušek
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj všichni, moc jsem se těšila, že konečně aspoň někde budu (na tý Šrámkově Sobotce teď ve čtvrtek), že to do Sobotky nemám daleko, že vás konečně zas uvidím, zablbnu si... a ejhle, ona angína. Kdyby mi to doktorka poznala už minulej tejden, tak už jsem mohla bejt zdravá a jet. Takhle mám antibiotika ode dneška, takže to moc nevypadá, ach jo... Tak aspoň všechny pozdravuju a neztrácím optimismus, že vás ještě někdy uvidím.
Lucka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Kuba Horák »

V Sobotce jsme v extrémně malém počtu, myslím si, nevyhořeli :) Pořadatelé akce, kterou lze jistě doporučit i pro potencionální účastníky (Jarda Síbrt může vyprávět z vlastní zkušenosti) nás dle Slávkových slov vezmou i příští rok...Bylo to příjemné.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Jistě jsme nepropadli. Snad by se dal použít i nějaký pozitivnější výraz, slovo „úspěch“ ale používám nerad. Šrámkova Sobotka je festival tradiční (57. ročník) a poměrně rozsáhlý — více než týden nabitý zajímavým programem. Nicméně, jak jsme pochopili, ne až tak velký co do počtu účastníků (cca 300). Zkrátka, akce pro bandu nadšenců českého jazyka, původně hodně pro učitele. Za dílny se navíc platí, což může pro studenty a důchodce, kterých je na festivalu asi nejvíce, znamenat i jistou překážku. Ve středu na dílnu přišlo 7 lidí, z čehož 3 byli lektoři z Českého rozhlasu, kteří po hodině odcházeli vést svůj vlastní program. (Vznikl tu zajímavý kontakt, o tom více na dílně v Kdanicích.) Povídalo se a textovalo přes 3 hodiny, pak navazoval Slávkův koncert, na který přišla asi ještě dvacítka lidí. Příjemná komorní akce na dětském hřišti s povídáním o genezi hraných písní.

Druhý den přibyli ještě další dva zájemci z redakce místního zpravodaje, dorazil Kuba a Láďa Zítka už předchozí den večer, takže se též zapojili. I přes menší počet lidí jsme nakonec ze zadaných úkolů dali dohromady poměrně důstojný blok, který se dal prezentovat v rámci koncertu. Jeden malý příklad za všechny. Čtyřverší inspirované Šrámkovým Splavem (Chtěl bych tě potkati...).

Chtěl bych tě potkati znovu
to už mi snad bude stát
vzal bych tě k Šrámkovu rovu
protože tam to mám rád

(Autorem je Tereza z redakce Splavu.)

Texování druhého dne dospělo až do večerního improvizovaného vystoupení, který posílil přijedší Arnošt, a také Luboš Novotný s dobrem, skromný to a milý člověk, takže doprovod výrazně ožil muzikou. Podporou pod pódiem a v hledišti byl Mrca, coby šéf klaky. Koncert sledovalo asi 200 lidí, bohyně tančily a nakonec byl i přídavek. Pozvání jsme už dostali i na přístě s tím, že podle zkušeností to bude lepší co do počtu účastníků, neb je to tam vždy tak, že naše sláva se musí nejprve rozkřiknout.

Zbylo něco času i na účast na ostatním programu. Navštívili jsme například divadelní představení Společnost mrtvých básníků, kde účinkujícím je každý účastník, sedí se v kruhu na pódiu a čtou se básně a texty literátů, kteří od minulého ročníku zemřeli (letos Topol, Rotrekl, Legátová). Já stihl dokonce i větší část odborné přednášky Anekdoty a vtipy pohledem moderní folkloristiky (od Filogéla k Chucku Norrisovi), takže už vím, že, když někdo řekne ATU487B a druhý se tomu začně smát, jedná se patrně o folkloristu, který zná číslo vtipu v mezinárodním katalogu.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠRÁMKOVA SOBOTKA 3. A 4. 7. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Připojuji se a potvrzuji: bylo to výborné a doufám, že pokud k tomu pozvání dojde i příští rok, že nás bude trochu více, aby to představení bylo ještě nabitější. Slávek
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“