12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


21. živá textová dílna Kdanice

Zajímavé události, které patří minulosti
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ivo - Šípková Růženka - č. 10 v seznamu.
Může být samozřejmě i smutná nebo vážná, vždyť se nemusí jen ječet, naopak: co nejvíce poloh je třeba.
Věřím, že si ještě něco vybavíš, neboť co aspoň trochu stojí za to, se při zkoumání vynoří.
V Mašinfírovi Jones tedy půjde a ještě některé další. Sloka má necelých 20 vteřin a vždy tam na konci zaburácí ten sbor - což bude mít svůj půvab, někde bychom ho mohli i vynechat, aby se zrušil ten stereotyp opakování. Takže 4 - 5 slok musí jít. To bude stačit. Nedáte někdo návrh? Ta s vlakvedoucím Horymírem se mi naopak líbí, že koresponduje s předchozí, kdy strojvedoucí přišel o nohu, protože to evokuje takové ty mordýřské vlakové písně, jak jich ubývá a pod.
Prosím tedy o návrhy na adepty slok na vyhození.

O lásce a o smíření - dobrá, stejně chci projít ještě ty papíry z festivalů, takže shromáždím snad ještě i jiné sloky a pokusím se udělat takový návrh dvou kusů písně a v Kdanicích budem pracovat už na předvybraném.

Marek - no to mi neříkej ani omylem, že by tam ty písně nebyly. Ta z Hořic je skvělá, Prodejna by tam zase měla být už z toho titulu, že je často mezi finálovými písněmi na koncertech a funguje skvěle a dávat na konec něco z toho, co už bylo na té první, je blbost - tj. 1+1, Alelujá. Prodejnu bych viděl jako předposlední před závěrečnou verzí O lásce. A Burka (už jsi mi říkal text) a Synagoga, to tam slyším, aniž jsem to slyšel :D . 4 písně (když jsou dobré) tam klidně mohou být. Prostoru pro další autory je stále ještě dost. Správně jsi napsal, jestli by se nabídly i další. Děvčata nějak nekomunikují? Očekávám, že tam bude ženský prvek dostatečně zastoupen: Lucka, Lada, Adéla měla srandovní píseň v Hořicích atd. Minulé CD mělo 19 písní, z toho 6 ten den vzniklých, zhruba tak to vidím opět naplnit. I ženského zpěvu tam bylo dost. Musí to být pestré. Takže kdo má co nabídnout?
Slávek Janoušek
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Já napsal v Náměšti text Život není pohádka. Doma jsem to dotáhl a zhudebnil.
V Hořicích jsem napsal píseň Moje zahrada bez refrénu, refrén už je na světě.
Každopádně obě vezmu s sebou ve více výtiscích.
Láďa
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Souhlasím s Ivem. Nechť revizi a redakci udělá Slávek, poslední slovo v tom musí mít jeden člověk. Autorům ponechme jen právo veta, pokud tam některou svou sloku mít nechtějí.

Slávku, psals o moravské lidové od moře. To fórum je tady: Česko-chorvatský lidový ostrovní folklór.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Takže předběžný seznam: Laďa Zítka - Život není pohádka č.11, Moje zahrada č. 12.
Kdo další?
Moravská lidová od moře - jsou tam dva pěkné texty: Cácorky a Jardo - Tvůj. Že by? Já jsem tam svůj samozřejmě nenapsal, takže nevím, jestli by se to dalo někde dohledat. Jestli to třeba Mrca netočil? Je tam jen Pátkova poznámka o rytmu, ale z toho nic nevykřešu.
Ale ještě mě napadá - Mrca to tehdy v roce 2008 točil - přednášku Vlasty Redla, možná by mohl mít i výsledky úkolů!
Slávek Janoušek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Lada »

Čau kluci, ráda bych se zapojila, ale nikdy jsem na živé textovce nic smysluplného nenapsala, takže nemám co nabídnout, leda bych se v sobotu v Kdanicích překonala-). Naopak by tam nemělo chybět něco od Daniely, ta napíše naživo vždycky něco skvělého, určitě se něco najde (Danielo?). Kdyby chtěl Slávek podpůrný názor, tak z Mašinfíry se mi líbí (tak, jak to máš seřazeno) sloky 1, 3, 10, 12 a 14. Těším se!
Lada
simas70
Příspěvky: 59
Registrován: 14. 7. 2014, 19:07
antispam: Ne
Bydliště: Stará Boleslav

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od simas70 »

...taky přiložím polínko.

Mám na srdci šelest a na hrudi stíny,
zítra v šest ráno, mám nástup u drezíny.
Není tam žádnej prach, dým a síra,
a na to neumírá, žádnej mašinfíra.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To Simas - jsou tam rytmické chyby, ale navíc z Mašinfíry potřebujem škrtat, ne přidávat.
To Lada - ale něco bys zazpívat měla. Žádná píseň se nehodí? Třeba něco vymyslíme v sobotu. Těch pět slok, co jsi označila pro Mašinfíru, ty mám všechny v užším výběru, ale může jich být více než 5, to by zas píseň trvala jen jednu a půl minuty.
To Daniela - který text? Třeba by šlo něco zhudebnit na místě.
Slávek Janoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Od Daniely jsem před pár lety zhudebnil a zpíval Zběha. Hráli jsme ho s Leporelem, které se rozpadlo, takže píseň je volná... A nebo - hodně mě láká poslední Danielin text - kdyby se muzikou (nebo i změnou nějakého slovíčka) oddepresivněl (viz příslušná diskuse:)
Ivo Cicvárek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Lada mě možná vynadá - ale před rokem vyvěsila na Dílně takový "lehkonohý" či spíš "lehkopneumatikový" text BROUK. Pak ho v našich interních debatách rozporovala, že se jí ho na běžných koncertech zpívat nechce, takže jsem ho nezhudebnil. Ale pořád si myslím, že by z toho mohla být písnička, která by potěšila - a mohla by zapadnout do Dílnařské desky! Kdyby to někdo opravdu zpěvně zhudebnil - jo mimochodem, ona na to Lada má pracovní melodii, ze které by se dalo směle vyjít - jen nevím, jestli ji bude ochotná někomu poslat:)
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od LU »

Já bych třeba něco zhudebnila- navalte nějaký text! :-)
Jinak právě dodělávám zhudebněný text od Lady, nevznikl sice asi na Dílně, ale kdyby bylo málo písniček... akorát je to taková složitější konstrukce, střídá se tam 6/4 a 4/4 rytmus a tož nevím, jestli by to bylo vhodné pro skupinové jamování. To možná dejme radši Sběračky čaje, je to starší písnička, ale vznikla prostě spojením dvou tedy autorek, které se potkaly díky Dílně (a zas tak stará není, 2,5 roku)...A minule v Náměšti v Kapli se mi hodně líbilo, jak do toho hrál Ivoš na klavír :-)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Směle do toho: zkuste Brouka a Sběračky čaje dáme určitě. Tj. seznam č.13.
2,5 roku že je stará píseň? - vždyť je to novinka! :D My tady saháme dokonce až k roku 2008, kdy vyšlo první a zatím poslední CD. U výběru písní jde hlavně o to, aby to mělo s dílnou přímou souvislost, tj. aby to přímo na to CD vzniklo nebo to byla píseň, která se i při představeních TD pódiově používá, když je to navíc v autorském tandemu, tím líp.
Co ten Zběh? Zařadit? Asi se napřed shodněte.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od LU »

Souvislost to má tu nejpřímější :-) Tak jo, vytisknu texty a akordy, je jich pár, to určitě nebude problém, aby se všeci přidali :-) Začínám se těšit ty jo!
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Kdyby Lucko chtěla zhudebnit tu Slávkem zmiňovanou moravsko-chorvatskou
lidovku, tak by to taky bylo fajn, páč Ty k tomu máš blízko. Jinak bychom se to mohli pokusit udělat tak, že to prostě zazpíváme rovnou bez přípravy, jak to trefíme, a buď se to povede, nebo ne. Dokážu si to v rozjeté atmosféře představit sborově a capella, nebo jen s minimálním doprovodem.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od LU »

A kde že ju najdu? To je ta, co má být v lichém rytmu?
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: 21. živá textová dílna Kdanice

Příspěvek od Daniela »

Dekuji ze duveru, zkusim doma najit neco z zivych dilen.
Pokud neni podminka "vznikle na zivo v casovem limitu" a staci spoluprace dilnaru, tak to Zbeh splnuje, vyhodu oproti vystoupeni nazivo vidim v tom ze by Ivo mohl mit text pred sebou :-). Nebo co Vrabec?
Mrknu se i na ten Svet, jestli se mi podari ho dotahnout.
Taky to jednu chvili vypadalo ze by mohl Honza Zamboch zhudebnit More casu, ale ted uz to tak asi nevypada, a o neco jevila zajem Lucka Minarikova, ale to tez nevim zda dopadlo.
Jo a podiove v ramci dilny zaznela loupeznicka dcerka (Na brehu reky), ktera je ovsem dlouha a nema ambice na skupinovou vyrvavacku.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“