12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Zajímavé události, které patří minulosti
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od voyda »

Jasně, Lado.
Nejlépe bude, tak jak píšeš, udělat stránku Textové dílny a na ní pak propagovat věci spojené s CD. S tím, že stránka pak bude použitelná i do budoucna.
Bude skvělé, když to založíš. Pak můžou mít i další lidé možnost stránku administrovat a dávat tam průběžně další věci.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Jasně, Františku. Založím ;)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahojte... zpět z vody... čumím nad aktivitou a nápady. Bezva. Teď už nemám sílu, ale zítra se ke všemu vyjádřím, rozešlu zatím napsané texty pro obal atd. Brou.
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Mrca »

Tož když u Šimíčků štuk, tak já břizolit! Když Cicvárek 1500, tak já 3000!!! :D
Mrca
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od voyda »

Jasně, Františku. Založím ;)
Skvěle. Má věta byla sice reakcí na Ladinu nabídku udělat facebookovou stránku, ale pokud tě to motivovalo, tím líp.

Jinak: napiš mi, Jardo, na sebe mail (třeba SMSkou), pošlu ti odkazy na ty fotky.

M.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Na CD zatím přispěli:
Marek Vojtěch 4000
Ivo Cicvárek 1500
Jirka Svítek 1000
Jarmila Týková 1000
Lada + Kosmi 3000
Zdeněk Polák 2000
Martin Mrca Holan 3000
Jarda Síbrt 2200
Lucie Redlová 700
hub in 1500
Klára Taxová 1000
Daniela Weber 2000
Horák 300
Radek 1000
Iva Hladíková 1000
švanca 500
Milan Sochora 1100
Celkem tedy vybráno 26.800 Kč.
Kdo bude další? Přispějte tady.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od LU »

Ahojte děcka, já jsem myslela, že to bude trochu jinak... Že se nejdříve spočítá, kolik lidí se chce skládat, a pak se částka tímto počtem vydělí a ne, že se tu budete hecovat, kdo dá víc... Původně se mluvilo o částce na jednoho kolem pětistovky a teď bych si přišla jak socka, jestli nedám aspoň litr! Díky za takové hry teda :-D
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jedu postupně za tu dobu, co jsem tu nebyl:
Hlavně díky, že jste to tak pěkně rozjeli. Nová energie.

1. Obal:
Díky Voydovi a Alešovi za to, že se vydali do Kdanic, a Mrcovi, že to šlo nafotit. Viděl jsem nějaké náhledy, vypadá to dobře, bude to ono. Voydovi jsem odeslal všechny textové podklady.

2. Sbírka na hithit.cz:
Díky také Jardovi, který zakoupil doménu a hosting a o víkendu vytvoří web pro komunikaci s veřejností, kde se bude prezentovat všechno, co chceme směrem ven. Hithit si tam uděláme sami. Např. 300 za CD, 500 za 2, 700 za 3 s podpisy, 10000 - představení TD a 5 CD k tomu, panáka a míč z bazénu, 15000 textový workshop nádavkem + představení a mraky CD a balónů k tomu, panáky + žlučový kámen matadora vylovený ze dna kdanického bazénu.

3. Financování
Už se sešlo 13.500 Kč od 7 lidí, další peníz je na cestě.
To Lucka a ostatní, kteří se polekali furiantské hecírny, kdo kolik dá, resp. kdo dá víc: došlo k posunu, pravda, napřed jsme řekli, že se rozpočítá finanční podíl na každého a rovným dílem se podělí hotová CD. Jenže my stále nevíme kolik potřebujeme vybrat, neznáme některé výdajové položky, ale vybrat potřebujeme teď, abych mohl zaplatit studio atd. TAKŽE MĚNÍME: naopak, každý pak dostane počet CD odpovídající výši podílu finančního. Což jest posun, ale vzniklý z toho, že tohle umožní vybrat co nejvíc co nejdřív. A spravedlivé dělení zůstane. Tj. pošli kolik kdo chceš, počet CD dostaneš podle toho, odhad byl, že 1000 je základ, abychom to poplatili.
Z počtu vyrobených CD (ještě nevíme zda 500 nebo 1000 ks) musíme napřed oddělit CD pro propagaci (rádia, TV, ceny v rádiích a TV, novináři, důležité osoby atd.), odhadnout, kolik necháme pro prodej přes e-shop a na koncertech TD, teprve pak se určí, resp. přepočítá, kolik kusů dostane kdo za sumu, kterou vložil.

4. Propagace - internet
Na tom webu pracuje Jarda, viz výše, uvede texty písní a vše potřebné, info pro CD jsem mu poslal. Nebude to konecpanakabazen.cz dle návrhu Voydova, což je jinak pěkné, ale volné bylo textovadilna.cz. Tam budou i další fotky atd. A naopak odkaz bude i v bookletu CD a to na web, fórum a stránku TD na fb (vytvoříš, Lado?). Až to bude, bude třeba spustit sdílení, ale tomu asi dáme nějaké datum. Teď to ještě není jasné, ale možná do měsíce to může být venku. Co tam dát o CD bude potřeba konfrontovat s Jardou, resp. nejlépe bude, Lado, když Ti to přepošle.
Bylo by třeba napsat nějaké krátké promo sdělení o tom, že to vychází a co to je. Ujal by ses těch PR textů, Ivo? Pošlu Ti rovněž na prostudování všechny texty pro booklet (nikoli texty písní - ty dáme na ten nový web, protože by booklet jinak byl kniha.) Potřeboval bych, aby to ještě někdo prošel, jestli tam nejsou faktické chyby.

5. Propagace – média
Rádia a další věci, rozhovory do novin, to určitě během léta dáme, to je třeba vymyslet, co všechno a kde všude. Ivo, zkus tu TV např. během léta. Jinak bych ještě napřed přemýšlel, kdy obejít rádia: Tesaře, Urbánka umíme. Rád půjdu aspoň ve dvou, Ivo. Dobrý nápad je Nosek a Troníček, obojí jsem taky absolvoval. V Praze bychom to taky měli udělat - Country rádio a? Co ČR, umí někdo? Teď čtu - Kosma nabízí, že by to koordinoval a připravil - tož vzhůru do toho, to by bylo fajn. Na druhou půlku června by se to mohlo směřovat. Na začátku července bych viděl jít do Country rádia s Jardou, se kterým pojedeme lektorovat na Šrámkovu Sobotku 9. a 10. 7.

6. Distribuce
Já určitě dám tohle CD na svůj web do e-shopu. Řeším to tak, že posílám CD proti objednávce, k ceně připočítávám 40 Kč za poštovné a balné a posílám bez dobírky, protože jednak nechci zvyšovat cenu a jednak živit poštu. Ještě se mi za několik let nestalo, že by někdo nezaplatil… maximálně zapomněl, po urgenci vyřídil. (Vám to tak nefungovalo, Lado?) Nebál bych se toho. Klidně to budu dělat, neobávám se takového množství, že by se to nedalo lehce vyřídit.
A jinak samozřejmě na koncertech.
Na tom novém webu může být jen odkaz na můj e-shop a tam info a může to jet ve stejném režimu, jak to mám. Cenu vidím určitě na 300, neboť je to vlastně 2CD. Cena může časem slézt níž, pokud bude na náklady vybráno.

7. Jiné - klip
Děti v paneláku na youtube jako klip, to určitě chce. Tady se zatím nikdo nepřihlásil… uvidíme. S OSA nic není třeba řešit, je třeba to jen vyrobit, nějak jednoduše. To bohužel neumím. Ale je to velice důležité… neumíte někdo? Nebude to jen tak, jsou to 4 minuty. Zatím se dá pracovat s nahrávkou, které jsem rozesílal - zvuková stopa se po masteringu jen vymění 1:1. Neznáte kdyžtak někoho v okolí?
Jinak dík za vydatné rozpohybování.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jen rychlé zprávy: zmástrovaná zvuková stopa CD je už dobu hotova, Marek dokončuje obal, záhy to jde do výroby. Křest bude na Humorfestu Příbram, který dělá Arnošt. Textový workshop tam bude 4.7. od 11 do 13 hodin, vystoupení pak v 17:15.
Dále platí: Sobotka 9. a 10. 7. workshop s Jardou Síbrtem, 11.7. odp. představení TD.
FESTDOBRÉBOHUNICE: 26.7. není, Cali to zrušil, důvod: finance a čas, neděli ruší.
Takže je až 30.7. Náměšt n. Osl. - 11 - 13 workshop, 14 kaplička.
A dále Lodenica Piešťany: 28.8.
Sehnal jsem sponzora, takže CD se vyrábí 1000 ks, tj. každý dostane víc kusů dle výše příspěvku. Na účet zatím dorazila od 13 lidí částka 22.700. Odeslal jsem další zálohu za studio, ještě zbývá doplatek. Tak prosím ještě eventuální zájemce: 727663163/0800. Myslel jsem, že nás bude víc...
Jo a dostali jsme dotaci od JMK na živou dílnu, tj. dodatečně, ale hurá, to se hodí.
Přeju pěkný červen a ať se už konečně ohřejeme.
Slávek Janoušek
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Možná se zdá že se toho tu neúčastním, ale já se se Slávkem vyrovnám osobně. Doufám že už zítra v Kobeřicích.
Láďa
Zdeněk Polák
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 4. 2014, 21:24
antispam: Ne

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Zdeněk Polák »

Pro Slávka!
Pravděpodobně bude třeba udělat nějaké papíry k dotaci (účet za ubytování na Hořicích apod.). Jsem připraven, ale potřebuju ty papíry vyrobit co nejdřív, pokud budou potřeba. Víc asi přímo e-mailem.
Zdeněk
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To Zdeněk - dořešíme mailem.
Nejnovější zprávy: CD Konec! Panáka! Bazén! bylo odesláno včetně obalu do výroby. Dle sdělení to bude příští týden čtvrtek, pátek (18.-19. 6.)
Momentálně vybráno 30.880 od 18 lidí. Pokud jsou ještě další (jako že jsou), kteří se ještě nepřipojili a hodlají tak učinit, pak znovu uvádím: 727663163/0800.
Pro CD asi zajedu. Jarda Síbrt má web před spuštěním, Ivo připravil PR texty.
Dotaz: Lado, udělalas ty fb stránky?
A Kosmi, dělal jsi něco s tou koordinací PR: rádia, noviny, weby? PR texty rozešlu záhy.
Je potřeba to okamžitě řešit. Může s tím někdo pomoci?
Křest CD 4.7. na Humorfestu. Kdyby měl někdo k tomu nějaké další nápady, sem s nimi.
Kdo bude 4.7.? Můžeš, Jardo, udělat doodle tabulku? Vlastně Jarda je teď pryč. Kdo to umí? Lenko?
Klip na Děti v paneláku zadán studentovi filmové školy ve Zlíně. Uvidíme.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Slávku,

pošli mi tiskovou zprávu a odešlu na mé kontakty na lidi z médií, můžu pak na své náklady odeslat i CD, protože mám potřebné adresy. Kosmi
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Slávek Janoušek »

DNES BYLO VE FERMATĚ K VYZVEDNUTÍ CD KONEC! PANÁKA! BAZÉN!
Příští týden jich budu mít plný kufr auta, oběhnu brněnská rádia, rozdám prvním důležitým a pak je sebou povezu na Portu poslední červnový víkend. Bude někdo z dílny na Portě? Chtěl bych CD v rámci vystoupení předvést publiku. Křest ovšem tedy bude 4.7. až na Humorfestu, kam je přivezu. Kdo tam všechno bude? Doodle tabulku na přihlášky na léto nikdo neudělal....
Vymyslel jsem tento model: zhruba kolem poloviny nákladu, spíš trochu přes půl si rozdáme podle výše zaplaceného příspěvku stanovenou cenou 100Kč/ks, aby se to dobře počítalo.
Těch, kteří se podíleli na CD, je přes 40, každý dostane 1, Miloš - studio musí dostat 3 (pro svůj archiv), 50 či možná víc je pro sponzory. Takže, kdo dal 1000, dostane 10+1, kdo dal 2000 = dostane 20+1, kdo dal 700 = dostane 7+1. Pro dílnaře momentálně platí cena 100 Kč =1 ks. To vidím ale k nějakému datu posunout na 200 Kč (domluvíme na Humorfestu). Pro veřejnost bude toto CD stanoveno na cenu 300 Kč. Se svým podílem si každý naloží dle svého - rozdá, prodá.
Prodeje veřejnosti půjdou přes web (objednávka), prolink na můj web, budu posílat zásilkovou službou jako v případě mých CD.
Něco bude pro ceny do rádií, recenzenty, pro důležité osoby a kamarády. Zbylý náklad po čase asi opět rozdělíme podle uvedeného klíče po ponechání železné zásoby na propagační účely.
Co se týče stavu peněz: Z výše uvedené tabulky na účet nedorazil peníz od Kuby Horáka, jinak od všech, neuveden je pouze Milan Sochora 1100, Láďa Zítka 3000, já 5000 (+ 10000 z příspěvku dot.) a přívrženec ze Slovenska, který poslal 100 euro, což vygenerovalo po odečtění 100Kč poplatku 2580 Kč. Takže výsledek je (bez Kuby) = 20 lidí, 35.880, + 1200 Jarda Síbrt náklady web. Extra je sponzor Petr Z. (10t.) - tam asi bude režim jinak, protože co by dělal s tolika CD :D .
Přesto jsem myslel, že se ozve víc dílnařů - mnozí sem prostě chodí tak málo, že to nezaregistrovali.: Arnošt, Monty atd. Takže ještě jednou vyzývám... ale je to marné, že jo. Tak nic. Jo, Kubo, tys to poslal kam? Kdo ještě chce mít tyto podmínky, tak 727663163/0800.
Poslední část za studio teď budu platit a pak se uvidí, jak s výrobou, ale vypadá to dobře.
Momentálně je ve výrobě klip - student filmové školy ve Zlíně, poslal ideový záměr, vypadá to velice slibně. To bude asi taky něco stát, ale na to se vybere z prodeje, i když asi nijak závratný nebude. Uvidíme. Věřím, že to všechno dopadne dobře i finančně.

Rádia ještě nemám dořešené - kam se půjde nepůjde ve zbylém červnu. Hodlám koncem příštího týdne rozdat CD do soutěží - ČR Brno, Proglas, Čas, Samson, Country. Kde se podaří domluvit návštěvu - většinou to jen řeknou v info a návštěvy asi v průběhu prázdnin. Umí někdo něco dalšího?
Kdo má možnost někam vrhnout PR text, napiště mi o něj... už nevím, komu jsem co dal a komu ne.
Toť vše. Pojďte pomoc zatlačit s PR, když už jsme to dotáhli do této fáze.

A možná by se už ten příští týden mohl spustit web a fb. Co třeba 25.6.? Takové pěkné datum!!!
Slávek Janoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: CD Textová dílna SJ - Konec, panáka, bazén!

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Na Humor festu budu, do soboty podvečera, pak frčím s rodinou do Rakouska...Textovka tam má, pokud vím, workshop dopoledne a vystoupení kolem páté... To zvládnu. Teda musím ještě vymyslet dopravu pro klavír (neb nemám k dispozici auto).

Jo a jen detail - není 300 za CD moc - ať je jak chce dlouhé? Možná máte jinou zkušenost, ale kolem 250 pozoruju psychologickou hranici, za kterou lidi neradi chodí... zvlášť u live CD...
Ivo Cicvárek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“