12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Zajímavé události, které patří minulosti
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Zdravím všechny dílnaře při končícím létě. S natáčením CD 1.října to stále vidím reálně.
Po rozšíření tématiky z vánoční a zimní na jakékoli svátky se téma začalo jevit velmi chutně. Už v Ústí vymyslel Ivo úkoly, které jsme zopakovali na Šídlováku v Plzni a ukázalo se, že vzniklo několik zajímavých textů a dokonce i písní, což by mohl být základ pro CD.
Pojďme prosím zapsat, co kdo napsal (zatím stačí do kolonek úkolů s názvem Šídlovák - úkoly byly stejné, pak tomu případně v průběhu září uděláme vlastní složku).

Tady bych prosil hlavně o diskusi na téma nahrávání.

Zajištěno je: Kuba Šimáně s mobilním nahrávacím studiem večer v sobotu 1.10. Bude hrát i basu, ale necháme na něm, jestli během nahrávání s námi, nebo pak dodatečně (jako u některých písní minule).
Možná bude s el. kytarou i Orfík z Fleretu. Pokud nebude moci, musíme vymyslet nějakého improvizátora, protože el. kytara je nutná (např. Radek Mařík z Bokomary). Pak to chce kachoníka a rád bych, kdyby přijel Jirka Svítek (klarinet, ságo).

Představa je: nahrát za noc asi tak 15 písní, což je reálné, neboť máme vyzkoušeno 17 - a to jsme teprve hledali model, jak to dělat. Musíme však mít většinu písní nachystaných, pouze část můžeme nechat na sobotní odpoledne, kdy určitě něco vznikne (což rozhodně vidím jako potřebné, aby si to zachovalo ten princip živelnosti).

A dále:
Vím od Marka, že se mu už nechce do obalu... myslím, že jak jsem teď dělal několik svých dětských CD, že bych to uměl zařídit korespondenční metodou - Tetovanou tetu jsme zvládli za 14 dní od nuly.
Financování bych rád zopakoval minulým způsobem - povybírat možné částky v rámci dílny a každý by pak zase dostal odpovídající počet CD.
Zaplatit se musí: nahrávání (Kuba Šimáně), editace, mix a master (Miloš Makovský), obal, výroba 1000 ks CD (Fermata Čelákovice).
Opět se musí posbírat nějací sponzoři - peníz za logo - umím dva menší, (+ samozřejmě média: Rádio Country, Samson, Proglas, ČRo - to už mám automaticky domluveno na telefon).
Chtělo by ale zkusit, aby každý ze zúčastněných popřemýšlel, jestli by na to nějakého spřízněného kámoše podnikatele nenalákal (i třeba způsobem, že si vezme CD např. pro známé či zaměstnance).
Termín: pokud by se zvládlo na konci listopadu odevzdat do Fermaty (tj. byly by na to skoro 2 měsíce, což se dá stíhat), pak bychom mohli CD křtít 10.12. v Divadle v Sobotce. Každý by si rovnou odnesl patřičný počet vánočních dárků v krabici.

Toť úvodní idea. Nyní očekávám připomínky. V současné chvíli nejpodstatnější je obsahová část CD.
A rád bych, kdyby se zase zúčastnili kromě jasných osob (Ivo s Ladou, Voyda, Arnošt, Lucka,Láďa, já) i ti, co minule nebyli zastoupeni písní: např. Monty, Kosmonaut či další, ale to je třeba nabídnout během září. Tak se do toho vrhněte!
Hezké by byly i duety a samozřejmě by neměla chybět píseň zpívaná na střídačku. Rovněž si myslím, že by stálo za to udržet ten model, že to bude začínat a končit stejnou písní s jiným textem (to může být právě ta střídavá).
Téma je jasné: svátky jakéhokoli druhu (prosím Voydu, aby zapsal úžasný seznam, který vypracoval).
A důležité je: písně legrační i vážné, aby tam byly obě polohy.
Takže nápadové v hlavách našich VZHŮRU!!!
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od jirka999 »

Ahoj Slávku, v tuto chvíli se to jeví tak, že bych velmi pravděpodobně měl být ten víkend v Čechách.
Pokud se ještě něco nezmění, tak rád přijedu.

Kdyby náhodou byla poptávka po vážnějším Vánočním textu:
http://forum.slavekjanousek.cz/viewtopi ... =12&t=2496
Jiří Svítek
švanca
Příspěvky: 213
Registrován: 14. 7. 2010, 12:22
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od švanca »

Vkládám text s vánoční tématikou s letním přesahem.

Ekologicky vánoční

Narození Páně
Narození Páně
Slavijú aj laně
Aj slavijú aj laně

A když se to dozvědí
A když se to dozvědí
Slavijú aj medvědi
Aj slavijú aj medvědi

Rozhodně kdo neslaví
Kdo určitě neslaví
Bývá ten hmyz bodavý
Aj bývá ten hmyz bodavý

Protože už nežije
Poněvadž už nežije
Pod nánosy chemie
Aj pod nánosy chemie

Kytaru k tomu mám, ale jako u většiny věcí, bez možnosti použitelnosti:c)... Takže pokud se toho někdo chytí...


Co se týče nahrávání, v termínu asi hrajeme, takže se asi nezúčastním, což může být věru přínosem, ale i tak se pokusím ještě o nějaký další text...

Mějte se všici!

S modrou oblohou

švanca@
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od voyda »

Ahoj.

Seznam vypisovat netřeba. Stačí se kouknout třeba sem:
http://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny/
Tady je vše od běžných svátků po různé mezinárodní a světové dny hezky po měsících.

Napadlo mě, že pokud chceme dělat společnou úvodní / závěrečnou píseň, šel by pro to využít druhý Ivošův úkol, tj. básničky začínající slovy "nejradši slavíme".
Spousta slok už vznikla a spousta vzniknout může. Šlo by tam zmínit jednak různé ty šílené světové dny a pak se tam mohou objevit i svátky na které nedojde v samostatné písni. Může se to dodělat i v Kdanicích, až se bude vědět, co chybí.
Naposledy upravil(a) voyda dne 31. 8. 2016, 17:04, celkem upraveno 1 x.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Výborný nápad pro tu hromadnou píseň. Taky už mám dvě melodie na ty svoje pokusy Nejraděj slavíme (naopak nikoli jako valčík, ale schválně na 4 doby) - akorát, že to mám vždycky dvojsloké. A všechno na vážno... to si asi bude překážet, resp. to budu muset vyhodit. Neboť tady by to chtělo čtyřřádkovou strofu, úsečnou a jasnou, pokud možno s pointou a střídání zpěváků.
Refrén to samozřejmě chce, to je jasné, nejlépe hulákací... sbor Falešinet musí opět na scénu.
Také si uvědomuju, že nebyl zadán rozměr - počet stop a druh rýmů, pouze že to má být daktyl. Asi by bylo dobré to nějak upřesnit, aby už se mohly doma během září vymýšlet sloky podle přesného zadání. Pojďme stanovit podle některé/ých, která/é by tam určitě byla/y.
Slávek Janoušek
švanca
Příspěvky: 213
Registrován: 14. 7. 2010, 12:22
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od švanca »

Vkládám další sváteční:

Adventní

Chumelí nad Prahou
V adventní neděli
V duši mám vyprahlou
Savanu po letním veselí

Řeka se provlíká
Jak / nit dírou v knoflíku
V jahelník nábřeží
Zapíchlé špendlíky parníků

Bílá a černá tma
Noc hraje Bohému
Stařičký Pucciny
Za ruku vede mě k betlému

Kolem je křik a shon
Svázaný v korzetu
Zástupy pastýřů
Tady snad čekají kometu

Náhle vše utichne
Jen / orloj se osmělí
Plané nic ty jsi pryč
Z oblohy andělé andělí

Pozn.:
Líbilo by se mi to potichu, s klavírem a kdy by to zpívala holka, ale nevím, jestli je to k líbení obecně a nevím, jestli to vůbec zapadá do konceptu:c)

S modrou oblohou

švanca@
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Slávek Janoušek »

14 dní zbývá... bojím se, že nejsme vůbec nachystaní... nikdo nic nevkládá (jen Švanca), nikdo nepíše žádné nápady, nikdo nemá žádné připomínky... co fčil? Odvolat natáčení, nebo se to má ještě šanci rozhořet?
Slávek Janoušek
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Já se přiznávám, že jsem teď duchem spíš jinde, stíhám sledovat jen po očku a reagovat nebo se nějak věnovat přípravám nestíhám. Takže pokud mne nenapadne nic přijatelného na místě, nejspíš ničím nepřispěji. Omlouvám se. Kdyby se nenatáčelo, vůbec mi to, upřímně, vadit nebude. Naopak to platí taky, jen nejspíš budu mít pocit určité "neužitečnosti". Jarda
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Já můžu dát do placu - k Vánoční tematice, z těchto kousků (míněno jako výběr, ne že bych tam chtěl mít víc písniček, bylo by fajn, aby každý byl pěvecky v max. v jedné sólovce, toť můj názor):

Zpaměti ( z letošní dílny V Náměšti). Je to sentimentálka, ale má docela přijatelnou melodii.

Spočítám si všechny dárky
Rozbalené před lety
Na účtu se kupí čárky
Zasmějí se komety

Hmm...

Spočítám si všechna jména
Na vánočním papíře
Šupiny až od Betléma
Najdu na dně talíře

Óóó...

Spočítám si všechny chvíle
Všechny stromky za oknem
Snad Ježíšek stihne přílet
V podvečeru promoklém

Óóó...

Spočítám si všechna přání
Rozbalená z paměti
Babiččino pousmání
Které do tmy odletí



Letos zjara jsem pak pro ČT pořad Pirátské vysílání napsal "hit" Vánoce v květnu. V ČT byla ze stopážových důvodů jen krácená verze, tady je celá, ještě bych to asi dopiloval (klidně až na Textovce), nebo rozšířil o další kousky.

Vánoce v květnu

Miluju lásku a miluju dárky
Miluju bělásky i otakárky
Miluju Vánoce i lásky čas
Hrdliččin hlas i v polích klas

Ref.:
Vánoce v květnu, ať sněží z třešní
Vánoce v květnu, to je styl dnešní

Miluju Ježíška, oslíka s volem
I boží anděly, co lítaj kolem
Miluju děti a refrény koled
Čumáčky pejsků a ocásky komet

Ref.:
Vánoce v květnu, ať sněží z třešní
Vánoce v květnu, to je styl dnešní

Miluju tři krále, miluju baňky
Miluju slunko a miluju sáňky
Miluju cukroví, miluju dítka
Miluju nákupy, a dívčí lýtka

Ref.:
Vánoce v květnu, ať sněží z třešní
Vánoce v kvěntu, to je styl dnešní
Vánoce v květnu, ať z třešní sněží
Z květů už čouhají, jen špičky věží
Peckami střílí májový Ježíš 
Ježíšku, panáčku, já Tě budu kolébati…


Dál jsme se s Ladou (ještě ale netuší, jestli Textovku zvládne celou) bavili, že k tématu celého roku bychom rádi dali do placu píseň Ozimy. Hráváme ji někdy na koncertech, ale z nějakého záhadného důvodu se nám nevešla na první desku a teď to vypadá, že se nevejde ani na druhou, ačkoliv ji máme rádi. Den ke kterému se váže je "první podzimní" den... text by sem musela dát Lada, hledal jsem ho na Dílně, ale nenašel, z hlavy ho celý neznám... je to pěkná klasická poetická Ladovka.

Pokusím se dát do placu nějakou sloku k "Nejraděj slavíme". A jestli se zadaří, zkusím přijet s náčrtem něčeho nevánočního.

Jinak těším se na Vás, ať už budeme točit nebo ne - obě varianty jsou za mě ok, Slávku nechám to na Tvé intuiici, jestli zrušit, nebo točit.
Ivo Cicvárek
Alnagon
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 6. 2015, 09:16
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Alnagon »

https://www.youtube.com/watch?v=oRRXh4t0BZc

Tady je můj loňský vánoční výtvor

Honza Beran
chard
Příspěvky: 301
Registrován: 30. 11. 2012, 10:33
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od chard »

den matek-láska je blues,,,1 červen-den dětí...venku hřmí-den míru,,,mír-památka zesnulých,slávku,ach slávku.....richard
chard
Příspěvky: 301
Registrován: 30. 11. 2012, 10:33
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od chard »

ivošu,máš čich a sluch,výborná slova
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Mrca »

Ahoj všichni, zkuste mně prosím všichni aktualizovat, případně doplnit, účast na ŽTD 30.9.-2.10. v tabulce http://doodle.com/poll/byqyw8snfwmzd9ke
Znáte to, musím nakoupit, vytahat přistýlky a pod... Díky !!!
Mrca
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Moje loňská vánoční byla v tom sešitě, co mi ukradli písničkáři. Takže mám jen úryvek z videa - asi nic.
Pak mám ze Šídlováku (tolik lidí slíbilo napsat své tamní texty - nikdo, jen Voyda a ten to pak zase smazal, když bylo ticho po pěšině).
Tak kopíruju na téma:vylosovaný svátek

SVÁTEK MATEK
Hudba a text: Slávek Janoušek

Mírný závan táhne z jatek
Naplňuje celý dům
Dnes je svátek – Svátek matek
Jdu čistit kotce králíkům

Do čistého přesazuji
Statné mamky ramlice
Ať se pěkně pomilují
To mě baví nejvíce

Tahleta je pěkně živá
Má úžasné faldíky
Tak kterýhopak? Rád se dívám
Na ty samce králíky

Vyškrabuji bobky z kotců
A beru to tak od oka
Kdyby byl i svátek otců
Čistím dvakrát do roka

A pak mám dvě na téma:
Nejraděj slavíme, ale dvousloké, což je leda na samostatnou píseň (viz Šídlovák - úkol 2.). Pro společnou to chce čtyřverší.

Prosím Voydu, aby zase zavěsil, co již býval smazal. Odtud by se dalo vzít to metrum.
Slávek Janoušek
Lubomir Kiss
Příspěvky: 6
Registrován: 9. 9. 2015, 09:08
antispam: Ne

Re: NAHRÁVÁNÍ CD 1.ŘÍJNA 2016

Příspěvek od Lubomir Kiss »

Ahoj.

Ja môžem poskytnúť Vianočnú, čo som napísal v Apríli v Hořicích u Blanska.

1:
Na nebi vysvitla hviezda, ožiarí cestu
Mudrci kráčajú tam priamo k miestu
R1:
Kde sa narodil pán, v jasliach už drieme
Koľko utrpí rán to len my vieme
Na jeho počesť budeme sláviť
Prvý deň vianočný spoločne tráviť
Narodil pán, narodil pán
2:
Na nebi vysvitla hviezda, ožiarí cestu
Spoločne kráčajme tam priamo k miestu
R2:
Kde sa narodil pán, v jasliach už drieme
Koľko utrpel rán to len my vieme
Na jeho počesť budeme sláviť
Prvý deň vianočný spoločne tráviť
Dnes sa narodil pán, narodil pán
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“