12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


CD vánočních písní - crowfunding

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

CD vánočních písní - crowfunding

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Zdravím všechny! A je to tady. Vyhlašuju zase sběr na CD, jak jsme to provedli minule s CD Konec!Panáka!Bazén!
Věřím, že mě v tom členové a příznivci dílny nenecháte. Tentokrát je to zatím stále úplně bez sponzorských peněz - resp. stále je něco rozpracováno, ale je to nejisté, jak to dopadne. Co se bude muset poplatit je tedy: výroba zvukové nahrávky - editace, mix a master (Miloš Makovský), návrh obalu (hodlám svěřit grafičce Petře Mrkvičkové), výroba 1000 ks, jewel box, průhledný tray, 8 stran booklet + inlay, tj. klasické CD v klasické krabičce, protože je to nejlevnější - Fermata Čelákovice.
Prosím tedy včechny, kteří by do toho šli, aby poslali peníz na účet 727663163/0800. Minule to vyšlo tak, že kdo dal např. 3000 Kč, dostal pak 30 ks CD (někteří dali i víc :)). Letos s vánočními písněmi to určitě bude vhodný dárek pro široké okolí každého z nás. Neměli jsme, Jardo, taky nějakou takovou tabulku, kde bylo kdo co přispěl? Nebo to nedělat veřejně?

Průběh prací: nyní se shromažďují připomínky od aktérů ke zvuku, následovat bude mix3 a doplnění konců písní - vyčištění potlesků, spojovací kecy a pořadí. Tak to chci dovézt na podzimní dílnu k posledním připomínkám. Tam musíme udělat nějaké vánoční foto na obal - tj. vezměte nějaké vánoční propriety (a už vymýšlejte, co tam dáme). Tímto prosím i Aleše Ostrýta, zda je možné počítat s tím, že by přijel udělat fotky. Asi takové skupinové foto, kde by každý držel něco vánočního či nevánočního, asi takové bláznivé crazy foto. Pak hned zadáme obal a do konce října musí být hotovo a vše nachystáno do Fermaty, aby kolem 20.11. bylo vyrobeno. Křty proběhnou: 1.12. Lázně Bělohrad a 2.12. divadlo Sobotka.
Těch peněz bude třeba relativně dost - nezbude, než že to zaplatím a pak vyúčtuju, předpoklad je asi 70 tisíc. Něco se sejde od Vás, něco se snad prodá, třeba vyjde i ten malý sponzor. Dej každý co můžeš, počítá se každá stovka (to bude zhruba zase částka za kus). Pokud by měl někdo někde nějakého příznivce podnikatele, který by nějaký peníz přihodil, dáme mu logo na obal - takže prosím i o zprostředkování takovéto možnosti.
Vymýšlejte obal a název!
Věřím, že 6.10. si pustíme už téměř hotovou nahrávku (aby taky bylo na čem, že jo!) a že si ty písně přehrajeme, abychom měli natrénováno na křty.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD vánočních písní - crowfunding

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Hurá, už reagoval Mrca a Marek - ten i s výborným návrhem na obal - vybídl jsem ho, ať to sem zkopíruje, co mi poslal, aby se bylo čím inspirovat. Tak vybízím další mozkovny k štěpným nápadům.
Prosím Jardu o doodle tabulku (je to dostatečně interní?), kde by se nějak psaly ty částky, co kdo pošle. Jak jsme to dělali minule? Vzpomíná si někdo? Nebo umí to někdo rychle najít (narozdíl ode mne)?
Jestli se tu staví i Aleš Ostrýt - udělal bys fotky pro obal?
Slávek Janoušek
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: CD vánočních písní - crowfunding

Příspěvek od voyda »

Ahoj,

dovoluji si navrhnout, aby se věci ohledně obalu neřešily zde, kde je to úplně veřejné.
Minule se obzvláště na FB do diskuse zapojoval leckdo, včetně lidí, kteří s nahrávkou neměli nic společného a chtěli jen být vtipní. Nikam to pak nevedlo.

K debatě jsem zřídil skupinu na Facebooku, kam jsem přidal většinu lidí, co se na nahrávce podílela. Pojďme diskutovat tam.
(Vím, že třeba Daniela a Jarda na FB nejsou. Chcete-li být informováni, co se děje, napište mi na divadloharmonika@seznam.cz a dáme si vědět. Stejně tak nechť se ozve kdokoliv další, kdo by se chtěl zapojit.)

Taky si myslím, že není nutné zřizovat veřejnou databázi o výši jednotlivých příspěvků. Nejde snad o to, abychom se hecovali, kdo dal víc, ne? Ať každý pošle kolik chce a může, Slávek si to zaznamená a bude to.
Můžeme se o tom když tak bavit v Kdanicích, případně to tam dát Slávkovi v hotovosti. (Říkal mi, že to tak stačí.)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: CD vánočních písní - crowfunding

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Dobrá, jsem pro. Už jsem zapomněl, jak jsme to dělali s obalem minule, a je fakt, že to bylo trochu komplikované. Bude to stačit takhle na fb.
A ten přehled fin. příspěvků - nějak jsme to přece vedli... už nevím jak, ale mám za to, že to nebylo tak, že bych to jen zapisoval já. Nebo jo? Na druhé straně veřejně to vést je zbytečné, to je fakt. To je teprve dva roky a já už vůbec nevím, jak to bylo... mně už asi fakt ta hlava přestává některé věci udržet :D . Už mám nárok :D .
Slávek Janoušek
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: CD vánočních písní - crowfunding

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj, minule jsem pro částky udělal formulář na Google Doc a kdo přispíval, tak tam napsal částku a kontakt na sebe, kam chce CD poslat, nebo kde si ho vyzvedne. Částky se pak zpětně zveřejňovali na dílně, protože převládl většinový konsenzus, že je to asi motivační.

Totéž mohu udělat i nyní, tak aby byl přehled a viděl do toho třeba jen Slávek. (Jen ty částky bych už nezveřejňoval.)

Do diskuse se rád zapojím. Ozvu se Vojdovi.

Jinak samozřejmě počítám, že se postarám o aktualizaci webu Textovadilna.cz a umístěním všeho potřebného tam na základě podkladů, které dáme dohromady.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: CD vánočních písní - crowfunding

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Formulář pro zaznamenávání příspěvků na CD Ježíšku, přines!

V případě že přispějete, nebo jste už přispěli, vyplňte prosí pro větší přehled a kontrolu. Díky.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“