12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


CO NOVÉHO? A DISKUSE!

Sborník textů autorů Textové dílny
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

CO NOVÉHO? A DISKUSE!

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Na posledních dvou živých textových dílnách jsme probírali možnost vydat sborník textů. Do redakce se už po 3. živé textové dílně pustil Denny. Dle jeho slov vybral a nachystal texty, ale pak celá věc načas utichla, nedotáhla se, protože i zájem ochabl. Takže vybízím ty z vás, kteří k tomu mají nějaký názor: ozvěte se.
Slávek Janoušek
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

sborník

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Možná, když už bychom se do toho pustili, by se dal ten sborník rozdělit na tři části : Texty zhudebněné, Texty ke zhudebnění, Texty zhudebněné textovou dílnou (nebo tak něco), což by byly texty, které se objeví na zmiňovaném CD. Nevím, jestli to není moc komplikované, ale přijde mi to pestřejší a při tom přehlednější. Navíc by potencionální muzikant, zájemce o text našel příslušnou kapitolu a posluchač CD zase ... Pak si myslím, že by nebyla od věco nějaká ilustrace, což třeba vyhlásit na textovce výtvarnou soutěž? Jsou tu všichni takoví tvořiví. No a ještě jsem chtěl jednu věc, kdyby někdo dal dohromady, co by to stálo jako celek, to vydání, pak by se dalo bavit o penězích. Já například vůbec nemám páru, na kolik může vyjít náklad třeba 300 ks při 80-ti stranách. Ví to někdo? Co ty Denny, už máš vybrané texty od všech? Tak je proháněj! A pak by to měl někdo celé sesumírovat. Jaký systém řazení třeba, podle autorů? Abecedně? Jinak? ... Tak nazdar.
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Můžu doporučit Marka Belzu z Krásné Lípy, co mi vydal knížku, myslím, že je schopen rychle reagovat na všechny naše požadavky a je rozumný, co se ceny týká. Při 300 ks brožované 70 stranách (myslím do 100 stran) se musíme vejít do 80-100 Kč za kus. záleží na textu a ilustracích. Až to bude trochu po kupě, zkusila bych mu říct o přesný propočet.
hrochoušek
milancholik
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 3. 2005, 09:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milancholik »

Ahoj, jsem pro rozdělení,jaké navrhoval Arnost,i co se tyce financovani.Pokud se k tomu nikdo nebude mít,rad se ujmu toho od vsech autoru posbirat jejich favority a dat do kupy nejaky sumar,obsah apod. Milan
Milan Pavlata
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Nechci nikoho napadat, protože všechno, co tu děláme, děláme dobrovolně, zadarmo...ale už jsem jednomu nejmenovanému kamarádovi svého času více než sedmdesát procent "zpracovaných" autorů, kteří měli od jednoho příspěvku výše (někteří měli a mají i dnes na svém kontě nulu, byť jsou registrováni) zasílal. Tento se ale jaksi odmlčel. Odmítám ho jmenovat. K

p.s. A jak se porád máš, Denny :?: :lol:
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

xxx

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Jo, zrovna jsem chtěl napsat přátelé jednu věc, která mi dost vadí. Jsme dospělí lidé a tak předpokládám, že když se na něčem domluvíme, že zaregistruji nějaký zájem o věc. Nevšiml jsem si, že by na dílně byl někdo proti vydání sborníku, či natočení CD. Skoro bych řekl, že jsem zaregistroval nadšení většiny zůčastněných. A když tu Slávek nahodí diskusi, nikdo se ani nevyjádří, že to má na háku. Řekl bych, že tudy cesta nevede. Doufám a věřím, že když se o něčem na živých dílnách bavíme, že to nejsou jen "hospodský řeči"! Vždyť už se sakra nějakej pátek známe. Jestli se to Dennymu nehodí časově, či z jiných důvodů, nechť nám to sdělí. Myslím, že o nic nejde. Budeme hledat jiné řešení. Já jsem v pohodě ochoten dát dohromady návrh, jak si myslím, že by to mohlo vypadat, když bude zájem. A to nemluvím o cédéčku. To už je zřejmě tak neuvěřitelně složitá věc, že ani nebudu apelovat na to, abychom si o tom podiskutovali. Nazdar. :twisted:
Dík Milanovi za nabídku, Jarmile za věcné informace a Kubovi za DÍLNU...
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Já sice nejsem ten kamarád, o kterém píše Kuba :), ale po Arnoštově příspěvku jsem se zastyděla a tak jsem o tom všem konečně popřemýšlela a reaguji... Pokud jde o mě, nemůžu říct, že bych byla úplně jednoznačně proti sborníku, ale ten novější nápad (CD) mi přece jen připadá smysluplnější a chytl mě víc. Texty jako takové si můžu kdykoliv přečíst tady, s muzikou je ale většinou hned tak slyšet nemůžu.... Navíc pokud je -jak se tady objevilo- minimální náklad nějakých 300 ks.... co s ním budeme dělat? ...
Omluva, pokud tímto někomu kazím radost...
Ahoj, Lada
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Jasně. Se sborníkem popravdě o moc nejde. Já mám dokonce podobný názor jako Lada a klidně bych ho udělal až jako "výtažek" za nějakých pět let existence dílny. Teď doufám, že to Denny nečet a nebo, že se neurazil, i když to on nemá ve svém stylu...mimochodem je pravda, že jsem spoluviníkem toho, že tu sborník ještě není, protože jsem rozhodně nepracoval systematicky a posílal to, jak mě napadlo atd. atd.

Cd je nápadem velmi dobrým. Je to věc, která nás trkla už v dávných dobách, ale teď už to vypadá opravdu reálně, protože se věci kupí a protože se nabalili ti správní. Jediný problém je snad v technickém zařízení. V tomto směru nejsem schopen pomoci a proto se podobně jako u sborníku zříkám veškeré odpovědnosti. :wink:
milancholik
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 3. 2005, 09:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milancholik »

Tak co,přátelé,zase jsme usnuli na vavřínech...?! Žádám a vyzývám všechny autory,které do dílny přispívají,a jeví zájem o sborníku a cédéčku diskutovat,aby tak učinili!!! :evil:
Prosím také administrátory webu,zda by nešlo tuto diskuzi alespon trošku zviditelnit - v rámci možností - aby si toho všimlo víc lidí...
Díky a těším se na reakce!
M
Milan Pavlata
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Sborník

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Já bych naopak téma "Sborník" ukončil. respektive nechal na nějaký rok usnout. :wink:
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Takže začíná převažovat názor, že zatím odložit? Denny se neozval vůbec, ví někdo, v jaké fázi to zůstalo trčet loni a jestli se na tom eventuálně po živé dílně letos na jaře něco pohnulo?

Je zajímavé si přečíst v Naktuálních aktualitách téma Sborník. Před rokem to vypadalo na vydání, teď už míň. (Kubo, prosím Tě, přesuň celé to téma sem pod Sborník, dík).

Lada má pravdu, že se na ty texty lze podívat tady a že to trochu ztrácí smysl - vydávat knížku. Jde spíš o to, že takový sborník je jakýmsi uceleným a přehledným záznamem nějakého časového období. Myslím si, že ani finančně by to nebylo tak náročné (u nákladu 300 kusů by na každého vyšlo pár knížek). Ale je možné udělat to i později (jak podotýká Arnošt F.).
Uvidíme.

Rozhodně by to chtělo udělat na tomto webu možnost zavěšovat i muziku (viz debata na jiném místě), aby eventuální zhudebňovatelé měli možnost dát posoudit zhudebněný text autorovi a celé dílně.
To bude vyžadovat další malou změnu: Jarda Síbrt mi psal o tom, že se mu často stává, že se nemůže připojit na Text.dílnu, zapátral na pípni.cz, kde mám svůj web, a zjistilo se následující. Poruchy jsou několikrát za den i mnohaminutové, protože se jedná o neplacený hosting. Domníval jsem se, že je to placený hosting, jenže částka, kterou platím, je pouze za doménu, nikoli i za hosting. Takže je třeba přejít na placený hosting, což jest asi 100 Kč měsíčně, mít stabilnější připojení a větší prostor - nechat zřídit i možnost zavěšovat MP3 atd.
Má-li k tomu někdo nějaký názor, sem s ním. Zdraví Slávek
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Četl jsem reakce až dnes, tak reaguji zpožděně. Co se týče sborníku, tak nevím, jestli to zatím opravdu nenechat. Já na to teď energii nemám. A co se týče placeného hostingu, pak bych se navrhl složit buď na příští živé dílně (tuším, že by to vyšlo každého na 50,- kč) nebo by se mohlo vystavit Slávkokovo číslo konta a nechat to lidi posílat tam (i když u takových částech bude asi stát víc ten převod než...) K.
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Jé, já jsem asi poslední, kdo to tady čte, sakra. Takže je to tak, nehodí se mě to časově ani invenčně, sorry. To na mě nemáte telefon nebo maily? Já bych si posypal hlavu popelem dřív, kdybych to věděl. Jestli to Kubo nenajdeš, mám u sebe složku se vším, cos mě poslal, přepošlu, etc. Ještě jednou se tedy omlouvám, že jsem myšlenku pustil z hlavy.
Odpovědět

Zpět na „Sborník“