12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

OHLASY NA CD Vytrženo z konTEXTU

po vydání a křtu 12. 10. 2007 v Turnově
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirka999 »

Ahoj, dík za zaslání CD. Mam ohlasy. Dva.

První ohlas: Je to moc hezké CD. Líbí se mi.
Druhý ohlas: Mám rozbitý Mezičas. V čase Mezičasu v pauze vět mám zaklíněné přerušení. Pak se to sice protáhne mezerou okolností a zase rozjede, ale rozpaky leklých úhořů zůstávají. Je to přeci jen song mé fanynky jejímž jsem fanouškem. Zkoušel jsem to na vícero přehrávačích, ale dělá to všude. Nešla by poslat mp3 této skladby?
Jiří Svítek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Jirko, asi ti se Slávkovým dovolením v nejbližší době přepálím nové cd. K
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ne ne. To je evidentně vadný kus. Pošli mi to kolečko v dopise se svou adresou a já ti obratem pošlu jiné. Na S.J., 683 56 Nížkovice 69.
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ano, tak nějak má vypadat poctivý kapitalismus-))
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirka999 »

OK, pošlu samotné kolečko (bez čtverečku) :)
Jiří Svítek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tohle mi přišlo:

Tož milý Slávku,
děkuji hluboce za CD z Textové dílny. Došlo v pořádku, je super a nemá chybu, takže tleskám, chválím, smekám klobouk a ještě jednou děkuji. Kde jsem se o jeho vzniku a vydání dozvěděla, není myslím podstatné, ale kdyby Vás to joo zajímalo, tak stačilo jít po stopách odkazů na stránkách "spřátelených člobrdíků" pohybujících se kolem Vás :-) .
Mějte se krááásně a jenom mimochodem - videoklip "Mrtvej žít" - BOMBA !!! :-)
Martina alias Veverka Čiperka :)
Slávek Janoušek
Marta
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 7. 2005, 20:11
Bydliště: Miletice

Příspěvek od Marta »

Tak já taky budu muset to CD pochválit. Mám totiž pocit, že tu ještě nikdo neztratil slovo za obě Cicvárkovy písně a Ódu na radost - ty poslouchám v autě nejradši - pak ještě Mezičas, Polární kruhy...
A nejmíň půlku jedné písničky jsem donutila poslechnout i děti (za žvejkačku sice, ale i tak je to velký úspěch)!
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Chvála, chvála a zase chvála : )

Příspěvek od Cácorka »

No jo, máš recht, Marti, každá má něco do sebe.. Já mám zase takový období, kdy si broukám tu či zas onu. Dlouho mě držel Mezičas, to je fakt, i Óda na radost, Alelujá, Vlaštovky.. (jak to bylo s tou Maměnkou už mi Zhasňáci vyjasnili.. ani to nechtějte vědět)... Manželské blues - pochopitelně! ...ale jo, i Ovce... postupně všechny.. (nebudu to tady vypisovat, když už to celkem hezky udělal Kamadeva v jiné kolonce :)).. jen - naposled to u mě byly Kruhy v obilí, tady já cítím vysoký potenciál do budoucna :) (že jo, obal umí udělat, klip, zazpívat....) a to si vemte, že jsem se tuhle při vaření přistihla, že si broukám i "Něco ve mně zlomilo se", ale to už zase nevím, jak napasovat do téhle kolonky, aby Horák nevyváděl, že chválím něco na nesprávném místě...
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter Šrank »

Pridám aj ja svoj názor.
V prvom rade by som sa rád poďakoval tým, ktorí zostali v pozadí, ale mali obrovský podiel na tom, ako tie piesne znejú. Ivošove klávesy, Rolandova gitara, Jurove džembe, Honzova gitara a Karlova harmonika. Bez nich by to bolo o hodne suchšie a mnohým piesňam dali tvár.

Pre mňa osobne má to CD aj druhý názov - "Trubku ne!". Vždy, keď to tam začujem, nemôžem sa nesmiať.

Najčastejšie sa u nás krútia tieto: Mezičas, 1+1, Manželské blues aj s pôrodom piesne, (aj keď zo začiatku leteli hulákačky - Mrtvej žít, Ofce, Pionýrský vedoucí, Když se lidi napijó). A ešte každý si našiel niečo svoje - Vlaštovky, Když svlékneš nahotu, Polární kruhy...

Tiež "smekám" pred tým, ako Slávek dokázal z každého dílnového textu, ktorý chytil do ruky, urobiť výbornú pesničku. Lucka, Lada, Kuba aj Aleš mali šťastie na Pána umelca.

Ale napodstatnejšia je atmosféra, ktorá sa z toho všetkého valí (Lu to tu správne vystihla - má to kule). Atmosféra, ktorá donútila Slávka zaspievať 1+1 lepšie ako na jeho CD, Arnošta spievať presvedčivejšie ako na jeho CD, Ivoša spievať oduševnenejšie ako na jeho CD a Honzu hrať na basu lepšie ako na jeho C:-D. Alebo len inak?

V každom prípade by som ale odporúčal každému z nich, aby si pri nahrávaní svojho ďalšieho CD pozvali Sbor Bábinka do štúdia ako talizman. Zabezpečíme tomu "kule".
Daniela alias Danča

Já teda chci taky!

Příspěvek od Daniela alias Danča »

Nedá se nic dělat, vzdorovala jsem tomu dlouho, ale už se to nedá. Já chci jednu placku taky. Sem s ní! Moje dítě si včera celou cestu v autě hulákalo Mrtvej žít s hlínou.... poté, co jsem mu pustila onen famózní klip... Připravte se na vlnu nových fans, páč mi synek sdělil, že už odkaz na klip přeposlat celé 8. A....
Je mi líto akorát jedna věc, že jsem na té textovce, kde cído vzniklo, nebyla. Doufám, že na té příští, na které doufám budu, bude taky taková sranda, jaká byla tam...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Danielo, tak mi, prosim, pošli adresu. Cd zašlu obratem buď na dobírku nebo jen doporučeně (pokud budeš platit na bú). anglokuba@seznam.cz
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Něco vám povím, smím? :? Mám MP3 na uchu při každé cestě kamkoli a textovka v něm hraje prim. Asi i proto, že pro mě to není jen CD. Je tam kousek každého z vás. A to je super. Má to atmosféru a nemá to chybu.
hrochoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak jsem se dovolal na Indies, p. Pálešovi. Už si poslechl a stroze odpověděl, že to musel být divoký večírek, ale o CD dílny nemají zájem. Tak to vidím ještě rozmnožit a dát recenzentům, do novin, do rádií známým, udělat tomu aspoň trochu reklamu sami. Asi by to chtělo uvést to i na webech zúčastněných atd.
Má někdo nějaké další nápady, jak s tím pracovat?
Nechám v tomto případě ještě udělat další rozmnoženiny a zkusit nabídnout k prodeji na webu a myslím, že bylo dobře, kdyby i další pódiově činní členové dílny měli pár kusů na svých koncertech k dispozici pro diváky.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Propagace alba

Příspěvek od kosmonaut »

Dobrá zpráva je, že už se něco s albem Vytrženo z konTEXTU podnikne:). Beatles vyhodili ze všech londýnským nahrávacích společností :D . Palaš není prostě náš Epstein :D . Tolik na odlechčení. Samozřejmě není jen Indies a i to je rozděleno vlastně na čtyři samostatná vydavatelství- Indies Records: www.indiesrec.cz , Indies Scope : www.indies.eu atd.

Pokud do toho jdeme sami, tak tady je pár věcí k tématu:

1. Informace na webech - Kde všude se může objevit informace o CD Vytrženo z konTEXTU i s uvedením kontaktu na objednání alba.

www.slavekjanousek.cz , www.zambosi.cz, www.arnost.zde.cz , www.zhasni.net , www.oko.webz.cz , www.kosmonaut.blog.cz , www.dilnavesmir.tk , www.zadivejse.cz , www.hrochousek.zde.cz , www.zlomzas.2x.cz , www.diamantovesvety.cz , www.kolemjdouci.cz , www.mujweb.cz/www/vernissage/ , www.chatababinka.eu , http://textaren.kefoweb.sk/ , www.sweb.cz/richhor77 , www.kdanice.cz , www.dennysak.blogspot.com , www.markytan.cz , www.krychle.cz , www.zofie-kabelkova.wz.cz , www.michalvanek.estranky.cz Tohle jsou základní weby, ale existuje i mnoho dalších. Bylo by dobré, aby se vytvořil kvalitní promo text k albu, který by více motivoval k nákupu. Administrátoři konkrétních webů by si samozřejmě oficiální info. mohli upravovat. Nesmíme podcenit reklamu alba na netu, je to opravdu nejlevnější a nejúčinější.

2. Vytvoření banneru CD - Vytvoření banneru je dle mého názoru nutností, protože každý si jej může pohodlně vložit na svoje stránky. Odkazoval by na Křestní list CD sem na Dílnu. viewtopic.php?t=1570 Pro Kamadevu je to myslím práce cca na 10 minut (stačí využit motiv z obalu CD).

3. Osobní mail přátelům - Rozhodně desce pomůže i mail přátelům s informací o CD + třeba link na klip pro pobavení. Každý jich má v adresáři alespoň padesát. http://youtube.com/watch?v=xlI68wrXBM0

4. Recenze - Slávek a další z Vás mají jistě zjištěné a vybudované kontakty na recenzenty, weby, časopisy. Já se ve folkových vodách tolik neorientuji, ale neomezoval bych se jen na ně. To by byla chyba. Kamarád rocker, který slyšel CD doslova řekl, že s folkem ma Vytrženo z konTEXTU něco společného tak 3-4 písně. Album se mu líbilo. Už jenom tak energie je naprosto nefolková. A to je dobře.

Rozhodně bych doporučoval požádat o první recenzi JMB. Zná dobře účinkující, ví jaké mají živé dílny atmosféru a není to suchar, který nepochopí třeba text Manželského blues. U ostatních recenzentů zvlášť kolem folktime.cz tuším, že je bude děsit právě ta energie (nic proti nim) a CD neskousnou. Neomezujme se tedy jen na značně omezené zdroje folk recenzentů. V počítači mám cca 35 mailů do různých hudebních nefolkových redakcí (net, tisk atd.) , kde se mohu zdvořile zeptat zda by po zaslání CD něco nenapsali. Možná něco vyjde.

5. Nepřepalujte CD - Nejhorší vraždou projektu je přepalování alba. Argument: "Přepálím to kamarádovi ať si to poslechne, protože on by si to stejně nekoupil, je blbost :D ". Blíží se Vánoce a není lepší dárek pro známé než CD, na kterém jsme se podíleli. Proto závazně objednávám 6 CD Vytrženo z konTEXTU, které už jsem většině přátel slíbil pod stromeček. Dvěstě za placku není tolik. Vím, že toto nemohou udělat ti, kteří už regulérní autorské CD mají, ale ti zase nejvíc pomohou uvedením informace na web+řeknou svým fanouškům, že bez toho to CD prostě jejich diskografie - např. Cicvárka - nemůže být úplná :D .

6. Video prezentace na youtube.com - došel ke mně materiál z poslední kontextovky. Díky za něj. Viděl jsem ty cca 2,5 h materiálu zatím jen jednou. Zatím bezpečně vím, že mohu sestříhát kvalitní upoutávku z křestu ( řeč+křest+přituknutí 2 min.), která by se dala prezentovat. Pak interní necenzurovanou pekelnou jízdu noci a slušnější záběry použít do eventuálního další klipu k písni "Když se lidi napijou".

Dostřih ke klipu Mrtvej žít asi nepůjde, protože záběry z kamery jsou stejně divoké jako večírek sám :D (prostě letecký den :D ). Jsem si vědom připomínek ke klipu "Mrtvej žít", ale změny už asi nedokážu provést (viz debata u klipu). Klip funguje - spontánní přeposílání, přes 700 zhlédnutí a už jej viděli i lidé, kteří Textovku předtím neznali.
Pokud budu chtít a trochu se snažit tak bychom do Vánoc mohli oslavit 5000 zhlédnutí klipu, což by byl opravdu úspěch. Pomůže samozřejmě vaše přeposlání klipu dál.



Tak to je všechno. Už musím končit. Nechtěl jsem vžádném případě poučovat, co a jak, ale mrzelo by mě kdyby tak skvělé albu a ojedinělý projekt zároveň, prošel bezpovšimnutí. Musíme, ale máknout sami :D. Půjde to, protože na bookletu je nás napsáno 30 a to už je slušná síla :D .
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Námětů habaděj, tak ještě najít čas a sílu. Zkusme. Já cítím, že jsem už napřel síly zas trochu jiným směrem, kde jsem to před tím díky tomuto projektu poněkud nepovoleně úplně vypustil, takže asi nebudu tím hlavním motorem, ale opustit to CD nehodlám. Chce to však někoho, kdo vyvine soustředěný tlak. Já nabízím roli toho, co pomáhá.
Ke klipu: to je škoda, že už nemáš chuť ty 3 věci dotáhnout. Vyříznout ty nápisy, udělat lepší střih a doplnit pár záběrů, aby se fotky tolik neopakovaly. Bylo by to lepší. Nápad posílat odkaz v souvislosti s PF 08 je dobrý. Udělám to.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Ohlasy na CD Textové dílny“