12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

OHLASY NA CD Vytrženo z konTEXTU

po vydání a křtu 12. 10. 2007 v Turnově
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Lepší střih - míním ten hudební, to spojení dvou částí po vynechání několika slok. Pokud to v tvých podmínkách nejde líp, uměl by to během pár minut Miloš Makovský, a jen vyměnit. Ale kdy... já vím.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Moje stránky jsou jasně pro, známým CD nekoupím, ale budu doporučovat. Tak jen prosím nějaký ten baner, Kamadevo. A samozřejmě můj adresář už zneužit....
hrochoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Hlavní věc - pokud to chceme nabízet veřejně k prodeji, tak to někdo prostě musí oficiálně vydat. Ten někdo může samozřejmě být S. Janoušek - resp. agentura JAN. Ale nelze začít (byť jen po webech) nabízet k prodeji CD, které nebude mít oficiálního vydavatele - a přitom je na něm kupa autorů zastupovaných OSA. Tohle jsme probírali se Slávkem cestou z poslední Textovky - Slávku, tys tenkrát říkal, že zkusíme napřed Indies, a když to nevyjde, že to vydáš. Čímž to bude účetně a právně v pořádku (navíc se mohou dále z prodeje pokrýt zatím nepokryté náklady) a budeme to moci na koncertech oficiálně prodávat i my ostatní zúčastnění. Tak jak to (s)právně provést?
Ivo Cicvárek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Banner a propagace CD

Příspěvek od obudin »

Čím že se to zabývá Kosmonaut? :D
By mohl rovnou nastoupit s kravatou k herbalifu :D

Bylo by jistě fajn, kdyby se tomu nevěnoval zase "jen" Slávek. Už tak toho má na svých bedrech docela dost.

Bannerů klidně několik vytvořím (jsou různé formáty - ne všude se hodí klasický velký 468x60) - jen je potřeba mi poslat ten obal CD v nějakém rozumějším formátu, což jsem už několikrát urgoval - ten, co je v popisu alba je jen narychlo nascanovaný Slávkem z tisku. Bylo by fajn, kdyby ho tvůrce programu převedl (třeba jen sejmul obrazovku z toho tiskového programu, když to nejde uložit přímo v jiném programu) a poslal. Díky.
Dále je potřeba tedy vymyslet obsah toho banneru - na tom bychom se mohli zde dohodnout všichni.

Je fajn, že Ivo takto "včas" zareagoval s oficiálním vydavatelem. Ten se také dodá do materiálů.

Dohnat k recenzování takového odvážného recenzenta by jistě nebylo od věci. :idea: Nevím co si slibovat od toho, že to vydá nějaké vydavatelství pod svou hlavičkou. Nedivím se reakci Indies.
Jistě se budou dále přidávat nové věci do fóra k albu - nový klip, recenze, atd.
Já to album beru jako takovou odezvu k té několikaleté práci na dílně především pro své členy a jejich nejbližšího okruhu. Nemyslím, že by to ale mělo takový potenciál k nějakému plošnému rozšiřování. Každopádně by bylo fajn, kdyby se o tom vědělo a alespoň o tom někdo něco napsal a třeba i k celé textové dílně. Spíš to vnímám jako určitou propagaci dílny - nejen nějakého nosiče a písní v něm. CDčkem to myslím neskončilo a nemělo by. Ten celkový pohled mi tak nějak v tom chybí (i když si to asi podvědomě uvědomujeme všichni).

Jinak Kosmonaute rád bych taky někdy viděl ty nahrávky a třeba i něco použil - v čem to máš? Dalo by se to dostat na DVD? Klip je fajn i přes ty detaily nedotažené. Lámat rekordy snad ani není třeba - spíš to nějak vhodně použít, případně udělat jiný zajímavý klip - jistě se na něco přijde - jde o lepší kvalitu - lépe použitelnou pro širší okruh.

Jo a taky ... dal jsem to celé 10x a stále ještě můžu :lol: - dobrá to zpráva.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Přiznám se, že jsem už několikrát přemýšlel o tom napsat cokoli o dílně, ale pak jsem se z toho zase stáhl, protože jsem si říkal, že bude lépe, když o tomto letitém projektu napíše někdo zvenčí...Bohužel si fóra nikdo z novinářů zatím zas až tak "nevšiml". Píšu bohužel, hlavu si s tím nelámu...důležité jsou texty, písně, spolupráce...CD chápu, podobně jako Kamadeva, jako nosič, který je, a to nechci snižovat jeho ojedinělost, více méně určen členům dílny, jejim příbuzným a přátelům...popř. sympatizantům.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Myslím, že vydat to jako agentura JAN, že by to byl trochu problém. Můžu vydat jen svoje dílo. Asi bych si musel udělat vydavatelství (živn.list). Takhle když mám na Nestíhám Horákův text, projde to licenčním přihlášením písně na OSA, ale tady na CD dílny jsem autorem jen z malé části, obávám se, že nemůžu tvrdit, že v tomto případě vydávám sám sebe.
Ale nedělal bych si s tím, Ivo, hlavu. Prostě jsem objednal dalších 50 kusů u Zapletala a považoval bych to za demo, které oficiálně nevyšlo. Však to žádného vydavatele nemá. A musí mít? Vyšlo vlastním nákladem. Přesto jich 10 pošlu Juppovi (tak jako u Nestíhám) - 7 pro recenzenty a 3 na ceny. Až konečně někdo udělá v posílatelném rozlišení obálku, pošleme rovněž Juppovi, ať to otiskne FaC. Atd. Milanovi Tesařovi do Proglasu atd. A dalším několika.
Kamadevo, Petr Zapletal se pokusí přepsat obálku do nějakého jiného formátu (je to uděláno v programu CD LABEL PRINT a k tomu musí být i ta extra potisková tiskárna na CD, bez toho mi to nepracuje). Ale nikdy to nezkoušel a neví, má-li to nějaký výstup. Nerozumím. Uvidím, co pošle.
Zatím můžu poslat jen to, co jsem dostal od jednoho hocha oscanováno - nevím, jestli v lepší kvalitě než jsem ti poslal já.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

My to prostě budeme dávat zadarmo. Ale nemůžeme nikomu bránit, když se někdo rozhodne např. ten podpis někoho z dílny ohodnotit dvěma sty korunami jako příspěvkem na vydání. Neřešil bych u dema žádné účetnictví, ani když to budu mít v nabídce na webu. Nakonec to prostě oficiálně nevyšlo, ne? Viděl bych to takhle.
Nicméně autoři ať si dotyčné písně na OSA nahlásí, protože za užití nahrávky v rádiu či televizi autorský honorář je i přesto, že jako podklad je použita demo nahrávka. Já to určitě s písněmi Mezičas, Alelujá, Když svlékneš nahotu hodlám udělat.
Slávek Janoušek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Jsem ráda, že je poznat, že to byl divoký večírek -)
CD poslouchám už nějakou dobu jako celek a líbí se mi. Nedokážu samozřejmě odhadnout, nakolik by mohlo zaujmout nezúčastěné, ale stejně si myslím, že by mohlo. Beru ho jako raritu. A to nejen nutně pro náš okruh, prostě tak celkově, alespoň na folkovém poli mi to přijde jako nevšednost. Plošně asi nezaujme, většina domácností ho doma mít jistě nebude, ale to nás přece netrápí, ne. Jsem pro to, aby se poslalo recenzentům a víc se o něm mluvilo, psalo. Dílna se takhle podle mě představí více lidem a snáz (ne každý si tady hned bude pročítat reakce u textů, začít s poslechem cédéčka je přece jen snazší).... mně připadá pozoruhodný způsob, jakým ty písně vznikly.... a to si myslím, že by mohlo být přenosné....
Lada
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

hitparáda

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím, komunikace o propagaci se tedy na chvilku zastavila, protože máte asi všichni fofr, ale to se určitě zase rozjede. Byla by to škoda se na to vykašlat. Než popřemýšlíme co dál s CD tak hlasujte v hitparádě pro dvě písně z našeho alba.

------------------------------------

Hlasujte tedy ve 28. základním kole 2. ročníku Jedničky Rádia Folk pro:

Ivo Cicvárek - Manželské blues

Textová dílna Slávka janouška - Když se lidi napijou

Zde je odkaz (on-line hlasování vpravo): http://radiofolk.cz/

Z jedné IP adresy můžete hlasovat jen jednou.

------------------------------------

Hlasování pro toto kolo končí: neděle 9.12. 12:00 hodin.

Možnosti poslechu hitparády on-line:
Čtvrtek - 17:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Pátek - 10:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Sobota - 23:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Neděle - 09:00 Jednička Rádia Folk (repríza)

Výsledky:
Pondělí 10.12. - 14:00 Jednička Rádia Folk - písničková hitparáda (premiéra)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak jsem právě od Zapletala dostal další CD + obaly. Už jen koupit krabičky, ořezat, slepit a zkompletovat. Kdo má zájem o CD pro někoho k vánocům (pár jich ještě má Kuba k rozesílání, další dodělám). Pár jsem jich rozdal do rádií atd. Ještě chci poslat do Folk a country k recenzím.
P.S. A hlasujme. Co si dnes člověk sám neudělá....
Slávek Janoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Čau Slávku, určitě bych rád ještě 2 ks k Vánocům. Budeš mít cestu do Brna?
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

CD

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, jak už jsem říkal mám zájem o 6 kusů CD pro kamarády. Velmi rád to zaplatím a obdaruji, ale potřeboval bych to nejpozději do čtvrtka, protože v pátek máme besídko-vánoční večírek. Myslíš, že bychom se mohli Slávku domluvit, že bych si to od tebe nějak vyzvednul? Pokud nebude moct Ivo tak mu to též můžu vzít a pak předat. Děkuji za brzkou odpověď. Mějte se. Kosmo*
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Nebo to můžu poslat v balíku - 8 cd - s tím, že vy to potom Slávkovi zaplatíte cash, ale to by bylo zbytečných cca 100 korun za balík. k
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, napisu ještě Slávkovi a pokud by je třeba nestihl dodělat anebo předat tak napíšu tobě. Ozvu se v neděli a v pondělí by si to posla (pokud souhlasíš). Měj se a pozdravuj Františka Procházku z Nového Boru :D ... ten by si mohl koupit taky nějaký CD...peníze by na to měl :D
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Já právě odjíždím na šňůru a nestihl jsem to nachystat, vracím se ve středu a odjíždím opět ve čtvrtek, takže těch 8 nachystám a nechám to ten příští týden někde v Brně. Ještě se domluvíme kde. Mějte se.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Ohlasy na CD Textové dílny“