12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

OHLASY NA CD Vytrženo z konTEXTU

po vydání a křtu 12. 10. 2007 v Turnově
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Časem bych si jich taky rád pár vzal pro zájemce na koncertech...
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Hlasování

Příspěvek od kosmonaut »

Hlasujte ve 28. základním kole 2. ročníku Jedničky Rádia Folk pro:

Ivo Cicvárek - Manželské blues

Textová dílna Slávka janouška - Když se lidi napijou

Zde je odkaz (on-line hlasování vpravo): http://radiofolk.cz/

Z jedné IP adresy můžete hlasovat jen jednou.

------------------------------------

Hlasování pro toto kolo končí: neděle 9.12. 12:00 hodin.

Možnosti poslechu hitparády on-line:
Sobota - 23:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Neděle - 09:00 Jednička Rádia Folk (repríza)

Výsledky:
Pondělí 10.12. - 14:00 Jednička Rádia Folk - písničková hitparáda (premiéra)
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

HLASUJTE

Příspěvek od kosmonaut »

Hlasování v hitparádě Jedničky Rádia Folk pokračuje:
V předminulém kole postoupila píseň z Vytrženo z konTEXTU od Ivo Cicvárka - Manželské blues.
Teď je potřeba protlačit naši píseň Když se lidi napijou:). Je to poslední šance, aby píseň mohla postoupit. Máme těžké soupeře.

Zde je odkaz (on-line hlasování vpravo): http://radiofolk.cz/

-------------------------------------------------------------
Hlasování pro toto kolo končí: neděle 23.12. 12:00 hodin.
-------------------------------------------------------------

Z jedné IP adresy můžete hlasovat jen jednou.



Pravidla Jedničky Rádia Folk

V každém základním kole soutěží 5 písniček.
Posluchači hlasují pomocí formuláře na www stránkách Rádia Folk.
Z každého počítače (IP adresy) je započítáván pouze jeden hlas v každém kole.
Písnička s největším počtem získaných hlasů postupuje do semifinále.
Písnička s nejmenším počtem získaných hlasů vypadává.
Zbylé písničky pokračují v dalším kole.
Každá písnička může soutěžit maximálně ve třech základních kolech.
Po pěti základních kolech probíhá kolo semifinálové.
Vítěz semifinálového kola postupuje do finále.
Po deseti semifinálových kolech proběhne finále, ze kterého vyjde vítěz ročníku - Jednička Rádia Folk.


Možnosti poslechu pořadu

Úterý- 21:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Středa - 12:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Čtvrtek - 17:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Pátek - 10:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Sobota - 23:00 Jednička Rádia Folk (repríza)
Neděle - 09:00 Jednička Rádia Folk (repríza na poslední chvíli - hlasuje se do 12:00)
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 7. 1. 2008, 17:04, celkem upraveno 1 x.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

V semifinále hitparády na http://radiofolk.cz/ jsou hnedle 2 písně z CD Vytrženo z kontextu. Kdo by měl dilema, pro kterou píseň hlasovat, nechť si sežene 2 počítače:)
Ivo Cicvárek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Kopíruju z Rádia Folk:
Čtvrteční pořad Nepřeslechněte vám představí unikátní cédéčko Textové dílny Slávka Janouška s názbem Vytrženo z konTEXTU.
Mysleli "názvem". Vysílá se ve čtvrtek 10.1.2008 ve 14.00 hod., repríza je v 19.00 a ve 23.00. Tak si to pusťme.

A opravdu máme 2 písně v současném hlasování semifinálového kola, tak podpořme - Manželské blues je zatím druhé o hlas, Když se lidi napijou čtvrté.
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

Poslal jsem po hlase každé písni. Víc PC bohužel nemám. Petule jsem dal v práci na výběr. Držím palce a jdu shánět další PC :-)
Mrca
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak jsem ve čt prošvihl i reprízy o CD Vytrženo z konTEXTU. Poslouchal to někdo? Pochválili nás aspoň?:))))
Hlasování se pro nás nevyvíjí dobře, skupina Načas vede už asi o 42 počítačů před Manželským blues. Když se lidi napijou je beznadějně poslední z těch pěti písní. Asi si to lidi nechtěj přiznat, že to někdy dělaj.:)))
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Pořad jsem skoro celý poslouchal. Hrála se první část Mrtvej žít, 1+1, Ovce, Ufo nad Bábinkou, Vlaštovky a druhá část Mrtvej žít. Nevim, proč nehráli a do zmiňované hitparády nenasadili třeba Mezičas, který se zdál většině z nás největším hitem desky. Mezi jednotlivými songy se povídalo o dílně a desce. Bylo to vše v celkem pozitivním duchu.
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 11. 1. 2008, 11:39, celkem upraveno 1 x.
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

Rozeslal jsem právě v práci e-mail asi 54 kamarádům a známým, aby hlasovali pro "Manželské blues". Během 3 minut poskočila píseň o 3 hlasy. Uvidíme, jaký bude stav za 54 minut. Víc už pro to fakt nemůžu udělat :D
Mrca
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Nedá mi to, abych nevyjádřil svůj negativní postoj k aktivitám směrovaným k protlačování "našich" písní v hitparádě. Už proto, že jsem dost peprně za takovou propagandu kritizoval Kosmonauta, který si to, po tom všem co pro dílnu udělal, nezasloužil...se přiznávám, že s tímto typem propagace nesouhlasím :wink:
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

A máme tě, Horáku!! Horák se přiznal!!
To by mohl být palcový titulek jak z Blesku. Akorát, že přiznal, že se mu takto pojatá propagace nelíbí. No, je to pravda. Hlavně i ve výsledku je zbytečné to takhle dělat. Poté, co mnoho dalších počítačů dalo hlas písni Manželské blues, to vyvolalo vlnu odezvy u počítačů pro skupinu Načas a rozdíl 42 počítačů se zmenšil pouze na 34. Spřátelených počítačů.
Vykašleme se na to. Kdo chtěl dát hlas, dal. Uměle to honit není trempské. Protože trempové ještě nechodí s notebooky.
Nehledě k tomu, že nůžky se tak rozevřely, že ta chuděra píseň Když se lidi napijou má pořád jen 7 hlasů a už prohrává o více než sto. A to ještě jeden z těch 7 dostala ode mě.
Hitparády jsou na hovno (když si nemůžu poslat 35896554 počítačů).
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Oficiální vyjádření

Příspěvek od kosmonaut »

Ano, byl jsem nazván Jehovistou :D Za mail účastníkům nahrávání kde jsem informoval o hlasování na radiu folk. Použil jsem slovo "protlačit" a to se pak stalo předmětem výše uvedeného označení. S panem Horákem jsem od této doby komunikoval jen prostřednictvím svého tiskového oddělení. Výše jmenovaný (výše uvedené) vzal nazpět a snížil označení na podomního prodejce biblí. S tím už proti strana souhlasila a pozdější veřejná omluva pana Horáka celou kauzu uzavřela. Použití slov "protlačit" stejně jako "propaganda" (porušení dohody viz vzkaz pana Horáka ze dne 11. ledna) bylo uznáno za nevhodné, i když myšleno a řečeno v žertu.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Jistě si mě mnozí idealizovali, tak jsem zkrátka musel něco...Ale na druhou stranu má proti strana pravdu v tom, že se o desce trochu vědět má, protože stála hromadu úsilí (ne mého, ale úsilí) a tak vůbec je to dílo experimentální, netradiční. Těším se na propagaci nosiče na festivalech a v časopise, tam to coby tramp (to je anglicky prý i děvka) beru.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

O CD bude zmíňka v nejbližším Na moll (vys. 25. března) - hovoří tam o něm Tomáš Hrubý. V této souvislosti připomínám Kosmonautovi, že mi má (RYCHLE!!!) poslat po mailu 8 (víc ne!) nej fotek v rozlišení cca 800 bodů na šířku!
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Recenze a hodnocení alba Vytrženo z konTEXTU

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím,

v březnovém čísle (2008) časopisu Folk&country vyšlo hodnocení alba Vytrženo z konTEXTU + 2 mini recenze. Hodnocení se účastnili recenzenti: Brabec, Vlasák, Hartman, Jablonský, Konečný, Hrubý, Tesař. Netradiční deska nedopadla v silné konkurenci studiových alb nejhůře= předposlední:)) (viz klikni na obrázek). Protože se dá časopis docela složitě získat, ofotil jsem pro Vás tyto články. Info. o předplatném časopisu či prodejní místa se dozvíte na http://www.folkcountry.cz .

BURZA DESEK - HODNOCENÍ

Obrázek


MINIRECENZE MILAN JABLONSKÝ

Obrázek
Metarecenze= minirecenze na minirezenzi aneb jak to vidí Kosmonaut(ík)= textař pochválil textaře a ocenil Slávkovo souznění:).


MINIRECENZE MILAN TESAŘ

Obrázek
Metarecenze= minirecenze na minirezenzi aneb jak to vidí Kosmonaut(ík)= Milanu Tesařovi, z křesťanského rádio Proglas, deska moc nesedla. K naší smůle psal zrovna on další minirecenzi:). Pionýrský vedoucí s údem velkým rostoucím, děti jdoucí pro perník a zvolání ostravských fotbalových fanoušků, nesedí každému:). Samozřejmě se zmíněným použitím větší autocenzury plně souhlasím, ale zase to byla opravdu živá noc:).


ZMÍNKA V RUBRICE: VYŠLO, VYJDE, VYCHÁZÍ

Obrázek
Poznámka= aneb jak to vidí Kosmonaut(ík)= Došlo k chybě při uvedení vydavatele a též uvedení Zena za výkon na trubku je zajímavé:))). Zvláště, když na trubku hrál Jarda:). Osobnosti opomenuty (viz Kubík Há) a nicka uvedena celým jménem (viz M. K. Š.).

Zdroj ukázek článků: časopis Folk&country - 3. číslo - březen 2008

--------------------------------------------------------------------
DALŠÍ POZNÁMKY:
TELEVIZE

Ivo říkal, že 25. března (začátek 23:05) bude v Na moll Tomáš Hrubý mluvit o albu. Možná to bude masakr, protože nám dal jen o dva stupínky lepší známku než Milan Tesař:))). Ale zase T.H. nedával celkově příliš vysoké známky. Tak uvidíme. V pořadu bude i Slávkův koncert (viz obsah pořadu zde - http://www.ceskatelevize.cz/program/1181680990.html ).

Kdo nechytne pozdní noční vysílání, tak zalovte v tomto archivu:
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/11 ... 0-na-moll/

KLIP
Mám radost, že se neof. videoklip chytnul a jen na serveru youtube.com už má přes 2500 zhlédnutí.
YOUTUBE.COM
http://youtube.com/watch?v=xlI68wrXBM0
Další možnost vidět stejný klip na českých serverech:
N-JOY.CZ
http://n-joy.cz/#/video/mrtvej-zit-vide ... qo6shshsq/
STREAM.CZ
http://www.stream.cz/video/3/28465-mrtv ... textu-2007

RADIO
V blízké době bude slyšet některé písně z alba na internetovém folkovém rádiu http://www.radiofolk.cz. Alespoň šéf (přednosta) stanice Pavel Rada to tvrdí. Možná, že už tam znějí.

-------------------------------------------------
Tak to je konec. V nejblížší době čekám zdejší vymazání od J.H. za sklony k "jehovistické promo oznamovací reklamě":). Takže se již předem se všemi srdečně loučím. Mějte se hezky a rád jsem Vás poznal. Kosmo*
Odpovědět

Zpět na „Ohlasy na CD Textové dílny“