12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


OHLASY NA CD Vytrženo z konTEXTU

po vydání a křtu 12. 10. 2007 v Turnově
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Je otázka co je důležité k propagaci CD. A to je hlavní. Tady to prostě zaníká ve spoustě kolonkách viz kolonka BÁSNĚ , ZHUDEBNĚNÁ POEZI atd. ) Jednoduchý logický odkaz umístěný v recenzi je podle mě snažší cesta proto aby se CD prodávalo a vědělo se o něm. Žádně rušivé elementy. Když se zajímám o CD textové dílny zajímám se logicky i o textovku, kliknu na výrazný banner na stránkách CD a můžu se začít prokousávat informacemi na samotné textovce a prohlížet hory textů, které s CD vůbec nesouvisí. V jednoduchosti a přehlednosti je síla.

Je to na vás... já dávám jenom návrh. Nechci, aby se informace o CD objevili dříve na místech, které s textovkou nesouvisí (viz http://textaren.kefoweb.sk/?q=node/407 i s ukázkami) a od nás zatím nic.

Kosmo*
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Myslím, že extra doména je opravdu zbytečně extra. Jsem pro, co jsme domluvili v Kdanicích - už se mi to vybavilo a naskočilo, co jsem slíbil. Zatím ale nemám všechny texty písní. Ale pošlu, Kamadevo, zítra vše, co zatím mám. Zbylé doplníme. Nebo lépe:

Žádám Vaňky (Vlaštovky, Maměnka), Jardu Síbrta (Zatmění), Kosmu (Polární kruhy), aby poslali na slavek.jan@volny.cz své texty, a někoho, kdo by z nahrávky opsal a buď sem zavěsil nebo mně poslal texty: Fragmenty, Plevel, Ufoni nad Bábinkou a Manželské blues (nemám čas to teď udělat - odjíždím). Uchopte se toho někdo, já to zítra večer sesumíruju a pošlu Kamadevovi. Díky. Slávek
Naposledy upravil(a) Slávek Janoušek dne 20. 10. 2007, 14:21, celkem upraveno 1 x.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Musím upřesnit, že jsme s Peterem Šrankem vedli debatu v mailech a měl povoleno info o CD na slovenský web dát. Je pravda, že byl daleko rychlejší než my. A má to udělané pěkně. Myslím, že to budeme mít záhy taky. I s ukázkami. Navrhuju rovněž píseň Mrtvej žít I dát celou, ostatní jen ukázku max. 30 sec. Opravdu, Kosmo, bude výrazně vidět CD v rámci našeho webu - nedělal bych to extra. Navíc Kamadeva pracuje na novém modelu, nechme to v rámci toho.
Jo a navíc, pokud by se to dohodlo a dopado to tak, že by to Indies vydali, pak musíme i tyto věci domluvit s vydavatelem. Uvidíme. Podle mě to není třeba uhnat.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

OK
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj, vytvoření webu jsem nabízel, ale na Dílně v Kdanicích jsem se nakonec dohodli jinak. Ty důvody taky chápu a nemám v zásadě nic proti. Nicméně si to představuji tak, že bude nějaký výrazný odkaz ( + třeba i malý obrázek cd) ještě nad diskusemi, vedoucí do samostatného bloku, kde každá položka bude vlastně samostatnou položkou menu. (Kamadeva, pokud vím, sliboval i nějaký jiný design.)

Diskuse o vzniku CD bych do toho vůbec netahal, jen bych dal na ně odkaz.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Položky bych si představoval např. takto:

1) Základní info - název, oč jde, titulní strana CD a potisk CD

2) Proč CD vzniklo - texty z vnitřku přebalu

3) Jak CD vznikalo - fotky v příprav a z natáčení

4) Seznam písní a autorů

5) Komentáře autorů k jednotlivým písním - to, co je hotové, ale na přebal se nevešlo

6) Hráli a zpívali

7) Nějaká ukázka - např. jak vzniká píseň + kus Manželského blues, kus 1 + 1 apod.

7) Křest alba - fotky ze křtu

8) Info o prodeji CD - kolik CD stojí, kde a jak je možné si ho objednat atd.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Prezentace CD Vytrženo z konTEXTU

Příspěvek od obudin »

V zásadě je to myslím správně - design moc jiný nebude (nelze to tu bohužel udělat, ale bude to standardní příspěvek, kde se vše shrne (třeba v tom pořadí a obsahu, co jsi nastínil Jardo) a budou tam odkazy přímo do částí dílny - na 6. textovou dílnu do fotogalerie a diskuzí o tom a na křest (besídka dílny) samozřejmě ukázky ke stažení (třeba i videa z natáčení či křtu). Včetně bookletu atd. - celé téma bude přilepeno nahoru do fóra "CD Textové dílny u Slávka Janouška" jako důležité. Využiji samozřejmě více obrázků z alba, jiné barvičky a tak.
Tímto to bude docela dlouhé (i když bych se pokusil to moc neprotahovat.
:idea: Co s textama nevím - asi jako jednotlivé další příspěvky pod tím, případně odkazy na nejich původní verze, co už jsou pod tématy v textech? No nemyslím, že by byly všechny, ale když budou, tak pod textem by měl být alespoň odkaz na ně.
Až bude doděláno, tak se celé téma zamkne.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jardo, popsal jsem přesně tyto věci o několik příspěvků dříve. Vše dnes posílám Kamadevovi. Kdyby sis to přečetl, nemusel jsi to celé vypisovat. Průběh příprav CD bude samozřejmě pod oddílem Příprava CD a s info o výsledném produktu bude jen propojena odkazem, možná ani to ne. Na texty písní jsi ale úplně zapomněl.

Naopak na jiném místě jsem tě žádal o text Zatmění, abych to nemusel lovit. Pošli mi ho, prosím. I ti další z vás. Pomůže mi někdo s těmi chybějícími texty, jak jsem prosil?

Co ale oceňuji, Jardo, jsou tyto nápady: že odkaz by mohl být i úplně zvlášť na úvodní straně (ikonka přebalu např.) a dále nápad - fota z křtu (to by ale musel zpracovat Kamadeva) a poslední věc: info o prodeji. To ale musíme napřed zjistit, za kolik se to tedy bude nabízet, protože 300 Kč byla cena pro nás kvůli zaplacení nákladů, ale myslím, že bychom ji směrem ven neměli dát vyšší než 200, navrhuji 199 Kč a 249 Sk (už se mi ozval i člověk ze Slov.)
Rozhodně tam chci i kolonku Ohlasy na CD, která je zatím jako kapitola IV. v v nepřejmenované Přípravě CD.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Přejmenování fóra

Příspěvek od obudin »

Myslím, že by také bylo fajn přejmenovat toto fórum na "CD Vytrženo z konTEXTU" do popisu něco jako "Vše o natáčení a CD textové dílny u Slávka Janouška - čtěte zde!" To bude myslím dostatečně výrazné - pokud to zůstane takto nahoře.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Texty tam samozřejmě dáme všechny, tak jak leží a běží za sebou. Akorát mám pocit, že mi s tím stejně nikdo nepomůže a budu muset opisovat z CD sám.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Příspěvek od obudin »

Slávek Janoušek píše:Texty tam samozřejmě dáme všechny, tak jak leží a běží za sebou. Akorát mám pocit, že mi s tím stejně nikdo nepomůže a budu muset opisovat z CD sám.
Dobře, otázka je, jestli to budou další příspěvky nebo budou součástí jednoho velkého obsáhlého, ale spíš bych byl pro je mít jako další příspěvky v rámci jednoho tématu, případně jako další téma - s odkazem na příslušný text ve stopáži alba. Bude se takto moci dále ke každému přispívat - což je posláním dílny.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj Slávku,
omlouvám se, ale těch různých diskusí na toto téma je tu dost, různě se prolínají a už i pro mne to je poněkud zmatečné. (Ani nevím, proč vlastně o stránkách hovoříme v diskusi "Ohlasy na CD".)

Každopádně, text písně Zatmění Ti posílám e-mailem.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Včera jsem oslovil Vaňkovi, aby zaslali své dva texty a Irena slíbila, že tak učiní...

p.s. a jinak souhlasím s Jardou. Když nedodržují patřičné kategorie ani moderátoři a webmasteři, tak je to pak těžké a můžeme si stěžovat na bordel v dílně pořád...Pardon, jsem už z toho trochu nervózní-)
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Bannery

Příspěvek od obudin »

Nepodstatné příspěvky samozřejmě mohou být smazány, až bude učiněno, co kdo slíbil ... každopádně navrhuji povídání k 7. textové dílně z aktualit přesunout do příslušného fóra. A tady to ještě také trochu promazat - kapitoly jsou trochu nešťastné, ale asi by se v tom stejně nedalo moc orientovat, tak alespoň tak. Ostatně stále se bavíme o CD a jakým způsobem ho efektivně propagovat.
:idea: Navrhuji ještě vytvořit nějaké bannery standardních formátů a nabídnout je někam na spřátelené weby.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Kamo, ještě to v těch aktualitách chvíli nech. Však je to teď nejaktuálnější.
Odpovědět

Zpět na „Ohlasy na CD Textové dílny“