12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Mrtvej žít - VIDEOKLIP /neoficiální/

po vydání a křtu 12. 10. 2007 v Turnově
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Mrtvej žít - VIDEOKLIP /neoficiální/

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím,

dovolte, abych vám představil 1. neoficiální videoklip na píseň "Mrtvej žít" z alba Vytrženo z konTEXTU. Mělo to být překvapení, proto jsem to předtím ve forum neoznámil. Pokud se bude líbit tak budu rád, pokud ne tak ho stáhnu. Podařilo se mi vytvořit animovaný klip se záběry z večera, který nebyl natočen kamerou!:) Ale nedalo to tolik práce jak to zní :). V době fenoméhu youtube.com a virálnío videa je klip opravdu potřeba.

Nejprve se na něj podívejte a potom čtěte dál... ať jste překvapení:):

http://youtube.com/watch?v=xlI68wrXBM0










Technické informace:
Videoklip nahrán na youtube.com pod uživatelem Textovka. Použité záběry jsou ze staré americké reklamy z 50. let. Autorské práva se na tuto reklamu už nevztahují (autoři již nežijí a společnost již neexistuje). Fotografie Aleš Ostrýt, Kamadeva, Radek Vaněk. Použité tři sloky (1,2,5) písně Mrtvej žít II - délka 2:45 - Jan Žamboch / Arnošt Frauenberg (sloky 1, 2 a 4), Ivo Cicvárek (1, 5), Jarmila Týnková (3)

Pokud se nebude líbit:
Smažu.

Pokud se bude líbit:
...a jestli se stane oficiálnější klipem-bude to jen dobře pro propagaci CD. Vím, že Indies se ještě nevyjádřilo zda desku vezme pod sebe, snad teď klip nevadí? Pro televizi samozřejmě nepoužitelný. Využití: jednoduchý link pro přátele, příloha mailu, možnost vložení do jakýchkoliv stránek atd.
Podpora: kdo má registraci na youtube.com tak hlasujte a pište comments, linkujte jak o život, ale hlavně se bavte, protože pro zábavu nás všech jsem to dělal především.

Ahoj*Kosmonaut
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Mně se zdá, že to vůbec není špatné. Další plusového body pro pana Pompa Šimíčka! Ještě pár takových věcí a začnu si myslet, že je Lada v dobrých rukou... :wink:
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Dobrý!!

Příspěvek od Cácorka »

Dobrý!! Kosmo, Ty nepřestáváš překvapovat...
Nemazat! nechat! posílám odkaz všem svým kamarádům : )
Mějte se radostně : )
*M*
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

p.s. proč by se to nedalo dát do Na mollu? Snad by se našel někdo, kdo to tam bez sykafek v pohodě uvede...

p.s. nedáme to spíš do fóra - CD Vytženo z konTEXTU? Patří mi to tam víc než do ohlasů...
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 25. 10. 2007, 10:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aleš Ostrýt
Příspěvky: 426
Registrován: 19. 5. 2006, 21:24
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš Ostrýt »

Pobavilo i potěšilo zároveň, moc pěkné Kosmo, to sis dal, co? :-)
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, děkuji přátelé* Jsem rád, že se líbí. Pod kolonku CD Vytrženo z konTEXTU to dát nemůžu, protože forum je tam adminem uzavřeno. Co se týče na moll tak to asi nemá ty správné technické požadavky (možná jo, protože youtube.com to trochu zkresluje). Pokud by někdo chtěl přímo video soubor klipu (jako přílohu do mailu) tak napište michal.simicek@volny.cz , ale to možná až to zhlédne a schválí Slávek*
Co se týče té práce na klipu tak hlavní bylo najít dobrý materiál a to se podařilo rychle... s příměsí náhody:). Pak už stačilo jen šetrně stříhat. Mějte se. Kosmo*
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Video

Příspěvek od obudin »

Famózní!
No tohle mě tedy dostalo ... ke konci jsem se už dal do hlasitého smíchu ... "Kdys' to pustil Аrnošte?" :D Je to parádní. Jak je to veliké v originále? Vešlo by se to určo i sem.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahooj, jsem rád, že pobavilo. Má to 17,2 MB. Můžu ti to poslat na mail, ale nemám ho (napiš na michal.simicek@volny.cz) Jestli to dáš jako odkaz na youtube.com či přímo vložíš na textovku je na tobě a na Slávkovi. Jen aby to ještě ten Slávek schválil a ostatní též*K
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Video

Příspěvek od obudin »

No myslím, že Slávek schválí určo :D ale samo pošli - mrknu na tu kvalitu. Ale při té velikosti to nebude o moc lepší. Díky Kamadeva
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Je to dělaný prioritně pro youtube.com. Ten podklad jsem také získal z youtube.com takže tím je ta velikost limitovaná a kvůli tomu by asi neklapla ani to na moll :wink: Je to prostě web klip. Pokud by se to dalo sem tak by bylo ještě fajn to krapet navíc provázat z youtube.com (čím víc zhlédnutí+odkazů atd. = tím víc to lidí na youtube.com uvidí). Měj se*Kosmo
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Práva

Příspěvek od obudin »

Můžeš to tam samo nechat ... o nic nejde (pokud ti tedy dílna poskytne práva pro použití písně :D )
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

No to je právě vono :D Je to tam pod nickem Textovka a s odkazem na dílnu , když to dáš sem tak to bude asi lepší, ale ještě jsem nějka nenašel tvůj mail, abych to poslal*K
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

Kosmonaute, tak to je pecka! Jinak s tím videem ze Kdanic počítej, myslím že koncem příštího týdne bych Ti to mohl poslat. Některé záběry půjdou dost dobře použít do klipu, však uvidíš, takže bud bych konečnou verzi klipu ještě neuzavíral a nebo bys mohl udělat verze dvě.
Mrca
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Mrco, vše co jsme se dohodli platí. Už se těším na materiál. Jen jsem po naší debatě dostal chuť již něco vytvořit. Dvě verze jsou možné. Prostě se vystřihnou fotky z Bábinky a nahradí se videem z Kdanic. Pak se může vybrat lepší verze. To v sobě skýtá ještě pár technických problémů, ale ty snad vyřeším. Počítám, že bych ještě jeden (další neoficiální) klip udělal z tvých záběrů. No a do roku 2012 by mohlo být hotovo všech 19 klipů na všechny písně :D :) :wink: :D (včetně originálních animací, dotáček, fotek atd.). Mějte se a dál dávejte vědět jak se vám klip líbí či nelíbí...motivujete to. *Kosmo
Lucka Gritzová
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 4. 2005, 14:53
antispam: Ne

Příspěvek od Lucka Gritzová »

Míšo, líbí, fakt moc, je to jak antidepresivum s okamžitým a dlouhotrvajícím účinkem .. všem posílám úsměvy a teplíčko od srdce, kterých mám díky CD, klipu a vzpomínkám na Kdanice pořád dost ..

Vaše L***
Odpovědět

Zpět na „Ohlasy na CD Textové dílny“