12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Fotogalerie

Dejte vědět, co se vám líbí/nelíbí, co nechápete, co je špatně a mělo by být jinak
Odpovědět
Uživatelský avatar
idle
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 1. 2008, 12:33
Kontaktovat uživatele:

Fotogalerie

Příspěvek od idle »

Omlouvám se, že jsem s tím začala v tématu, kam to nepatří, takže pokračuju tady.

Rozhodně jsem si nechtěla na tu fotogalerii nějak stěžovat, není špatná, ale to přecházení z jedné fotky na druhou by mi ji to zpříjemnilo, tak jsem to nadhodila k diskusi. Klidně mě s tím pošlete do háje.
Jarda Síbrt píše:No, Litebox přechod z jedné fotky na druhou umožňuje. Viz: http://www.doknowevil.net/litebox/. Ale myslím, že to znamená u každé fotky označit, že patří do nějaké série fotek. (Nevím, zda se to dá děla nějak automaticky, nebo je ručně. V druhém případě je to celkem opruz, ale pokud je to jednou za čas, taky se dá.)
Označit fotku, že patří automaticky do nějaké série, určitě lze - koneckonců ta galerie už strukturovaná do alb je. Na našem kapelním webu máme totéž, pokud vím, tak je to taky litebox a listovat mezi fotkami jednoho alba se dá, aniž by uživatel dělal něco víc než zařadil fotku do správného alba a případně upravil pořadí (automaticky se přidává na konec).

Ale tady je to všechno ještě zabudované v tom phpBB a tam nevím, jak to funguje, jestli se to zařazení do alba dá využít i v liteboxu, případně jak složité by bylo do toho nějak zasahovat.

Jo a když už si tady vymejšlím, tak by bylo fajn, kdyby se někde na obsahu člověk dozvěděl, že v galerii přibyly nové fotky, případně komentáře nebo tak.

A už radši mlčím :)
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Fotogalerie

Příspěvek od obudin »

idle píše: Označit fotku, že patří automaticky do nějaké série, určitě lze - koneckonců ta galerie už strukturovaná do alb je. Na našem kapelním webu máme totéž, pokud vím, tak je to taky litebox a listovat mezi fotkami jednoho alba se dá, aniž by uživatel dělal něco víc než zařadil fotku do správného alba a případně upravil pořadí (automaticky se přidává na konec).
Jo a když už si tady vymejšlím, tak by bylo fajn, kdyby se někde na obsahu člověk dozvěděl, že v galerii přibyly nové fotky, případně komentáře nebo tak.
No to samozřejmě funguje a běžně se používá v galeriích, kde je lightbox, případně jiné - podobných funkcí je spousta. V Joomle je to skoro ve všech galeriích. Je to ale věc programátorů této galerie - bohužel pro PHPBB lepší galerie není. V této to jistě přibude brzy také, tak snad to bude v dohledné době.
Do obsahu lze nechat vypsat i kategorie alb, stejně jako je to u textových fór, ale nerad bych to natahoval zase, když jsme to tak pracně smrskávali. :roll: No uvidíme jak to bude vypadat po pročištění a dalším smrskávání struktury.
Uživatelský avatar
idle
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 1. 2008, 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotogalerie

Příspěvek od idle »

Kamadeva píše: Je to ale věc programátorů této galerie - bohužel pro PHPBB lepší galerie není. V této to jistě přibude brzy také, tak snad to bude v dohledné době.
Toho jsem se obávala, no tak uvidíme jestli s něčím přijdou.
Kamadeva píše: Do obsahu lze nechat vypsat i kategorie alb, stejně jako je to u textových fór, ale nerad bych to natahoval zase, když jsme to tak pracně smrskávali. :roll: No uvidíme jak to bude vypadat po pročištění a dalším smrskávání struktury.
Stačilo by mi vědět, že něco přibylo, jinak si musím vzpomenout, že tu něco jako galerie je, a jít se občas podívat.

Ale chápu, že se ten obsah musí udržet v rozumných mezích, jinak to nebude přehledné.
Odpovědět

Zpět na „Náměty k funkčnosti dílny“