12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Krásy a taje českého jazyka

Dejte vědět, co se vám líbí/nelíbí, co nechápete, co je špatně a mělo by být jinak
Odpovědět
Návštěvník

Krásy a taje českého jazyka

Příspěvek od Návštěvník »

Když jsem to tu tak prolézal jukl jsem se i do teoretického koutku, ale spíš jem tam nalezl hezké teoretizování - ne že by to nebylo čtivé - než to, co jaksti od slova "teoretický" čekám.

Většinu skutečné teorie, člověk najde na internetu. Krásný článek Ivo Cicvárka o rýmech - je jinde. Popis rytmu básně a jejich charakteristiky - jsou jinde. A i některá lingvistická témata jsou tady zmiňována jinde tak nějak nedostupně při cíleném hledání - oxymoron.

Přesně tyhle věci bych uvítal vytažené a v jednotlivých zajímavých tématech a zpracované někde pohromadě a přehledně. Myslím že by to měl být právě Koutek teorie, či tak něco.

Existují také překrásná jazyková témata v češtině, které by si určitě mnozí rádi přečetli. (Nedávno jsem narazil na netu na krásný článek o EN-KMENI aneb o tom, proč může být rameno bez ramena i ramene, ale koleno pouze bez kolena.)

To všechno jenom jako možná ispirace, vycházející z toho, že sám tyto věci hledám a přehledně nenacházím - a to ani tady v teoretickém koutku. :-)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Když jsi toho tolik našel, proč to do teoretického koutku nedodáš?
Odpovědět

Zpět na „Náměty k funkčnosti dílny“