Závěry 14. sjezdu TD ve Velkých Karlovicích

Závěry 14. sjezdu TD ve Velkých Karlovicích

Příspěvekod Daniela » 11. 4. 2011, 18:46

Tak jak se řešily v oficiální časti programu i po kuloárech. Předem upozorňuji, že jakožto nekuřák jsem se jistě mnoha zásadních rozhovorů neúčastnila, takže prosím o případné doplnění, upřesnění, dementování atd.

1. Termíny společných vystoupení TD - pokud ovšem vůbec budou - jsou v pátek 22.7.2011 ve slovenské Stupavě a ve čtvrtek 28.7.2011 na folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. Oba termíny jsou ještě nejisté, Slávek je v kontaktu s pořadateli a jakmile se něco dozví, dá to do Aktualit.
2. Program společných vystoupení se bude řešit ve zvláštním tématu. Osvědčené pecky pravděpodobně zůstanou, ale chtěli bychom zkusit rozšířit repertoár, jít trochu víc do divadla a kabaretu, zapojit diváky atd., a celé vystoupení více provázat nějakým tématem.
3. Podzimní, 15. Sjezd TD se bude konat 30.9.-2.10.2011 u Mrcy ve Kdanicích. Tradiční Besídka pod Mrcovým patronátem proběhne v pátek 30.9. v Turnově. Navzdory silné personální provázanosti by bylo vhodné tematicky a ideologicky oddělit Dílnu jako takovou od pobesídkového večírku (= probrat alespoň zásadní organizační věci dřív, než se všichni zlijou).
4. Textová dílna u Václava Koubka s námi má společného především Kubu Horáka, ale kdo chce kam, pomožme mu tam – takže mezi případné zájemce prosím šiřte zprávu, že termín je 2.-4.9.2011 u VK v Chotěmicích. S dotazy se obracejte rovnou na Kubu, předpokládám, že časem tu ještě zapropaguje.
5. Hledá se nová destinace pro (jarní) živé TD. Luborův pension včetně služeb a atmosféry je skvělý, krajina malebná, ba i s počasím nám vycházel vstříc, ale bohužel je to prostě pro dost lidí daleko. Takže pokud někdo znáte centrálněji položený pension vhodné velikosti s podobně vlídným zázemím a cenou, dejte vědet.
6. Kuba nabízí propagaci internetové TD jakožto zdroje textů na folktime i jinde. Otázkou zůstává, v jaké formě, a zda je k tomu potřeba něco měnit (označení volných textů atd.).
7. Otázku Podává skutečně Kamadeva demisi? jsme vzhledem k neúčasti hlavního aktéra samozřejmě nevyřešili. Pokud ano, budeme potřebovat nového administrátora. Přechodně by mohl nejnutnější provoz dočasně převzít Jarda Síbrt, ale je třeba najít trvalé řešení.
8. Jak jdou na věc profi-textaři jsme se dozvěděli z odpovědí na dotazy, které jim Slávek rozeslal mailem. Bylo to velice zajímavé. Slávek se proto dotyčných zeptá, jestli (příp. v jaké podobě) je možné tyto texty zveřejnit, přeposlat zájemcům ntp.
9. Iniciativa mladých nadějných vítána! Slávek, Kuba a ostatní ze staré gardy sice mají Dílnu stále rádi, ale zaprvé už organizačním a dalším otázkám věnovali opravdu hodně času a sil a potřebují se občas věnovat i něčemu jinému, a zadruhé příliv nových myšlenek určitě není na škodu. Abychom nedopadli jako různé organizace, které se ze svých starých struktur už v ýivotě nevyhrabou.
10. Literatura k textování, překladům atd. se nám nakonec do programu už nevešla. Založím na toto téma diskusi v teoretickém koutku.

Last but not least:
11. V rámci uchování duševního i fyzického zdraví vzniká Index zakázaných témat, o kterých by se ve vlastním zájmu neměl nikdo zmiňovat ani náznakem. Zatím jsou na něm tato témata:
....
.......
..... .
...
jestli mi nějaké vypadlo, prosím doplňte.

---------------------------------------------------------
edit:
12. Recyklační akce Za vlajku krásnější je jedinečná příležitost pro všechny, komu je líto nějaký oblíbený leč už nepoužitelný kus oděvu nechat zmizet úplně beze stopy. Slávek a Jarda už se zapojili, kdo chcete další, přineste mi někdy příště aspoň 10x10cm. PS: klidně to můžete předem vyprat.
13. Zajímal by ještě někoho kromě mě, Jardy a voydy Dětský víkend TD? Kdy, kde, co tam? Zatím to možná vypadá na začátek června, někde blízko Prahy. Léto mají všichni asi rozběhané, ale tak mě napadá, že by šlo se setkat i v rámci nějakého festivalu, nebo když by zas měl někde Jura dětskou bubenickou dílnu, ntp.. Textování není úplně vyloučeno, ale v popředí by každopádně stála pohoda s dětmi.
Naposledy upravil Daniela dne 14. 4. 2011, 22:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daniela
 
Příspěvky: 742
Registrován: 1. 2. 2004, 12:29
Bydliště: doma
antispam: Ne

Re: Závěry 14. sjezdu TD ve Velkých Karlovicích

Příspěvekod LU » 12. 4. 2011, 01:20

Všem, kdo nejsou na facebooku: http://www.youtube.com/watch?v=iCqKdM7aOGQ
Toto byl pro mě vrchol sobotního večera, co se pařby týče!
Díky všem, bylo to zase velmi výživné, podzim si píšu do kalendáře a těším se už teď!
Uživatelský avatar
LU
 
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 15:08
Bydliště: Valmez!
antispam: Ne


Zpět na 14. živá textová dílna - Velké Karlovice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron