12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Neviera

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Xilvinka

Neviera

Příspěvek od Xilvinka »

Srdce jsem ztratila pro jednoho chlapce
jenž moji lásku neopětoval
napsal mi lísteček, že už ňa nechce
že on slib svůj Pánu bohu dal

Nechci má milá nechci na vojnu
bojím sa kraja neznámého
to raděj budu sloužiti Bohu
než vodit v boji koňa vraného

Ach moje srdéčko divoce bije
proč sa můj milý pánu Bohu dáš
ve vojně když ťa někdo zabije
aspoň samotný neumíráš

Za roky za dva zvony vyzváňajů
moj milý v drevěnej truhle leží
takto všeci ludé ostávajů
když raděj v Boha věří
Kubas

reakce od NEkritika

Příspěvek od Kubas »

Asi by se to zazpívat dalo, ale je to občas trochu kostrbaté. Pokusy o lidovou tvorbu nejsou opravdu jednoduché. Alespoň podle mne. Vzorově to provádí Vlasta Redl. Některé rýmy textu haprují - vojnu x bohu, leží x věří. Chce si to prostě hrát s každým veršíkem, i když je to makando. Kéž bych to taky někdy uměl:) Jinak je dobré třeba to, že má píseň úvod i závěr a příběh je v podstatě jasný, téma zvláštní. Tož tak.
creeping_pig

nesuhlasim

Příspěvek od creeping_pig »

leží x věří je podla mna vydareny rym. ale pointa textu sa mi nepozdava. mozno mala byt ruhava, ale vyznieva hlupo.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU »

Mě se to líbí, jen mi připadá, že je to hodně nejednotné - chvíli je to normálně "česky", pak
zas "valašsky" (valašsky? O tom bych snad měla něco vědět :-) ). Např. "nechci na vojnu" a pak zas "bojím sa". Že by tam asi mělo být "nechcu na vojnu" atd. Jsou to takové ty drobné úpravy, i jak psal Kuba, ale asi dělají hodně. Jinak, naše kapela se něčemu podobnému věnuje (lidovky a ohlasová tvorba) a nebylo by to tak úplně od věci!
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“