12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Toto téma je určeno především pro diskusi o programu těch, kteří se na jeho tvorbě a zajištění budou podílet. (Ucelené informace pro případné účastníky budou zveřejněny poté na jiném místě.)
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Koukám, že se tu nikdo nehrne do diskuse, tak si dovolím začít. K Slávkem nadhozenému schématu: dopoledne seminář, odpoledne úkoly, večer koncert mohu nabídnou hlavně seminář(e) a úkoly, klidně i více, bude-li třeba. Do koncertování se nehrnu, stěží bych do té doby oprášil zatuchlý repertoár. A lákat nějakou kapelu co hraje mé věci (třeba Šantré) asi není vhodné. Takže spíš pole pro někoho dalšího z textovky.

Seminář
Témat mám myslím dost, nejen díky pořadu Na slovech záleží, který jsme s Kubou dělali. Od těch dob je leccos už je předpřipravené a dá se různě použít: rozšířit, přizpůsobit potřebám, udělat nějaký průřez či srovnání, zaměřit se na textařské přístupy, postupy, používané či oblíbené finty atd. Krom povídání samozřejmě předpokládám i pouštění ukázek + následnou či intergrovanou diskusi.

Pár příkladů z toho, co už je v nějaké podobě po kupě:
Povídání o konkrétním textaři T. Belko, J. Svoboda, P. Milcová, J. Velíšek, R. Nebřenský ad.
Faktické chyby v textech Jaromíra Nohavici vs. tetové mistrovství J. N.
Textové miniatury
Erotika a exotika v textech
atd.

Další, zatím nerealizované nápady jsou také (např. začátky textů, textařka Barbara Jažková, ...)

Úkoly
Určitě je tak 5–6 úkolů, které jsem za tu dobu na Textovkách a festivalech zadával a osvědčily se. Ty by se daly použít a současně by byl i materiál pro srovnání.
V poznámkách i v hlavě vyštrachám další úkoly dosud nepoužité, určitě bude na výběr dle dohody.

Materiály
Aby účastníci nepřišli zkrátka a něco si i odnesli, mohu jim poskytnout nějaké studijní materiály, např.:
- DVD s většinou (možná i všemi) díly pořadu na slovech záleží, který jsme s Kubou natočili - pořad výhradně o textech, textařích a textařině. Haffo rozhovorů s autory o textech, spousta témat a inspirace.
- Brabcův seriál o textech z Hitboxu - myslím, že ho mám kompletní. Asi se to jmenovalo Texty o textech. Už to nejspíš nikdy nikde nevyjde, takže jako studijní materiály pro úzký okruh textařů jistě nebude problém okopírovat (popř. se domluvit přímo s J. m. B.)
- Nějaké seriály byly i v F&C
- Na ukázku pro inspiraci (nikoliv na rozdávání) nějaké knížky o textech (Merta, Frynta ad.)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ani já jsem se sem nehrnul, neboť jsem byl zavalen jinými úkoly. Ale teď už se musí věci dotáhnout. Např. je třeba stanovit přesný program té Letní školy textování a kdo kdy bude. Díky, Jardo, za přehršli nápadů.. to se bude určitě hodit, postupně se to vyvrbí, chtěl bych, abychom i témata seminářů poskládali od jednodušších k náročnějším. Zatím je jasné to, že jsme spočítali s Mrcou náklady pro katastrofickou verzi, kdy nedostanem žádnou dotaci, lektoři a účinkující jen za cesťák. Akce začne v neděli 18.8. odpoledne a skončí v sobotu 24.8. v poledne. Program je jasný: 9 - 10 snídaně, 10 - 12 seminář, 12 - 14 oběd, siesta, 14 - 18 cvičení, 18 - 20 večeře a přesun na koncert, 20 - 22 koncert. Přičemž v neděli bude jen domácí koncert v Kdanicích, v úterý a středu na zahradě Šrámkova domu v Sobotce, v pondělí, čtvrtek a pátek buď v Kdanicích nebo na nějakém místě v okolí (v jednání). Cena pro frekventanta je předběžně spočítaná na 3800 Kč, v čemž by bylo 6x ubytování, jídlo (plná penze: snídaně, oběd, večeře), 6 seminářů, 6 cvičení, 6 koncertů. Předpoklad: 15 až 20 frekventantů. Věřím na dotaci a že bude z čeho dát alespoň malý honorář.
Potřebuju zjistit, kdo kdy může: Voyda se hlásil od středy, Jarda s Láďou Zítkou by udělali některý den v týdnu. Potřebuju, abychom se podělili o konkrétní dny, přičemž moje představa je, že by tam byl někdo celou dobu se mnou (nebo např. by se vystřídali dva lidé). Takže potřebuju napřed zjistit, jak by mohli ti, co jsou schopni a ochotni udělat koncert. Závěrečný páteční večer ve stylu Besídky, to by mohlo přijet víc lidí.
Tak prosím o návrhy.
A ještě info: letní festivaly - nepodařilo se Vysoké Chvojno v červnu, ale bude 6.7. Strážnice (opět stejně jako loni, scéna na náměstí) a asi bych to udělal zas i v Cakli v Ústí 10.8.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od LU »

Ahoj,
já jsem původně psala, že bych mohla taky přijet a udělat třeba blok "zhudebňování cizích textů", ale to jsem psala v době, kdy jsem měla trochu jiný režim - začala jsem od ledna chodit do práce a s dovolenou musím hodně šetřit, aby mi to vyšlo na koncerty a další věci. Takže se omlouvám, ale nedojedu, je to hrozně daleko, nedá se to na otočku, to je na pytel... Ze stejného důvodu nedám ani Sobotku a v době Strážnice budu asi pryč, takže... Ahoj, L.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Udělal jsem takový letáček. Text sem dám pro kontrolu, kdyby měl někdo nějaké připomínky. Pokud by to chtěl někdo zaslat mailem jako přílohu a chtěl to nějak rozšiřovat, dejte vědět, pošlu.


Textová dílna Slávka Janouška
pořádá týdenní akci na konci prázdnin

1. LETNÍ ŠKOLA TEXTOVÁNÍ 18. - 24. 8. 2013
KDANICE u Sobotky
Chalupa u Holanů
Týdenní kurz pro textaře (i začínající) a muzikanty píšící písně, kteří mají chuť hrát si se slovy a debatovat o svých textech, jak pro ty, kteří se zatím noří v oceánu chyb před objevením Ameriky, ale vědí, že musí plout a něco objevit, tak i pro ty, kteří chtějí zkusit eventuálně svá díla uvést nebo jim najít interpreta, pro osoby, které by se k nám přidaly a pouštěly se i na tenký led improvizací při společných akcích. Bez věkového omezení.

Kdo jsme
Textová dílna vznikla v roce 2004 při http://www.slavekjanousek.cz, jde o celoroční činnost - zavěšování textů a diskuse o nich (přes 400 členů, přes 1000 textů), dále dvě živá setkání ročně, vydání CD z písní právě vzniklých, na renomovaných letních festivalech (Zahrada v Náměšti na Hané, Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou, Festival Slunce ve Strážnici, Muzikanti v Cakli v Ústí nad Orlicí, Dobrofest v Jaslovských Bohunicích) provozujeme textové workshopy s následným improvizovaným představením, kde se uvádějí právě vzniklé texty. Vyprofilovalo se již několik autorů, dnes zastupovaných OSA. Textová dílna např. otextovala i CD Trojka Petra Bende.

Co nabízíme
Dopolední semináře, odpolední cvičení, vymýšlení textů, písní, každý den večer koncert, některé v rámci Soboteckého jarmarku. Seminář a cvičení povede vždy ten, kdo bude večer koncertovat, na závěr festival doplněný i frekventanty kurzu. Na koho se můžete těšit: Slávek Janoušek, Ivo Cicvárek a Lada Šimíčková, Arnošt Frauenberg, Marek Vojtěch, René Souček, Láďa Zítka, Jarda Síbrt, Jakub Horák a další.

Cena kurzu: do konce května - 3800 Kč, později 4200 Kč.
V ceně: semináře a cvičení v Chalupě u Holanů v Kdanicích, večerní koncerty v okolí, ubytování - vlastní spacáky, plná penze - snídaně, oběd, večeře,
sraz účastníků v neděli 18. 8. v 15:00 hodin, nástroje sebou.

Objednávky: slavek.jan@volny.cz, tel. 608 888 330,
bližší informace na: http://www.slavekjanousek.cz
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Mrca »

Jsme "Chalupa u Holanů" viz. www.kdanice.cz, přestože tomu skoro každý říká penzion u Mrcy :D
Mrca
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jsem osel. Opravím.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Bližší informace pro frekventanty:

Přihlášky: slavek.jan@volny.cz
záloha - na vyzvání mailem v průběhu července,
rozhodná výše platby je dle data Vaší objednávky

Koncerty v rámci Letní školy textování ve 20:00 - účinkující se upřesňují:

18. 8. Slávek Janoušek - terasa u Holanů, Kdanice
19. 8. Láďa Zítka, Slávek Janoušek - zahrada Šrámkova domu, Sobotka
20. 8. Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek - zahrada Šrámkova domu, Sobotka
21. 8. Arnošt Frauenberg - zahrada Šrámkova domu, Sobotka
22. 8. Marek Vojtěch - terasa u Holanů, Kdanice
23. 8. všichni z Textové dílny + frekventanti Letní školy textování,
místo v jednání

- po celý týden: večer půjde na jeviště vše, co za ten den bude stát za to.
Zájemci o textování (a skládání) písní, je tu příležitost pro Vás!!!
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Mrca »

Letní škola je bohužel pro nezájem frekventatntů zrušena. Termín v Kdanicích je tím pádem volný, takže kdyby jste někdo chtěl přijet na dovolenou, s dětmi, kamarády ...
více na www.kdanice.cz nebo na https://www.facebook.com/#!/ChalupaUHol ... chUSobotky
Mrca
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Letní škola textování (živá dílna) 18.–25. 8. 2013

Příspěvek od Slávek Janoušek »

S politováním musím oznámit, že jsme se s Mrcou dohodli na zrušení letní textové dílny pro nedostatek přihlášených frekventantů. Dohoda byla, že se o dalším postupu rozhodneme v Sobotce na začátku července podle jejich počtu. Je mi líto té již udělané práce v této věci, ale snad zbytečná nebude a po nějakých úpravách (viz diskuse v Jedovnici - např. o délce akce) k dalšímu pokusu dojde v příštím roce. Takže všechny domluvené semináře, cvičení, koncerty mezi 18. - 24. 8. se bohužel ruší.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“