Pavučina

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
pavels
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2012, 23:00
antispam: Ne

Pavučina

Příspěvek od pavels »

Vážení, pokud nemáte chuť na depresivní texty, tak toto nečtěte. Dneska je mi bídně. Musel jsem se z toho vypsat a vykřičet do světa - jen Facebook prostě není to správné místo. Nebudu se zlobit, když to zůstane bez komentáře, i když jakékoli komentáře samozřejmě ocením.

Pavel

------------------------------------

Pavučina

Unavený bez pomoci
přilepený v pavučině.
Oči bloumající nocí,
sám sobě si nepromine

R: Mysl v dálce věští štěstí
skrze bahno, tmu a klestí.

Zamotaný po krk v síti
otočí se a za ním velké nic
Nevzpomíná jak se chytil
Jen ví jistě, že chtěl mnohem víc.

R: Srdce v dálce tepe láskou
za červenobílnou páskou

Sám, prázdný a uvězněný
vlákny, která sám si spřádá.
Sám tu zůstal hluchý, němý,
Sám před sebou ohlá záda.

R: Člověk v dálce sám sebe se ptá..
Už brzy se tu taky zamotá.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Re: Pavučina

Příspěvek od hub in »

Ahoj Pavle.
Naprosto s tebou souhlasím v tom, že pokud se člověk cítí mizerně, nemá smysl, aby se nutil do psaní veselých taškařic. I smutek k životu patří a proto jsem se nenechal odradit tvým úvodem o depresivním textu……
Musím ale napsat, že textů o pavučinách a sítích, do kterých se chytáme, existuje velké množství….a proto není snadné vymyslet v tomto tématu něco nového a nepoužitého…..Alespoň já bych v tom tvém rád uvítal víc momentů, které by mu dodaly na zvláštnosti a originalitě a odlišily jej od těch ostatních….. Ze stejného důvodu mi také vadí “obehrané“ rýmy např.......láskou x páskou…… nic x víc… apod…..
hub in
pavels
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2012, 23:00
antispam: Ne

Re: Pavučina

Příspěvek od pavels »

Díky za zpětnou vazbu. Velmi konstruktivně napsáno.

Rým nic x víc mi taky trochu vadil, ale prostě jsem nic jiného nedokázal vymyslet tak, aby to nezbořilo obsah.
Láskou x páskou taky souhlasím, snažil jsem se to vykompenzovat přívlastkem červenobílou, který se mi zdál originální (resp. slovní spojení červenobílá páska se mi z jiné písně nevybavilo, takže nepůsobí klišoidně a přitom je významově docela silné).

Nechávám uzrát nebo vyhnít. Uvidíme, co přijde dřív.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“