2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Zajímavé události, které patří minulosti

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Mrca » 20. 11. 2014, 12:01

Vstupenky na páteční festival Napříč si můžete koupit v předprodeji za 100,-Kč (na místě za 150,-Kč)
http://tickets.colosseum.eu/kulturni-ce ... l?id=68118
28.11.2014 od 19 hod v KC Střelnice, předpokládaný konec o půlnoci.
Více info o akci a odkaz na vstupenky zde: http://www.kcturnov.cz/napric-2014-komo ... pric-zanry
Po té přesun do Kdanic, takže v Kdanicích to tentokrát vidím až od 1,00 hod :-)
Mrca
Mrca
 
Příspěvky: 157
Registrován: 14. 5. 2004, 12:38
Bydliště: Turnov

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Slávek Janoušek » 21. 11. 2014, 03:24

Zdravím všechny. Nahrávky prvního večera jsem slyšel v rychlomíchačce Miloše Makovského, u které musí člověk vědět a představit si, co s nahrávkou jde pak u skutečné míchačky dělat, a myslím, že všech 17 písní (v celkem 41 tracích, přičemž některé tracky obsahují až 4 stále se lepšící verze téže písně), že všech 17 písní je použitelných. Poslední verze bude většinou základem a předchozí verze poskytnou materiál na oprávky chyb. Tj. nahráno to bylo dobře, a tudíž v sobotu 29.11. postup zopakujeme. Jde o ty muzikantské možnosti. Jednak budou někteří z Nevermore.. bude asi trochu jiná obsada než minule, ale to vůbec ničemu nevadí, naopak, pestrost vítána. Jen je třeba, abychom opět obsadili všechny posty: cajon, basa, klávesy, kytara, el. kytara, harmonika, ukulele, mandolína, housle, foukačka, případně flétna. Plus zpěvy. S tím, že stejně nebudou hrát všichni všude, aby nám vyšel počet stop.

Návrh programu: sobotní odpoledne vidím jednoznačně textovat s úmyslem udělat další písně. Zhruba v 19 začneme stavět již vyzkoušený model pro natáčení, zapojíme nástroje a točí se. Jednak písně, co má Ivo, + Lada, dále pak Pepovu píseň zazpívanou Láďou (poprosím Ivoše, aby to nastudoval.. ostatní se chytnem), budou-li Nevermore, pak nějakou jejich, dále určitě něco od Reného Součka, případně od Adély, bude-li přítomna. Plus ty novinky. Z těch již natočených bych určitě viděl dát jednu verzi (možná i obě) Život je boj, aby se nejen text, ale i nástrojové obsazení obou verzí odlišilo. Aby ten začátek a konec CD byl opravdu různorodý... samozřejmě ta plnější verze musí být na závěr kvůli gradaci. A úkol: máte-li ještě někdo něco, co se minule nestihlo a chcete to tam dát, dejte vědět včas.
Plus potřebuju natočit i nějaké reakce po písních, protože jsme na nahrávce poněkud chcíplí ve chvíli, kdy píseň dohraje. Aby měl Miloš na výběr. Občas nějaké hlášky tam zase jsou, to se použije, vznikne jistě ještě i něco dalšího.
Myslím, že CD může být naplněno i větším časovým rozměrem než to první (to mělo 21 písní, 67 minut), tj. může to být max. do 80 minut, tak do 25 písní. Z těch již 17 natočených půjdou vymíchat všechny, ale vidím to tak, že se smíchá vše i z toho druhého dne a vybere se 25 nejlepších (obsahově i technicky).
Takže případné náměty a nápady předhoďte... máme ještě týden. Uvidíme se v pátek 28. večer v Turnově na festivalu. Těší se Slávek
P.S. Doplňte prosím texty z toho 1. natáčení (viz odkaz na úvodní stránce nahoře), je jich tady zatím jen 8 ze 17 (prosím Voydu, Arnošta, Lucku atd.). Jo a prosím o jednotnou úpravu, jaká byla zvolena. Pak bude odkaz na obalu CD, tak ať to nemáme pokaždé jinak. Díky.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 783
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Ladislav Zítka » 24. 11. 2014, 18:36

Nemůžu rozluštit první řádek poslední sloky nevíte jak to tam je?

Jenom se neposer

Dali ti občanku vstupenku do života
Plácli tě po zádech a řekli tak běž
Takových jako ty je tu celá rota
To bude krve to bude řež
Jenom se neposer jenom se neposer a žij

Každý den čeká tě exekuce klidu
Složenky za byt účty za plyn
Vláda tě podrazí pro dělnickou třídu
Budeš mít plnou hubu ale jen slin
Jenom se neposer jenom se neposer a žij

Dvěstě let natvrdo v doživotní cele
Chtěl bys jít zleva zprava hlavou proti zdi
Nejsou tu kámoši žádní Jů a Hele
Tak zatni zuby nehty a tvrdě jdi
Jenom se neposer jenom se neposer a žij

Ve jménu života
Synovi dali pas pro velký svět
Už není to co bylo už se mění vlády
Zbyla jen jedna věta ta věta vět
Jenom se neposer jenom se neposer a žij
Jenom se neposer jenom se neposer a žij
Jenom se neposer jenom se neposer a žij
Láďa
Ladislav Zítka
 
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 14:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Slávek Janoušek » 24. 11. 2014, 20:07

Zdá se, že existuje jen ta jedna verze z klubu u Náčelníka? Tam má přeřek, ale mám za to, že tam je něco ve smyslu: Ve jménu života sám teď uč jak dávat rady. Kdyžtak to Pepovi dobásníme v sobotu.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 783
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Ivo Cicvárek » 25. 11. 2014, 12:11

Nevíte někdo, jestli je někde nahraná ta jedna z Pepových posledních písní - o Marii, "co prodává hostie, oplatky značky Vafle?" Ta se mě moc líbila, chtěl bych ji nacvičit!
Ivo Cicvárek
Ivo Cicvárek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 15. 3. 2004, 18:42

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Slávek Janoušek » 30. 11. 2014, 23:59

Děkuju všem, kteří se zúčastnili 2. dne natáčení. Bylo to perfektní. Hlavně to bylo o Ivových klávesách, kvůli nimž se toto druhé kolo vlastně dělalo. Mnoho dalších rozjednaných či přislíbených muzikantů nakonec z nejrůznějších důvodů nebylo, takže myslím, že to tentokrát zachraňoval zejména Jirka Svítek s klarinetem a ságem, který zdobil melodie, jak mohl. Bez něj bychom asi tu nahrávku měli o dost chudší. Bylo natočeno 11 dalších písní, takže jich je momentálně 28. Žádná z 1. dne (na rozdíl od plánu) nebyla zopakována. Vymíchají se všechny a pak budeme vybírat. Jisté je, že všechny se nevejdou. Až bude hotový premix, resp. už téměř hotový mix, který pak dostanu od Miloše přes úschovnu, rozešlu heslo k úschovně a každý ze zúčastněných 1. a 2. dne si bude moci stáhnout, poslechnout a vyjádřit se k tomu, co se mu jeví jako adept na vyřazení. Předpokládám, že to bude až v druhé půlce ledna. Křest CD je domluven na 17.4. v Café Práh v Brně. Tím také dávám na vědomost, že termín jarní dílny v Hořicích u Blanska byl stanoven na 17.-19.4.2015.
Prosím o projití fotek z dílen v Kdanicích, co kdo má, neboť chci na obal desky vybrat nejpovedenější fotky z průběhu těch 10 let.
Krásný advent.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 783
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Ivo Cicvárek » 1. 12. 2014, 11:40

Až bude premix, nechtěl bys to spíš dát na posouzení někomu úplně "vně"? Myslím tím třeba Jirkovi m. Brabcovi? A třeba ještě někomu dalšímu... Jde o to, že nikdo z nás nebude objektivní, nebude mít nadhled. Každopádně to bylo fajn nahrávání - Koledu a Námořnickou budeme hrát už ve čtvrtek na koncertě:) Zvlášť nahrávka Koledy mě (jen hrubé stažení) příjemně překvapila po technické stránce - šlape to, sbory tomu daly pěknou atmosféru (ve druhém sboru je trocha falše, ale to se dá střihnout odjinud), dozpěv Jirky Zítky funguje (úplně ho vidím, jak s leskem v oku vyráží na podobný výlet:)
Ivo Cicvárek
Ivo Cicvárek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 15. 3. 2004, 18:42

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod jirka999 » 1. 12. 2014, 14:34

Tahle nahrávací sobotoneděle mi byla balzámem na duši, díky za ní. Doufám jen, že s tím klarinetoságem půjde nějak rozumně pracovat. Mám obavu, že přeslechy nemusí vždy umožnit svobodné stříhání.
Jiří Svítek
Uživatelský avatar
jirka999
 
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 11:14
Bydliště: Praha 8

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod Slávek Janoušek » 1. 12. 2014, 15:00

To je, Jirko, jasné, že zejména zde budou problémy s přeslechy velké, ale zatím jsme u všeho obdobného, co se kdy míchalo u Miloše, našli nějakou metodu (byť pracnou), jak to vymyslet, spravit, zakamuflovat atd. Já myslím, že Miloš to zase dá.
Ivo, až to vysedíme a zjistíme možnosti každé z 28 písní, vyplyne to samo, co bude adept na vyšoupnutí. Ale to bych rád i podrobil diskuzi zúčastněných. Rozměr 80 minut, pokud tam nebudu dávat moc řečí (chci co nejméně, spíš jen nějaké vtipné poznámky a krátkou reakci po písni), umožní tak 22-24 písní. Pryč půjdou pouze ty s největšími technickými problémy. Myslím opravdu, že se to ukáže v podstatě samo a že nějaké moc velké dilema nebude. Co se týče řazení, můžem to pak klidně Jirkovi Brabcovi dát, jak by to seřadil on. Ale i to nám myslím z větší části vyplyne samo... toho se určitě nebojím. Navíc je to trochu předčasné. Protože napřed ... těch hodin u Miloše....
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 783
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod míla » 15. 2. 2015, 23:45

Mrca píše:Ahoj všichni, víceméně platí vše jako na říjnovou textovku, jen s tím rozdílem, že v pátek bude někdo v Kdanicích až po půlnoci. Pořádám totiž v Turnově komorní festiválek Napříč http://www.kcturnov.cz/napric-2014-komo ... pric-zanry , na který vás tímto zvu. Předpokládaný konec je až o půlnoci, takže teprve potom pojedu do Kdanic. Pokud by ale někdo chtěl jet do Kdanic už v pátek večer, bude to možné po předchozí domluvě mailem m.r.c.a@seznam.cz, nebo na mob. Musel bych tam někde nechat schované klíče. M.


Hezké dny všem..,
kdo byl, nebo naopak neměl tu čest se účastnit výše uvedeného festiválku v Turnově, lze některé části shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=3zHgIm3 ... ra&index=1 8)
Uživatelský avatar
míla
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 10. 2007, 20:43

Re: 2. část natáčení 2. CD Textové dílny

Příspěvekod míla » 9. 3. 2015, 00:07

Jarda Síbrt píše:Sem pište vše, co se týká dalšího natáčení cédéčka TD - písně, poznámky, nápady. (Účast zapisujte do této tabulky.)


Foto z 2. části natáčení 2. CD TD je ke zkouknutí tady: :arrow: http://textovadilna.zonerama.com/Profile/61921/167609 8)
Uživatelský avatar
míla
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 10. 2007, 20:43

Předchozí

Zpět na Neaktuální aktuality

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron