12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Samičí blues

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Samičí blues

Příspěvek od LU »

Samičí blues

Pane
No to mě neznáte
Pane
Drápy mám zaťaté
Pod sametem

Pane
Doufáte popáté
Pane
Na dálku srkáte
Pižmo s medem

Broukám si potajmu
Samičí blues
V špinavém podnájmu
Pár veršů zkus
Dávno mě nemrazí
Z hloubky beznaděje
Jeden se urazí
Jeden se zasměje

Pane
No to mě neznáte
Pane
Drápy mám zaťaté
Pod sametem

Pane
Doufáte popáté
Pane
Na dálku srkáte
Pižmo s medem

Sedím tu znuděně
Jak plná past
Běží stín po stěně
Běží čas v nás
Pár triků na dívky
Kradené pointy
Nahnilé nádivky
Cpeš do mě nejen ty

Pane
To asi nevíte
Pane
Co to tu tropíte
Za kamufláž

Pane
Víte co svlíkáte
Pane
Vždyť vy tu laskáte
Jen nudu v nás
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU »

K tomuto textu nutno podotknout, že ačkoliv jsem ho tu umístila, není můj! Je z dílny osůbky přezdívané Medůza a už je z něho hotová písnička. Ale nás obě zajímájí vaše názory.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce od NEkritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj LU (nebo snad Tornádo LU )
Já nejsem kritik, ale snažím se tu na začátku plést skoro do všeho, a tak se vyjádřím i k vašemu blues. Podle mne je to dospělý text. Kéž bych se taky někdy takových dopustil. Když si přečtu tohle, zase se mi připomene, že píšu naivně.
Co mi vadí, i když na názoru to moc nemění: Zvukově by mi místo toho zasměje sedělo víc pousměje (čtyři slabiky jako beznaděje), taky ta zakončení pod sametem x pižmo s medem - kamufláž x nudu v nás, možná i trochu - pointy x nejen ty. To jsou ale věci, které asi může hudba přehlédnout. Jsem schválně rýpavější, protože vy asi víte, jak je to dobré...Těch nových obrazů a přirovnání...Hm. Kuba P.S. Teď se vrhnu na práci, aby si taky jednou zhudebnila něco mně...
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU »

Ooo, děkujeme za poklony! Nechci mluvit za autorku textu Radku Bzonkovou, ale toto dodám: ty slabiky tam právě vycházejí úúúplně
přesně -
Dáv-no mě nem-ra-zí zhloub-ky bez-na-dě-je (12)
Je-den se u-ra-zí je-den se zas-mě-je (12).

No a to, že mi napíšeš písničku, mě opravdu moc potěšilo!
Já jsem totiž jedna z těch, která chce hrát, ale zase není schopna
nic složit (teda, jeden text na kontě mám a možná se časem i
osmělím ho sem dát), takže jakéhokoli zásobovače uvítám!

Tak ahoj a ještě jednou díky za "nekritiku" :-)

LU.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakcione

Příspěvek od Kuba Horák »

No tak to vidíš. A přitom já si většinou ty slabiky počítám v celém řádku. Teď jsem na to šel trochu rychle. S těmi texty by to bylo prima, ale nevím, jestli by se ti nějaké líbily a hlavně hodily. Budu posílat a posílat a uvidíme:) Já to mám s tou hudbou trochu naopak a nepřichází nic s čím bych byl spokojený. To má být právě ten nejhezčí dar dílny. Ahoj Kuba
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Příspěvek od Jakub Fišer »

líbí se mi, proč ne, jen možná trochu kostrbaté vyjádření "kradené pointy cpeš do mně nejen ty" asi to je pro zpěváka oříšek, jestli je už z toho hotová píseň. Nebo se mýlim? :wink:
kuba
michal k

Příspěvek od michal k »

Tahle pisnicka asi hodne zalezi na vyrazu interpreta a na muzice. Mozna by to melo byt ostrejsi.Slibny nazev Samici blues ve mne vyvolava pocit nejakeho zenskeho zboureni proti chlapum, nebo tak:) ale ucitil jsem to jen ve skvelem konci "Pane Víte co svlíkáte" Tohle kdyby mi nekdo rekl dokonale by me tim odzbrojil:)
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU »

On to zas takový oříšek není - kradené pointy vyslovováno "poenty" se s "nejen ty" docela rýmuje...
A ano, ta píseň je docela ostrá, ani ne tak v tempu, jako spíš v rytmu. To se těžko popisuje, však třeba ji někdy uslyšíte :-)
A rozhodně to není žádná feministická hymna...
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

První píseň kterou jsem slyšel v podání Lů

Příspěvek od Honza Žamboch »

Nazdar Lů, jen jsem ti chtěl napsat, že se mi tahle píseň vcelku pamatuje. A ten název mi strká za brýle blizny a pestíky. Kdo to má potom čistit. Každopádně tě prosím, abys začala už konečně svého textového koně sedlat a trápit ho drezůrou. Jedině tak ho naučíš řehtat a lehat si do trávy i s jezdcem na hřbetě. Hyjé!
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Neměl jsem také na mysli žádnou feministickou jen mi to prostě v rámci toho nnázvu nepřipadá dost úderné. michal k
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“