Smuteční

Texty, které se zhudebněním nepočítají
Odpovědět
Pavel Antad
Příspěvky: 44
Registrován: 26. 4. 2005, 23:50

Smuteční

Příspěvek od Pavel Antad »

Ahoj lidi, na svych dnesnich toulkach jsem narazil na tento web, chtěl bych se také podělit o svá díla a vyslechnout si kritiku. Zatím nikdy jsem nepotkal tolik lidí pohromadě v souvislosti s tvorbou textů... Pečlivě jsem procházel jednotlivé rubriky a četl a zvažoval. Zvědavost nakonec převážila a tak tedy bych rád zde předhodil "lvům" svá existující i vznikající dílka, ať již básnická či textařská. Jeden dotaz však mám. Kde je vlastně hranice, kdy už text písně není básní, a kdy báseň zůstane básní a bude nezhudebnitelná? Pomíjím volný rým...
Takze jeste jednou ahoj všichni...

Smuteční

Až jednou zhasne sál
co zbude po mně
žil jsem si jako král
či žil jsem skromně?

Naposled zahřejí
paprsky denní
na kámen vyrejí
že už tu není.

Procesí průvodní
uroní slzy
řečníci zdůvodní
proč je to mrzí.

Svět náhle opustil
přítomným řeknou
to špatné vypustí
nad dobrým změknou.

Až jednou zhasne sál
nebudu více
s fotkou na piedestal
zapalte svíce.

Odletím jako pták
v sněhových vločkách
na mléčné dráze pak
já na vás počkám…
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

to je polemika

Příspěvek od zebrovnik »

Ahoj to je polemika, na ktere si, rekneme, jiz mnozi vylamaly zuby. Zapoj srdce! Pak ucitis!
ted k basni- trochu jako vykradene, ale to je jen muj pocit z prvniho verse. Vysvetlim- Kidak: Az odvezou me v limuzine, na ten vecnej mejdan, Spaleny- Az me andele, zevolaji k sobe..., Pavel:Až jednou zhasne sál, co zbude po mně! Dal dobre napady. Akorad me zarazi posledni vers:
Odletím jako pták
v sněhových vločkách
na mléčné dráze pak
já na vás počkám…
Muzes mi jej trochu vysvetlit. Ja mel totiz pocit, ze se snazis neco dodrzet, pak nahle predel, zvrat, konec!
Pavel Antad
Příspěvky: 44
Registrován: 26. 4. 2005, 23:50

hrebicek na hlavicku...

Příspěvek od Pavel Antad »

si trefil, Karle. Ta posledni sloka vznikla diky me lenosti :oops: , chtel jsem totiz puvodne pokracovat dal, ale pak jsem si rekl, ze uz je to dostatecne a ze to chce nejak uzavrit. Chtel jsem tim koncem tedy rict, ze az opravdu tento svet prestanu otravovat, zmizim z nej a pockam na vas tam nekde nahore.

K te vykradenosti, abych rekl pravdu, tak jsem o tom vubec nepremyslel, mozna zapracovalo moje podvedomi /mrska/. Ale nemyslim, ze ta "podobnost" az tak vadi.
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

ALe ne

Příspěvek od zebrovnik »

Ale ne, vubec to nevadi, ja mam stejny problem, kdyz jsem nekdy neco slozil, napsal, tak jsem si hned zprvu rikal, ksakru, kde jsem to slysel, koho jsem to vykradl? To asi k tomu patri! ALe pozor na to!!
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Mně se to dost líbí. Takové řádky jako "řečníci zdůvodní, že je to mrzí...", "to špatné vypustí nad dobrým změknou"... Podle mě se ti to povedlo. Jen mi pro tuhle píseň trochu hapruje - či žil jsem skromně, tam cítím něco jednoduššího před tím skromně, ten pořádek slov se tam podle mne nehodí - či jsem žil skromně by bylo (pro mne) lepší. Závěr se mi také líbí. K
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Myslím, že do kamene se lépe vyrývá, než vyrévá, ale jinak se mě to líbí moc, takové torchu do Žáčkovovita :) Nejvíc mě oslovili řečníci, co zdůvodňují, proč je to mrzí a měknutí nad dobrým, když zlé je vypuštěno. Fakt dobrý. O vykrádání - nemyslím si, věcí co začíná slovem až je až až a až bude mít někdo patent na jedno slovo, bude to konec jazyka (panečku, to bylo mnoho až najednou :) )

Karle přiznej se, ty jsi převlečenej Kosmonaut :)
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

ne ne Denny

Příspěvek od zebrovnik »

ja jsem prevlecena zaba!!!!
Pavel Antad
Příspěvky: 44
Registrován: 26. 4. 2005, 23:50

Příspěvek od Pavel Antad »

[quote="Denny"]Myslím, že do kamene se lépe vyrývá, než vyrévá, ale jinak se mě to líbí moc, takové torchu do Žáčkovovita :)

hergot tak jsem tajne doufal, ze si toho nikdo nevsimne, a ouha, ono to bije do oci.
...kdyz ja, kdyz ja...ono to tam zkratka lepe pasovalo
Ale co my vime, treba se nekde opravdu vyreva:)
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Moje babička je z Hané a tam asi opravdu vyrévají, teda spíš vyrévajó :)
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

ona je vlastne cestina bohata

Příspěvek od zebrovnik »

Jo a je to zaba Danojc, vid?? Co do lesa chodi na medvedice, ale muskaty ma ve vrhliku! :lol: :lol: Mimochodem, coz take Brnisko! Vo tom zadna!
Odpovědět

Zpět na „Básně“