noční

Texty, které se zhudebněním nepočítají
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

noční

Příspěvek od Tomáš »

noční

do tašek na střechách
měsíc složil svou tvář
zjizvenou oblaky
aby přes svatozář
po chvíli mohl zas
pláchnout tam za mraky

do drobných dlaní tvých
vkládám srdce svoje
plačící smějící se
a pramálo vím o tom
stejně jako ty
jaká je to investice

k smrti však nenávidím bankroty
ale taky lecos okouknul jsem od měsíce
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

mně se ta básnička dost líbí, přijde mi pokorná a přirozená, - jen mám takovou hovadinu, při čtení jsem se zadrhl u řádku "do drobných dlaní tvých vkládám srdce svoje" - ten řádek je trochu oposlouchaný, ale to mi tak nevadilo, jen bych tam, Bůh ví proč, dal slůvko "teď" - vkládám teď srdce svoje - pro větší libozvučnost nebo jak se tomu...K
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Tohle je.... krásné.
I když to vydáváš za báseň, myslím, že by se nemnoha jednoduchými zásahy dal z toho udělat rytmicky plynoucí text písně. Mně to totiž hned nějaký rytmus navodilo...
Jen druhá sloka by mohla být méně patetická, viz "srdce svoje", "pramálo vím"... A asi by bylo i lepší, kdyby se místy rýmovala...
První sloka je hodně dobrá. Ale konec, ten je úžasný...
Ahoj, Lada
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj Lado a Jakube. Díky Vám oběma za reakce. S tím "teď " máš Kubo pravdu, děkuju za doplnění. Co se týká první části druhé sloky, je opravdu hodně oposlouchaná a patetická, musím se ale přiznat, že se mi tam ta opslouchanost a patos líbí a řekl bych, že tam má i své místo. Myslím si totiž, že právě zamilovanost, kterou má tato část textu vyjadřovat, bývá mnohdy velmi patetická a téměř vždy probíhá podle stejného(oposlouchaného), jen zásadně přeobsazeného scénáře.
Jinak pokuď se Ti Lado tento text libí až tak moc, že by sis ho chtěla textově upravit a zhudebnit, vůbec nic proti tomu nemám, ba naopak.
Ještě jednou dík a mějte se. Tom.
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj, díky za nabídku, ale já zatím nejsem a jak to tak vypadá asi ani nebudu ta pravá osoba, které bys měl text svěřit v případě, že chceš, aby ho vůbec někdy někdo slyšel... :)

Ale stejně mi ta básnička pořád ležela v hlavě a při různých cestách tramvají, autobusem, vlakem a po svých jsem si ji tak nějak samovolně a vlastně nechtěně předělala na text (za použití jen takové pomocné melodie), tak ti to sem napíšu, třeba ti to k něčemu bude, třeba ne...

Do tašek na střechách
měsíc složil svou tvář
zjizvenou oblaky

aby přes svatozář
zase po chvíli sám
pláchnul tam za mraky

A já do dlaní tvých
vkládám srdce své
ještě horké, třesoucí se

a málo vím, jako ty
jaká je to investice

chci ať víš, že k smrti nenávidím bankroty
ale taky leccos okouknul jsem od měsíce...


Pravidelné to samozřejmě ani teď není, ale zpívat se to dá (ovšem netvrdím, že by se třeba nedalo i v té původní verzi)... Jo, to, co je kurzívou, se zpívá jinak než to ostatní, takže je to takové pseudorefrénovité.

A právě teď se usmívám, když vidím, že jsem asi zase použila nějaký problematický tvar: "chci ať víš" ... :) A taky je fakt, že se v tom slovese opakuju, takže je to možná adept na změnu, ale teď už nemám sílu ani čas to domyslet...

Hm, tak mi když tak napiš, jak se ti to líbí. A pokud nelíbí, tak se nezlob, že ti do toho vrtám.

Ahoj, Lada
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Příspěvek od Jakub Fišer »

mne tam nějak nevychází počet slabik "jaká je to investice" měj se kuba
kuba
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj Lado, že mi do toho vrtáš mi vůbec nevadí.Naopak mě těší, že sis našla čas a chuť s tím textem něco dělat a že sis k němu našla i melodii. Myslím si že nesejde na tom jestli se mi tvá úprava líbí(a líbí se mi) nebo ne. Pro mě je podstatné, že se líbí tobě nebo třeba i někomu dalšímu. Díky. T.
Odpovědět

Zpět na „Básně“