Nováček

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Lenka Porubová

Nováček

Příspěvek od Lenka Porubová »

Ahojky, vůbec nevím, jak to tady chodí, ale ráda bych přispěla svou troškou do mlýna....
Podotýkám, že to není dlouho, co jsem se pokusila udělat nějakou vlastní píseň a protože jsou to opravdu prvotiny z mé strany, ráda bych si tady potom přečetla nějakej názor na ten můj textařský výplod...

Předem díky

Ahojky, Leňa




Psycho

Není vidět cesta ani sráz ani víc
a tak neví, kudy dál
v závěji sněhu, co se muchlal s vichřicí
zkouší se nebát

A nikde nikdo jen mráz a sníh
a noc tak příšerně dlouhá se zdá
když mrazem usíná
Však nešlo neslyšet hloupý smích
i od těch nejbližších
když řekla: s drogou přestat se dá

A teď tam bdí, nehybná sní
vnímá jen svůj dech a oči přivírá
na sklonku vánoc
tak sama sama sama usíná

A nikde nikdo jen mráz a sníh
a noc tak příšerně dlouhá se zdá
když mrazem umírá
Však nešlo neslyšet hloupý smích
i od těch nejbližších
když řekla: s drogou přestat se dá

A teď tam spí, tak sladce spí
nevnímá svůj dech a už vlastně vůbec nic
byl to jen příběh a co chci, je říct tím jen (že od těch dob)

Už ani kafe nechutná mi jak dřív
tak nějak míň ho cítím, vděčná,
že smím být tam, kde to znám
Že tu můžu stát a zpívat
že mám s kým na co se dívat dál
nemusím spát….
[/b]
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Leňo. Vybrala sis přetěžké téma na začátek textaření, ale proč se takovým vyhýbat, když tu jsou. Jen mám z toho pocit, že tím, jaké téma to je a jak je vážné, je o to větší riziko uklouznout. Líbí se mi začátek písně - Není vidět cesta ani sráz...to se mi zdá jako dobré k vystižení toho problému a přestavuju si, jak ten závislý klopýtá a neví kam...Pak to ale dost narazí, když čte: Však nešlo slyšet hloupý smích i od těch nejbližších, když řekla: s drogou přestat se dá. To sice asi vystihuje situaci, ale je to napsáno příliš naivně. Text má posloupnost, dokážu si představit prostředí, ale ty jednotlivé řádky ještě nejsou tak "propracované". To je můj názor. Jak jsem psal na začátku, tohle je opravdu oříšek. Měj se. Snad nezanevřeš. Byla by to škoda. Kubas
Peprník
Příspěvky: 73
Registrován: 23. 12. 2005, 09:00
Bydliště: Hrůzné

Příspěvek od Peprník »

Ahoj,
já to moc nebudu roztahovat, mně uchopení tohoto velmi těžkého tématu tímhle způsobem není vnitřně blízké. Ale moc držím palce, choď sem často :-)
P.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“