12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


IV. Živá textová dílna - Bábinka 31.3. - 2.4. 2006

Kdo nebyl, prohloupil...
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Leni díky moc, jasně že stačí, vždyť mě znáš....můžu i držet kytaru,pokud mi ji někdo svěří. :oops: Jestli mě ovšem během koncertu neukamenujete, co totiž chystá paní tisková mluvčí za překvapení nevím ani já sama, ale počítejte s velkou účastí.....
hrochoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Leny, za brňáky (já+Lada) bych chtěl říct, že by se dvě místa ve tvém autě hodila. Jinak už mě napadá jen létající kobeberec, ale ty prý už nejsou. Pokud je ješte volno tak by to bylo skvělý. Měj se a dík za odpověď. Kosmonaut
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Jo vážení, moje auto je též k dispozici. Už z Brna... kdyžtak napište na
ivo.cicvarek@ceskatelevize.cz
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

místa

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Tak po všech telefonických, SMSkových i textodílnových domluvách mi v autě stále zbývají 1-2 místa. Tak dyby se ještě něgdo chtěl přidat...
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Mám blbou zprávu - Jiří moravský Brabec nepojede, je stále nemocen, čímž vzniká dvojitý problém - bude chybět v Bohnicích i na Bábince. Musíme si poradit... Na místě v Bohnicích se určitě poskládáme na cestu na Bábinku, o to strach nemám. Já dojedu až večer kolem osmé do Bohnic, dřív nemám šanci.
Můj dotaz zní: Nemá někdo notebook s připojením na internet? Na Bábince by se velmi hodilo mít možnost připojení - že bychom mohli dělat na nejrůznějších textech na webu již rozpracovaných atd. Kdo se sem ještě podívá, než vyrazí - doporučuju vzít si alespoň nějaké své texty a lépe ve více verzích. Zdraví Slávek
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...už se mi začalo stýskat

Příspěvek od Honza Žamboch »

Tož dorazili jsme domů kolem třetí ráno v pondělí, teď už jsme v práci a už se nám po vás všech stýská. Děkujeme všem za příjemnou terapii. Ať žije textovka!
Lucka Gritzová
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 4. 2005, 14:53
antispam: Ne

Příspěvek od Lucka Gritzová »

Zajímavé, Honzíku, přijela jsem sice domů už včera večer, nicméně jsem teď v práci, už se mi po všech stýská a mám obrovskou chuť poděkovat všem za skvělou terapii .. a zvolat Ať žije textovka!
Krásný den všem přeje Vaše L.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Ať žije Zhasni, pardon, textovka!

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdravím z marastu života, do kterého se po takto strávených víkendech tak rád vracím. Bloumám, co napsat pro ty, co letos (nebo i letos) vynechali a...je to až neuvěřitelné, ale zase bylo dobře. Přibylo, jak je již tradičním zvykem, několik nových tváří (Doufám, že jsme ti, Peter, dokázali, že nejsme uzavřená sekta :? , zdravím též Mílu, Peci a Kamilu) a jeden ksicht (Ahoj Gregorku). Ačkoli jsme si před Bohem všichni rovni, největší "bombou" čtvrté textovky byla přítomnost bývalého a doufejme, že také budoucího člena Ag Fleku - Karla Markytána, který se v průběhu víkendu co chvíli věnoval podpisovým akcím a objasňování důvodů "Kdo to zavinil" (myšleno rozpad AG F.) Tradiční perlou byl minikoncert Slávka Janouška výhradně pro členy dílny a personál pensionu (ty Stánky zněly lépe než v originále)
Tvůrčí část měl tentokrát díky nepřítomnosti milovaného Jiřího moravského Brabce (všichni zdravý zdraví a přejí brzké uzdravení) o něco méně ale přece milovaný Ivo Cicvárek :wink: Ten si v roli pedagoga vedl tak dobře (je to smutné, ale vypadalo to, jako by tomu tak bylo prvněkrát), že se z toho nenadálého přílivu kvalitních veršů a děl byl nucen opít. To mělo ale tak blahodárný vliv na jeho muzikantské představení, že si ten večer každý přál, aby se z něj už konečně stal alkoholik...
Co dodat. Kosmo s Ladou představili výborný film :!: , Žamboši zažili možná nejdelší šňůru v životě, udávali nové CD, které všichni (Bůh ví proč) chválí, Redlovka nesehnala basu a tak se stále držela svého Boriho (prý "dřevo jako..."), Náčelník (o tom až někdy jindy), Lucka G., Peci a zmiňovaý Náčelník (o tom opravdu až někdy jindy) slavili (Bůh ví proč) své narození, Frauenberg se lísal ke Slávkovi a během víkendu ho přesvědčil, že mu opravdu chce produkovat desku, Sedláček si nerozuměl s místními zvířaty a odmítal odjíždět a přijíždět, jeho dobře placený druh T. G. (neplést si s TGM) z lístosti způsobené tím, že zmiňovaný Sedláček nedrží ani u jedné písně rytmus, nechal svým jícnem proplout 32 panáků zn. Tuzemský rum, což zapříčinilo jeho vybranou slovenčinu a moje natržení bránice, Denny a spol byli nenápadní, ale byli cítit...rodina Vaňků, která za všechno může, si na program připravila divadelní hru: Jak jsme měli chřipku - v prvním dějství se manželé zúčastní minifestu a nechají doma nemocné dítě, ve druhém onemocní jeden z nich a zůstává doma s dítětem, ve třetím dějství se všichni uzdraví a radují se v pensionu v Lužických horách...

Málem bych zapomněl na Jarmilu...a to bych, přátelé, posral. Děkujeme za práci a energii vynaloženou při organizaci minifestu i za minifest samotný (s heslem long life for Rath uzavírám) a těšíme se na další štaci!

Pakliže jsem někoho opomenul, budou tu jistě další šance - např. "V. Textová dílna Kdanice 2006" (pravděpodobně od 28. září)

p.s. někoho jsem opravdu opomenul: Tichotku, Síbrta a Sedloňovu přítelkyni, ale ani za jednoho z nich nemůžu, protože nemluví sprostě, a proto si je nemohu pamatovat...

Jakožto moderátor t.d.u.s.j. ještě jednou děkuji Radkovi Vaňkovi za jeho profesionální přístup (myšleno sleva na ubytování) a Vaňkům za to, že to všechno dohodli a že to celé tak hezky sehráli.
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 4. 4. 2006, 06:58, celkem upraveno 1 x.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Jééé.... mně taky bylo.... je... a doufám, že ještě chvilku bude... dobře, krásně, úžasně. Pro mně to možná víc než terapie, bylo potvrzení závěrů všech mých předchozích "terapií", že když se děje to, co se dít má, tam tehdy a s těmi, se kterými se to dít má, tak to prostě funguje. Ale je fajn, že nad tím pořád ještě dokážeme žasnout, páč si myslím, že jen k tomu, kdo nezapomněl žasnout, může všechno tohle přicházet tak, aby si to uvědomil a užil a nezapomněl.
Díky vám všem. Cácorka
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

... jo a ještě jsem zapomněla: Ať žije textová dílna!!!! :D :D :D
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Dílna byla...... prostě krásná.
Na víc se nezmůžu.
Tak ahoj, Lada
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Já hlavně děkuji všem, že mě s těmi úkoly neposlali do temných míst. A že napsali to, co napsali! Mimochodem, Petře S., kdy vyvěsíš výsledky našeho mnohahodinového snažení?

P.S. Vzkaz pro Kubu Horáka - tak ta Alice Springs nebude:))) Bude Karel Markytán:))))
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

vzkaz pro Ivo Cicvárka: "Chápu, omezený rozpočet je omezený rozpočet"-)))
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Textová dílna - jedním slovem: SKVĚLÁ.
V pondělí jsem teprve odjížděl, večer hrál v Balbínce (velice pohodové hraní), dokonce přijeli bři Vaňkovi. To, že se Radek V. po těch třech nocích na Bábince vydá ještě na celý koncert až do Prahy do Balbínky, to mě velice příjemně překvapilo).
Tak se těším na další, už 5. setkání, tentokrát v Kdanicích.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

A to znáte, jak jede Textovka autobusem?

Příspěvek od Denny »

Je pátek odpoledne, mám po práci. I ostatní mají po práci, ale ostatní nejedou na Textovou dílnu do Bábinky. Já ano. Proto se na ostatní připitoměle usmívám. Přejel jsem tramvají o jednu stanici. Doma balím. Tentokrát jsem nezapomněl ani na pantofle, fotoaparát, kartáček na zuby, ani na Andrejku. Jedeme až pozdě v noci s Náčelníkem a Oxanou, důvod je prostý - Oxana má odpolední a je třeba na ní počkat. Mohli bychom jet už v časnějších hodinách s Cácorkou, Luckou a Martou, ale už jsem jejich místa slíbil jiné Lucce s Liborem. Marta by stejně zabloudila. Cácorka by si ze mě stejně dělala celou cestu Prdel. Lucka by stejně nepromluvila ani slovo. Všechny by se stejně pohádali nad mapou a já bych se stejně rozčílil, kam mě to zavedli. Zkrátka jako vloni a předtím taky. Budou mi chybět. Náčelník má navigaci GPS, ta zabloudit neumí.

Nezabloudili jsme. Jen jednou a to ještě malinko, neubrzdil jsem rozjetý vůz u dálničního sjezdu, tak jsme se trochu vraceli. Na Bábince jsme zcela nepravděpodobně stejně s ostatními, právě vystupují z auta. Chybí jen Marta, Cácorka a Lucka. Zabloudili. Přijíždějí rozhádané, Marta s nimi nemluví, prý špatně navigovali. Ony s Martou taky nemluví, prý cestou spala. Oxana má strach, že až se lidé dozví, že je z Moldavska, budou ji přinejmenším lynčovat. Je to trdlo. Náčelník se bojí, že až napíše první verše, budou se mu smát. Je to taky trdlo. Poučení - ať dělám cokoliv, vždy jsou se mnou cestou na Textovku ve voze trdla. Srdečně se se všemi vítáme. I s Horákem, který má tradičně blbý kecy. Tentokrát ale natazila kosa na kamenolom, je tu i Gregor a ten dává Horákovi kapky. Většina umělců je mírně přiopita, především Arnošt, Ivo a Petr Sedláček. Ostatní asi také, ale ti se tak neprojevují. Když jdu na WC, ve dveřích se srážím s Karlem Markytánem. Svět stichnul, reflektory míří jen na nás. Cosi jsem vykoktal, nestává se mi často, že potkám svého oblíbeného muzikanta. Zatím jen se Slávkem, Žambochy a Luckou Redlovou. Ostatní mám rád, ale tyhle prostě žeru.

Spát jdu pozdě, večírek se rozjel až k ránu, takže najednou je tu svítání. V chodbě někdo leží na gauči a nejeví známky života. Na druhém gauči leží Gregor a nadává, že jemu zima. Nabízím mu spacák. Posílá mě do vaginální oblasti. Od dívky by to byla příjemná výzva, od Gregora je to hulváctví, jdu si bez komentáře lehnout. Vstávám. Vůbec si nepamatuju, že bych spal. V chodbě stále leží neznámá mrtvola na gauči a nehýbe se. Dole nás s Andrejkou čeká příjemná snídaně a mnoho lidí s kocovinou. Plánujeme výlet, první skupina již vyrazila na varhany, ale já je jednou také uvidím. Jdu nahoru pro bundu. Mrtvola na gauči stále tlí. Při bližším zkoumání jsem zaregistroval nepatrný hřbitovní dech. Cestou zpět dolů se mrtvola pohnula, vstala, protáhla se a sprostě zanadávala na veškerenstvo. Byl to Arnošt. Zvláštní, když ležel, vypadal o dost větší.

Výlet. Stoupáme asi 200 metrů od Bábinky, když se začne zatahovat obloha. Po kolektivní domluvě se obracíme nazpět, vypadá to na uragán. Andrejka ne, trvá na tom, že půjde dál, protože má nepromokavou, novou, firemní a tuze drahou bundu. Ne, že má čtyři různé bundy, má jen jednu, která oplývá všemi zmíněnými vlastnostmi. V rámci všech přítomných si nepřipadám češtinsky moc silný v kramflecích. Kdybych měl kramfleky, zabil bych se, silnicí proudí spousta vody. Proti nám se řítí první skupina od varhan a křičí zachraňte se. Zachraňujeme se. Andrejka jde dál. Já ne, stejně bych ji nepřesvědčil. Sklízím za to vražedné pohledy některých přítomných. Je v nich skryto pohrdání někým, kdo nechá svoji křehkou přítelkyni jít do té mizérie samotnou. Že je přítelkyně taky tvrdohlavá bohužel nikdo neví. Prší. Padá voda. Padají kroupy. Blýská se. Otáčím se a tryskem vybíhám zachránit Andrejku. Snad si toho alespoň někdo všimnul. Potkávám ji o kus dál, řítí se dolů a křičí zachraň se. Až se usušíme, tak ji pořádně seřežu. Ona super bundu má. Já ne. Dostal jsem několika kroupami do ksichtu.

Tvoříme. Ivo řídí celou akci a protože Horák není přítomen, nikdo ji nenarušuje. Vznikají zajímavá dílka. Hlavně Petr Sedláček a Arnošt drtí jednu skvělou věc za druhou. Někteří jdou tvořit ven, kvůli inspiraci. Hodně pomáhají ovce. Na vzorec ABAB je nejlepší stoupnout si k ohradě a říct A. Ovce sami dořeknou B. Nejvíc této metody využívá Slávek, je na ovce pravděpodobně nějak fixovaný. Když do sálu přijdou nějací turisté a spatří hrobové ticho rušené jen skřípáním tužek, zase zbožně odejdou zvěstovat tento výjev masám. Oběd. Guláš. Někdo měl knedlíky, někdo chléb. Někdo několik gulášů. Většina pivo. Opět tvoříme. Je třeba zprasit vlastní sonet vzniklý při tvoření předobědovým. Doráží Horák a fasuje sonet od Arnošta. Vůbec mu to nezávidím, Arnošt napsal cosi o rozbití huby partnerce.

Tvoření zvolna přechází do večírku, vytahují se hudební nástroje a scrabble. Lada a Kosmonaut vytahují film. Vlastní film. O hrnečku, děj se točí okolo sporu o barvu zmíněného hrnečku. Film je černobílý. Ke konci se zabarví, poděšeně s sebou trhám, hrneček je opravdu červený. Ladě to ve filmu moc sluší, Kosmonaut zase projevuje veliké herecké kvality. Oba pak kvality tvůrčí. Já to musím vědět, viděl jsem všechny tři Kameňáky a Plechový bubínek.

Hrajeme Scrabble, v paměti mi utkvívají výrazy jako "Zbleď "(příkaz k zblednutí) a Okurvičky (to neumí vysvětlit ani sám autor). Jsem v depresi, možná jsem homosexuál, líbí se mi Karel Markytán. Je tichý, milý a sympatický. NEJSEM! Sedláčkovi se líbí taky. Říkal mi to na chodbě. Mám dobrou náladu. Jsem v depresi. Co když je Sedláček homosexuál a já tedy taky? Andrejka mě ujišťuje, že jí se líbí Markytán taky, a že já jsem hetero, že to ona dobře ví.

Noc pokročila, neustále se hraje a zpívá. Zabavil jsem Arnoštovi kytaru a než si toho všimnul, taky jsem si zahrál, Některé akordy jsem dokonce trefil správně. Lucka Redlová hraje Město měst. Mám ještě větší depresi, než před tím ohledně své homosexuality, Lucka má pravděpodobně tři ruce a na každé z nich sedm prstů. Žamboch taky, je to blázen. Stáňa nám podepsala CD, takže už tam není jen " a Honza", hned získalo na ceně. Šukám po místnosti (staročeský výraz pro nekoordinovaný pohyb v ohraničeném prostoru spojený s domácími pracemi - já konkrétně dopíjím) a rozmlouvám s tím, kdo je po ruce, dělá to tak většina přítomných. S Honzou Žambochem o kvalitativním posunu jeho tvorby ve světle inspirace bratry Nedvědovými, s Luckou o scrabblu (hrajeme spolu a vítězíme vysokým poměrem), s Ivem, ale ten mě asi nevnímá, neustále hraje a hraje na piáno, i když místy už spí. Každopádně má potřebu sdělovat okolí hluboké pravdy, něco jako já. S karlem Markytánem o filmech. Doufám, že jsem ho nevystrašil, nechal jsem se unést jednou scénou z Butche Cassidyho a Sundance The Kida.

Náčelník musí domů, má zánět močového měchýře. Peci jede s ním, Já budu muse s Andrejkou zítra s Martou. Zastavíme se v Ikee. Pomozte mi někdo!

Ráno. Vstáváme už v poledne. Půjčuju si kytaru od Slávka, který není přítomen a venku si na ni brnkám. Slávek mě pozoruje z okna a točí si mě na kameru. Je velký odborník na OSU, tak z toho snad nic nebude. Někteří už odjeli, Sedláček, Gregor, Pavla, Kosmonaut a Lada… škoda. Taky balíme, ještě pojedeme na výlet. Marta nechce, ale když jí chvilku líbám, dá si říct. Jedeme do Jetřichovic na Mariininu skálu. Nedávno vyhořela, takže je vstup zakázaný, ale nikomu to nevadí, nejprve se osmělí Lucka, pak i my ostatní. Výhled je pěkný, fotoaparát stávkuje. Vzniká teorie o tom, k čemu jsou ty modré sudy, co se válí kolem.

Poslední pivo v restauraci Na ráně v České kamenici. Je to opravdu na ránu, vrchní se tváří, že mu tam vadíme. Domlouváme natočení CD na příští dílně. Loučíme se a jedeme domů. Prší, prší a prší. V Ikee jsem se opravdu stavěli.

P.S.: Horákem myslím mého milého a skvělého kamaráda Kubu
Odpovědět

Zpět na „4. živá textová dílna - Bábinka, 31. 3. - 2. 4. 2006“