Lampy

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
TUr
Příspěvky: 30
Registrován: 1. 2. 2006, 23:52

Příspěvek od TUr »

Ahoj, je v tom hodně práce, klobouk dolů! Líbí se mi obskurnost tématu (i těch lamp). Sám jsem tu situaci s lampami párkrát zažil - jak píše Woody Allen, "to že jsem paranoidní, neznamená, že mě nesledují" (nějak tak, z knížky se mi to opisovat nechce). Pořád mi tam ale nesedí ta druhá půlka refrénu (je-li to refrén nebo cosi jako special chorus). Nebo možná jenom první polovina druhé půlky, např. ten přechodník. Jinak je to výborný - dokážu si představit např. blues, swing nebo šanson s tímto textem...
----
TUr
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Nedej se zviklat. Přechodník je v pořádku.
Nakecalo se víc nad nějakým textem? Končím.
Ale je to fajn. Jsem rád, že tyto stránky Kuba Horák před dvěma lety vyprovokoval. Teď jsem poslouchal v naší hospodě desku Petra Bendeho, kterého znám už asi o pět let dřív, než byl v Superstar. Je skvělý, úžasný muzikant, na té desce to dokazuje, vždyť konečně byla příležitost, ale chybí mu jeden rozměr. Je chytrý, ale textař je zatím slabší. Po povrchu jdoucí. Nebo: popovrchujdoucí? Měl jsem dost panáků, tak je mi to jedno. Ale: ten by se sem měl chlapec stavit. Protože. Koukal by.
Tož: Tvrďte si své. Je to správně.
Slávek Janoušek
Hank
Příspěvky: 33
Registrován: 13. 11. 2006, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hank »

Nádhera. Nebudu to více kometovat. Je mi ctí svou kritikou posunout tenhle nádherný text zase dopředu fronty :-)
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...ohledvá zhasínání

Příspěvek od Honza Žamboch »

Ahoj Jardo, klobůk z hlavy dole, skvěle vyšpekulované... Mám jen malou poznámku svého osobního kritikátora kdesi ve mě. Text se mi moc pěkně rozprostírá před očima, jedinou věc, kterou bych předělal, kdyby byl můj, tak je to slovo "zhasínaj" Snažil bych se mu vyhnout nějakými synonymy ve spisovné češtině. A třeba bych těm paním zářivým Lampám vdechl život nějakým nezvyklým slovesem, aby bylo jasné, že sice zhasnou, ale říct to prostě krásněji, než "jen" zhasínaj... Je to sice opakující se slogan, ale já bych se ho klidně vzdal ve prospěch nějaké skvělé poezijní ekvilibristiky. Jen mě teď nenapadá jaké... :-) Prostě mě sere ten čechizmus. Jo a, jestli o tento text písně ještě nikdo neprojevil zájem, dokonce ani kapela Zhasni ne, což tedy nechápu, pak bych si ho s dovolením vzal...:-) Než se Horákovi rozsvítí...:-)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

No jo, Žambochův hyenismus...Jenom Jardo nepočítej, že z toho něco kápne. A už vůbec ne, že to bude třeba pěkná písnička. A Zhasni tvoje slovesa nevadí (že ne Vaňkovi?)
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...už zase muž Zhor

Příspěvek od Honza Žamboch »

Jardo, já si konečně pročetl všechnu konstruktivní diskusi (kromě jedné předposlední nemístné připomínky) a všiml si, že na písni již pracuje Skoro. Tedy škoda, skoro byla moje...:-)
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

x

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Tak mě napadá, že Lampy by se daly vyhlásit textem roku, co říkáte? Líbí se mi, že tohle veledílo tu visí cca od února, má neuvěřitelných 2000 návštěv a Honza si ho všiml už v prosinci. No aspoň že to bylo ještě letos. :) Jinak nechápu, proč my, normální Registrovaní uživatelé se zobrazujeme modře a Registrovaný uživatel Horák oranžově. :wink:
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Jiří moravský Brabec, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Vlasta Redl, Vladimír Merta a Slávek Janoušek rozhodují o tzv. oranžovém králi, všechny hlasy se sečtou, pak to přijde administrátorovi, ten věc přehodnotí a dosadí barvu podle svého uvážení. :wink:
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Joj, sám veliký Kwak opět aktivně na dílně!

Buď zdráv, Honzíčku. Díky za pochvalu i názor. Přemýšlím nad Tvou připomínkou a zatím ani nevím, zda bych chtěl do textu ještě zasahovat či nikoliv. Asi chápu, co tím myslíš. Je to možná věc dost pocitová. Už jednou jsme tu pod jedním textem s Ladou diskutovali něco podobného. To co nám Pražákům zní přirozeně (tedy běžně používaná nespisovná čeština, různá ta -ej, -aj apod.), zní vám na Moravě někdy divně a naopak. Mně zas často tahají za uši některé vaše spisovné výrazy nebo jejich přehršel.

V prvním okamžiku mě napadlo slovo "pohasnou", ale to má už trochu jiný odstín, než je myšleno. Ještě se na tím zamyslím, ale moc nespoléhám na to, že mě napadne něco geniálního.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Vysvětlení pro všechny, kteří se zajímají o osud tohoto textu (ať už si na něj brousí zuby, nebo by ho rádi slyšeli zhudebněný):

Tento text jsem věnoval Mirce Janovské ze skupiny Skoro, vlastně ještě dříve, než byl úplně dokončený. Protože však Skoro v poslední době moc nehrají a s textem po delším čase nijak nepohnuli, domluvili jsem se s Mirkou, že si ho vezmu zpátky. Vzhledem k tomu, že jsem dlouho dobu nenapsal píseň, dost se na to těším a doufám, že Lampy během příštího roku uslyšíte. Žádný termín však raději slibovat nebudu. Uvidíme.

Takže díky všem, kteří projevili o text zájem. Je to pro mě veliká čest, ale podělám si ho sám :)
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

:)

Příspěvek od Cácorka »

Bodejť. Celou dobu mám pocit, že bys to měl zpívat ty, Jardo. :D
Mějte se všichni Ježíškově.
Cácorka M.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Helejte, Žamboch, nechaj toho Síbrta udělat tu píseň o tom, jak mu lampy zhasínaj. Někdy se stane, že si to autoři sami podělaj. A pak se, Žamboch, nenápadně přivochlujou se svou verzí, která už je beztak stejně na světě nachystaná. A o to větší kanón pak budou a úspěch nakonec skliděj. Vědí?
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Helejte, Síbrt, nenechaj se nějakým Žambochem odradit a pěkně si tu písničku o tom, jak mu lampy zhasínaj, dodělaj. Už se těším, jak nám ji zahrajou. A kdyby pak někdo chtěl zahrát nějakou svou verzi, nenechaj se, protestujou a po prstech propleskaj. Chápou?
Slávek Janoušek
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Eště, že tě, Slávečku, máme..... ty umíš každého tak hezky podpořit... :D :wink: :D
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“