12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Kapitola III d) - Návrhy obalu

rozdělená do tří kapitol: před a po nahrávání a před vydáním
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Kapitola III d) - Návrhy obalu

Příspěvek od Kuba Horák »

Zde zanechávejte své více méně konkrétní představy obalu desky. Zatím se objevilo:

Jarda Síbrt

Možná lepší výpovědí, než nějaký kecy, by bylo pár fotografií z Bábinky. Např.:
album_pic.php?pic_id=320
album_pic.php?pic_id=286
album_pic.php?pic_id=283
album_pic.php?pic_id=323
album_pic.php?pic_id=267
album_pic.php?pic_id=291
album_pic.php?pic_id=318



Slávek Janoušek

Přesně tyhle fotky jsem v noci procházel a jako největší adept na obálku mi vychází ta první fotka, Jardo. I vy ostatní - mrkněte na to. Chtěl jsem ji taky takhle zavěsit, jenže jsem už nad ránem neměl sil přijít na to, jak se to dělá. Trochu by asi zmizel Radek z Bábinky vpravo, aby se dosáhlo jakžtakž čtvercového formátu. Ale podle mě je to ona. Dovnitř případně některé ty další.
album_pic.php?pic_id=320


Cácorka

Napadlo mě ten Tvůj poslední název jen lehce poopravit na:

Vytrženi z konTEXTU + podtitul: Textová dílna u Slávka Janouška LIVE

a pod tím nějak hezky nafocený ušmudlaný, třeba i částečně rozmazaný, možná i od cigarety ohořelý text písně MRTVEJ ŽÍT (páč si myslím, že tato píseň si to zaslouží ) plus..
... pohozená tužka.. okousaná?
... povalená sklenka + lehce vylité pití? (sorry, přátelé abstinenti)
... nebo naopak sklenka (panáček) s nějakou jednoduchou květinou? (např. sedmikráska)
... nebo by ten text mohl ležet pomuchlaný (ale aspoň částečně čitelný) na talíři s příborem (srovnaným ke straně, jako že už jídlo skončilo)
... nebo zmuchlaný napíchnutý na vidličce
... nebo připíchnutý na dveřích - nožem? vidličkou? tužkou?
... nebo na displeji mobilu.... (ale to zavrhuju sama )
... nebo složený do lodičky (v každém případě aspoň trochu čitelný)... v louži
... nebo napsaný na dřevěné podlaze
... nebo na náhrobku - jak se jmenovala ta rodina, co jsme se fotili o první živý textovce?... album_pic.php?pic_id=15 ... Věrných
... nebo pohozený na houpacím křesle.... (vidím před očima to u Mrcy - na první textovce jsem se tam v neděli ráno.. tedy k polednímu.. možná ještě dýl houpala, sluníčko to do mě pralo, a já jen tak hleděla do prázdna a říkala si.. tak já jsem fakt v RÁJI )
... nebo snad něco takovýho? (detail kytara) album_pic.php?pic_id=32
... nebo glóbus a v místě, kde se nachází Bábinka () zapíchnutý špendlík s názvem desky



Ivo Cicvárek

Náměty na obal (pojí se k podtitulům Společně, Džem). Obecně by se mi líbilo, kdyby to byla nějaká Alešova fotka!

Společně - pohled na nohy stolů a židlí (změť z podhledu), možná i nohy.
Džem - velká sklenice zavařeniny stojící v přítmí spíže.



Michal Šimíček Pompo Kosmonaut

Zasílám pár návrhů:

Nejsem grafik a jedná se jen o nastínění přestavy. V pásu filmu bude jiná fotografie (či jiné fotografie), ale důležitá je ta myšlenka, že jedno políčko bude na výšku a v jiné barvě... tedy vytrženo z kontextu ostatního a nabízející jiný pohled.
Může tam být cokoliv společná fotka či umělečtější varianty navržené Cácorkou (zmuchlaný papír (text) na vidličce a otevřená huba chystající se pozřít toto soussto:) Samozřejmě i jiný druh písmen atd. Chci rozjet debatu o grafické představě obalu v konkrétních amatérských pokusech. Nelíbí se mi ta varianta jedná fotka na které jsou tři čtyři lidi a černé okraje (graficky je to hrůza:)…to by mě připadlo jako výsměch:). A také bych tu nahrávku jak Jarda předem nesnižoval, když se tomu udělá opravdu profi mix tak bude právě cenná ta spontánní energie, která z toho půjde víc než preciznost podání:).

Vytrženo z konTEXTU -
- slovní hříčka, která myslím celkově nabízí zajímavá sdělení

Další možnosti: Vytženi z konTEXTU nebo Vytržení z konTEXTU- obě dvě vyrianty nabízí zajímavé výklady, které jsou myslím srozumitelné.

A: Červená varianta - Vytrženo z konTEXTU
B: Modra varianta - Vytrženi z konTEXTU
C: Žlutá varianta - Vytržení z konTEXTU
D: Černobílá varianta - Vytrženo z konTEXTU (levná varianta v případě černobílého tisku)
E: Celočervená varianta snímku

VŠE VIZ. Aktuální aktuality - Nahrávka z Bábinky strana 4!


Pokud chcete můžete mi poslat foto, které by se tam dalo do toho filmového pásu dát. Já to zmenším a dám do černobíla. Pokud možno jen fotky na foceny na výšku. Samozřejmě toto je jen návrh a profi rozpracování by asi musel udělat fundovaný grafik.

Nevím jestli tam teda nedát víc těch fotkek z nahrávání a jednu vytrhnout z kontextu?

Pokud má někdo další grafické návrhy a chce je dát zde do debaty tak foto nahrejte ze svého počítače na: http://www.imageshack.us/ pak klikněte HOST IT a poté zkopírujte pátý kód a vložte do zprávy na textovce. Ale většina to jistě ví*


Horák

Já se přizpůsobím, ale docela bych bral, aby někde bylo logo dílny - to je podle mne ten obdelníček, na kterém je Slávek ve slunečních brýlích s mikrofonem...
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 18. 10. 2007, 21:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Návrhy

Příspěvek od kosmonaut »

Zasílám pár návrhů s UKÁZKAMI:

Nejsem grafik a jedná se jen o nastínění představy. V pásu filmu bude jiná fotografie (či jiné fotografie), ale důležitá je ta myšlenka, že jedno políčko bude na výšku a v jiné barvě... tedy vytrženo z kontextu ostatního a nabízející jiný pohled.
Může tam být cokoliv společná fotka z nahrávání či umělečtější varianty navržené Cácorkou (zmuchlaný papír (text) na vidličce a otevřená huba chystající se pozřít toto soussto:) Samozřejmě i jiný druh písmen atd. Chci rozjet debatu o grafické představě obalu v konkrétních amatérských pokusech. Nelíbí se mi ta varianta jedná fotka na které jsou tři čtyři lidi a černé okraje (graficky je to hrůza:)…to by mě připadlo jako výsměch:). A také bych tu nahrávku jak Jarda předem nesnižoval, když se tomu Slávek udělá opravdu profi zvuk tak bude právě cenná ta spontánní energie, která z toho půjde víc než preciznost podání:) kdejaké špatné unylé folkové formace, která se zavřela na rok do studia:).

Vytrženo z konTEXTU -
- slovní hříčka, která myslím celkově nabízí zajímavá sdělení

Další možnosti: Vytrženi z konTEXTU nebo Vytržení z konTEXTU- obě dvě vyrianty nabízí zajímavé výklady, které jsou myslím srozumitelné.

A: Červená varianta - Vytrženo z konTEXTU

Obrázek


B: Modra varianta - Vytrženi z konTEXTU

Obrázek

C: Žlutá varianta - Vytržení z konTEXTU

Obrázek

D: Černobílá varianta - Vytrženo z konTEXTU (levná varianta v případě černobílého tisku)

Obrázek

E: Celočervená varianta snímku

Obrázek

F: Večer textové dílny Slávka Janouška - live Vytrženo z konTEXTU
Obrázek


Pokud chcete můžete mi poslat foto, které by se tam dalo do toho filmového pásu dát (jako Slávek též Nestíhám, ale nějaký čas tomu dám:). Já to zmenším a dám do černobílé. Pokud možno jen fotky foceny na šířku. Samozřejmě toto je jen návrh a profi rozpracování by asi musel udělat zkušený grafik.

Nevím jestli tam teda nedát víc těch fotkek z nahrávání a jednu vytrhnout z kontextu?

Pokud má někdo další grafické návrhy a chce je dát zde do debaty tak foto nahrejte ze svého počítače na: http://www.imageshack.us/ pak klikněte HOST IT a poté zkopírujte pátý kód a vložte do zprávy na textovce. Ale většina to jistě ví*

Tak to je vše. Mějte se. Kosmonaut*
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 16. 9. 2007, 23:43, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Zde je tedy konkrétní návrh pro představu. Samozřejmě můžou být jiné fotky, jiné pořadí, jiné barvy, jiný typ písmen atd.

Tak jak? Jinak? Takhle? Kosmo*

Obrázek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Už to ode mne asi v životě neuslyšíš Pompo, ale dost dobrý! -)

p.s. jen by mozna stalo za to tam dat alespon dve fotky, kde je nekdo jiny nez Ivo Cicvarek-) Preci jen tam bylo tricet lidi a vsichni cosi delali...(a nemusim tam byt ani ja :wink: )
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Jasný, souhlasím, ale je to tak, že Ivoš je prostě v nejfotogeničtějších a nejvýmluvnějších pózách (viz zpívání na mikrofon bez mikrofonu:), není tam nikdy sám, hrál skoro do všech písní a je zde také omezení - výběr fotek focených jen na šířku.Ivo je taková červená nit, která se pak objeví v hlavní červené fotce se Slávkem, která je vytržena z kontextu:). Ať ten film má třeba příběh:)(i pro ty co tam nebyli). Výskyt I.C. jde samozřejmě snížit:).

Pokud tato verze projde do užšího výběru či bude vybrána můžu ještě dolaďovat a pak grafik (srovnat formát /12x12/, jiné fotky atd.), ale je to práca.

Tohle je jen verze. Představa. Myšlenka. Nalinkuj (te) další fotky. Fotky výmluvné, více konkrétní osoby či dvojce (větší skupiny nejsou bohužel tak nosné a ve zmenšení nevýrazné, ale jsou i výjimky). Dál by neměly být příliš tmavé, světlé, fádní, příliš statické a taky by na nich lidi měli na "něco" hrát (když je to obal desky:) a nejen sedět za stolem:)atd. Vzhledem k formatu rámečků filmu a hlavní myšlence, fotky jen na šířku.

Také je asi potřeba se smířit s tím, že tam všech třicet lidí, kteří "něco dělali"(jak říká Kuba:)nebude, protože nejsou zachyceni na kvalitních fotkách, ale i tak to je pořád zvýšení počtu tváří oproti Jardově návrhu:). Prostě hledejte, výbírejte i vylučujte:).

Ač se hledá jak se hledá tebe Horáku na dobré fotce nevidno(a věř, že tu pokusy byly … a četné:), protože ty tam prostě být musíš... to že jsem fakt řekl :?: :!: :shock: :D ) Nejblíže je tomu tahle, ale tam je bohužel clonící mikrofon: http://www.forum.slavekjanousek.cz/albu ... pic_id=291

Víc už pro konkrétnější a lepší představu udělat nemůžu. Zatím* Kosmo
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Já tam opravdu být nemusim-) Ale tu "hromadnější" fotku by to opravdu chtělo. Nebo aspoň dovnitř, když nebude na vnější straně obalu. K
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Tak prosím nějakou hromadnou fotku vyber, hoď link a já to dám do návrhu. K*
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 17. 9. 2007, 16:03, celkem upraveno 1 x.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Mě se ten obal líbí:) Ale ne proto, že jsem tam tolikrát - taky hlasuji, ať jsem tam méně. Celek má šmrnc.
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Další nefinální ukázka toho, že fotky se dají nakombinovat různě. Předtím než se udělá definitivní návrh je potřeba, aby zaznělo co nejvíc názorů na celek. S definitivní změnou formátu (12X12) se změní i rozložení fotek. Filmový pás či fotky se dají samozřejmě dát i do vnitř bookletu či na zadní stranu (tam bude jen omezení kvůli místu na text). Nevím ale zda bych dokázal udělat tak kvalitní (velké rozlišení)pro tisk. Je zde nějaký zkušený grafik? Když ne tak se pokusím já(ale nevím:).


Obrázek
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Ohledvá obalu...

Příspěvek od Honza Žamboch »

Je to krása. Líbí. Nejvíc modrá varianta.
Uživatelský avatar
Aleš Ostrýt
Příspěvky: 426
Registrován: 19. 5. 2006, 21:24
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Foto

Příspěvek od Aleš Ostrýt »

Samozřejmě budu rád, když některý z mých snímků z jarní Bábinky bude součástí "projektu" CD Textová dílna S.J. - Live. Už si nevzpomínám jestli jsem všechny pořízené Bábinkovské fotografie přeposlal adminovi. Určitě jsem však snímky neposílal v plném rozlišení a kvalitě, takže vybrané fotografie na požádání následně dodám. Těším se nejenom na výše uvedené album, ale hlavně na setkání s Vámi přátelé.
Přeji klidný a pohodový nastávající týden a za necelý měsíc nashledanou.

Aleš
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Mně se tato Kosmova grafická podoba obalu moc líbí...
Možná bych ještě nechala diskut o té "vytržené"... co od ní vlastně kdo očekává, proč je vytržená zrovna tahle a tak..
Dokonce mám takový pocit, že by mohla být klidně i nějak "víc jiná" než ty ostatní (nejen barvou)... ale teď zrovna nevím přesně jak...
ale to já jen tak, když už tu jsem...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ta vytržená má tak trochu opodstatnění v tom, že po absencích JmB na dílnách převzali profesorskou taktovku Ivo se Slávkem...
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Aha. Já to zas pochopila tak, že z toho mejdanu na ostatních fotkách se prostě něco vytrhlo..... a povedlo.. a je z toho ta deska... takže ta vytržená záležitost je to něco, co z té desky udělalo, že je poslouchatelná i ve srovnání s jinými deskami, na kterých se makalo dlouhé měsíce... ale zároveň bych třeba nechtěla, aby v tom bylo to "heč, my jsme borci, teď všichni padněte na zadek"....
...a nakonec Slávek s Ivošem to klidně můžou být... že.. -)
Tak teď už se na ni fakt těším :)
Mějte se prima. *M*
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, při vybírání červené fotky vytržené z konTEXTU bylo v plánu, že by nani měl být Slávek, jehož jméno je i na obalu, je patronem dílny (+také celé nahrávání inicioval). Společná fotka S.J. a I.C. je prostě kouzelná. Je plná nadšení, zápalu pro muziku a má atmosféru. Její hloubka a opodstatnění však vynikne až v kontextu ostatních snímku z toho večera (jak psal Jarda:lepší výpovědí, než nějaký kecy, je pár fotografií z Bábinky - i tato Jardova věta je vytržena z kontextu:). Ten večer byl prostě jedinečný a myslím, že vhodně vybrané fotky to potvrdí a tomu kdo bude psát do úvodu proč a s jakým nadšením deska vznikla ty fotografie ušetří nejedno složité souvětí.

Co se týče samotné nahrávky a názvu Vytrženo z konTEXTU:
písně na nahrávce jsou rovněž vytržené z kontextu celého nádherného večera. Tady už bude jen na posluchačích zda "kontext celého večera" pochopí, příjmou a budou se z něho taky tak těšit:).

No a ta grafická lahůdka konTEXT, je taková naše graficko TEXTařská hříčka či značka, protože to, že se my všichni známe zapříčinil právě a jenom... TEXT. :) ... no a možná Horák:)).


Takhle jsem to viděl já, ale každy si v tom asi najde svoje a to je dobře*.
Odpovědět

Zpět na „Příprava CD Textové dílny“