háčky

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kiara
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 10. 2008, 01:44
Bydliště: stověžatá

háčky

Příspěvek od kiara »

mám tě má prchavá vteřino
mám tě a víno zajiskří
dívám se do tebe malíři
dívám se do tebe přes plátno
mám tě má prchavá vteřino

mám tě... mám tě...

znám se mé háčky se spínají
znám se když zpívají blues
na nebi odjíždí velký vůz
na nebi hvězdy se střídají
znám se mé háčky se spínají

znám se... znám se...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: háčky

Příspěvek od Kuba Horák »

Nechci text nijak snižovat, ale nechápu, o čem je. V první sloce se mi líbí: dívám se do tebe malíři, dívám se do tebe přes plátno. Ale že bych rozuměl celku, to se přiznávám, že ne.
Uživatelský avatar
T_O_M_
Příspěvky: 18
Registrován: 9. 7. 2008, 13:13
Bydliště: Východní čechy

Re: háčky

Příspěvek od T_O_M_ »

Tenhle motiv se mi MOC líbí! "znám se mé háčky se spínají"
Zkus to ještě nějak dopsat, neporadím teda jak, ale prostě něco tomu chybí...
Uživatelský avatar
kiara
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 10. 2008, 01:44
Bydliště: stověžatá

Re: háčky

Příspěvek od kiara »

To Kuba: díky za zastavení, Kubo, nevím, jestli má cenu vysvětlovat " co tím chtěl básník říci" ... zachytila jsem své pocity v určitou chvíli, víc k tomu asi říct nejde, ale myslím si, že pokud to nějaké představy či pocity vyvolá, tak je to dobře, i kdyby nebyly stejné s mými, horší je, jestli si to přečeteš - a nic .... To Tom: díky ti, zrovna tímhle jsem se nejvíc trefila do svých pocitů, byť je to možná pro někoho málo srozumitelné, uznávám, že ten obrat není příliš frekventovaný :mrgreen: ... jinak nevím, zda to je či není dobře, ale text už jsem oblékla, má melodii i aranž, prostě je hotovo, asi už nic předělávat nebudu - tím neříkám, že by to nemohlo být i lepší, ale mně se to prostě už líp neurodilo :wink:
Uživatelský avatar
T_O_M_
Příspěvky: 18
Registrován: 9. 7. 2008, 13:13
Bydliště: Východní čechy

Re: háčky

Příspěvek od T_O_M_ »

Tak už to má i melodii říkáš...no tak to bych si docela rád poslechl. Protože textu tam moc není...no a tím chci říct, že já taky tvořím nějaké básničky a texty a speciálně u těch textů se bojím, že k tomu aby z toho byla písnička jich je málo... Jak je vidět tak se asi pletu. :lol: No a až seberu odvahu, tak sem taky budu muset něco dát k posouzení (zatím jsem k nalezení na jednom amatérském literárním serveru)! 8)
Uživatelský avatar
kiara
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 10. 2008, 01:44
Bydliště: stověžatá

Re: háčky

Příspěvek od kiara »

ahoj Tome, souhlasím, že textu mnoho není :mrgreen: ... ale myslím, že méně může být někdy i více - to myslím obecně, ne konkrétně ... pro mě je psaní textů něco jako zdolání Everestu, bojuji o každý řádek, neřkuli celou sloku, které se mi urodí, ale mám např. text o dvou slokách ( a ještě k tomu má každá jinou melodii :mrgreen: ), kde je prostě řečeno vše, cokoli dalšího už by bylo navíc - a prosadila jsem si to :mrgreen: - pokud je méně textu, zaměřím se více na muziku, může tam být např. nějaké sólo nebo někdy si to řekne o zopakování části textu :wink: - tím chci říci, že mě písnička ke třem minutám délky nijak neruší ( Háčky mají cca 2:50, podle toho, jak vyjde tempo :mrgreen: ) ... nevím, jestli je nějaké pravidlo, jak dlouhá by měla písnička být - jak co se týká délky textu, tak i muziky, fakt je, že čtyřminutovou písničku nemáme asi ani jednu :mrgreen: ... takže se neboj a honem sem taky přispěj, už se těším, aspon tu nebudu sama s takovými miniaturami :D - a můj názor laika - nelam si hlavu s délkou textu a pusť se do muziky :wink: ( ale třeba ti tu lidé erudovaní poradí něco jiného )
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: háčky

Příspěvek od Kuba Horák »

Hoj. Sice nejsem erudovaný, ale přidám se k názoru Kiary. Podle mě je taky uplně jedno, jak je píseň dlouhá a stejně tak kolik má slov. A ty se Tome přece neboj sem něco dát. I kdyz ja uz jsem sem nic nedodal asi pul roku, tak bych mel pomlcet :wink:
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: háčky

Příspěvek od Cácorka »

Ahoj Kiaro,
pěkný : ) Nechci se opakovat - zaujaly mě tytéž místa, co uvedli kluci. A v celku bych už taky nic neměnila. Teď už jen ta melodie... já tedy nechci nic říkat, ale... už se sem dají dávat i empétrojky : )))
Uživatelský avatar
kiara
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 10. 2008, 01:44
Bydliště: stověžatá

Re: háčky

Příspěvek od kiara »

Ahoj Cácorko, je fajn, že tu fungují mp3, jenže háček je v tom, že tu mp3 nemám na čem nahrát :roll: :mrgreen: ... a díky za vzkaz ;-)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“