TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od kosmonaut »

AKTUALIZOVÁNO 9.6.09

Zdravím,

tak furt se snažím pracovat na tom podrobném scénáři s načasování do 2,5 H , ale práci mi blokují dvě, pro mě zásadní, věci, které mi vadí.

1.) Jupp prý tedy slíbil celodenní lístek, to je sice mírné zlepšení o proti minulému roku kdy málem nevpustil bez lístku účinkujících na koncert Textovky, ale pro 7 lidí, kteří nemají volný vstup z jiných vystoupení je myslím vhodné ocenění vstupenka na celou dobu konání Zahrady. A na tom bohužel trvám a rád mu to napíšu, protože to není zrovna jednoduché (hlavně časově) vymýšlet dramaturgii, nápady a pro hladký průběh komunikovat s vystupujícími (však on to dobře ví, ale on si tím vydělává). Tady je seznam těch, kteří potřebují lístek a další:


ČLENOVÉ TEXTOVÉ DÍLNY BEZ LÍSTKU (7 lidí):
Lucie Redlová (vystupující)
Milan Kuchynka (vystupující s Lucií Redlovou)
Michal Kosmonaut Šimíček (vystupující, dramaturgie, organizace)
Lada Šimíčková (vystupující)
Aleš Ostrýt (přidružená výstava fotografií s texty a foto dokumentace koncertu a živé dílny: http://www.vernissage.wz.cz/photos/ )
Martin Mrca Holan (organizace; design, výroba, zaplacení a rozlepení plakátů; pořízení video záznamu; propagace koncertu v médiích)
Antonín Podlaha - (člen kapely Jirky Svítka - 9.patro)

LÍSTEK UŽ ZA JINÁ VYSTOUPENÍ MAJÍ (13 lidí):
Slávej Janoušek
Honza Žamboch (Žamboši)
Stáňa Brahová (Žamboši)
Juří Nedavaška (Žamboši)
Kuba Horák (Zhasni)
Michal Vaněk (Zhasni)
Irena Vaňková (Zhasni)
Leoš Kropáček (Zhasni)
Libor Kropáček (Zhasni)
Pepa Streichl
Arnošt Frauenberg
Ivo Cicvárek
Jirka Svítek

LÍSTEK SI Z VLASTNÍHO KOUPÍ (na celou Zahradu) V KAPELNÍ SLEVĚ TITO NEZAREGISTROVANÍ DÍLNAŘI, KTEŘÍ ALE V PROGRAMU HRAJÍ (3 lidi):
Jiří Kyncl - vlastní lístek (člen kapely Jirky Svítka - 9.patro)
Helena Svítková - vlastní lístek (člen kapely Jirky Svítka - 9. patro)
Leoš Valigurský - vlastní lístek (člen kapely Jirky Svítka - 9. patro)


Pokud Jupp neposkytnem těm 7 lidem vstupenky na celou dobu tak chci říct, že budu muset odstoupit z přípravy jako namyšlený dramaturg či organizátor a na festival nepojedu. Nechci vyhrožovat, ale prostě mi to za to co se dělo minule nestojí. Nechci tam být úplně celou Zahradu, ale když už tam budu další den v neděli tak se chci podívat na další koncerty Textařů a navíc je to minimální odměna za přípravu a za to, že si platím cesťák a další výlohy. Nechci, aby to bylo tak, že nám Jupp dělá službu s koncert, ale mi děláme program pro jeho festival. Napíšeš Slávku Juppovi sám anebo mám já?

2.) Další problém vidím v tom, že všude v propagačních materiálech (viz http://www.folkcountry.cz a Folk&Country atd. ) se uvádí náš program jako koncert TEXTAŘSKÉ DÍLNY. Chtělo by to opravit na správné TEXTOVÁ DÍLNA, protože přesto co uvádí nejde ani naše Textovka pořádně dohledat na netu. Je myslím vhodné respektovat oficiální, i když zkrácený (?) název. Navíc nám to bude mást i naši propagaci (plakáty a plánuji napsat nějaký promo článek s informacemi o koncertě = nové písně;trojkřest;živá dílna atd.).

Chtěl jsem se v tomto čase věnovat spíše té dramaturgii, ale nakonec ztrácím čas tady tím. Což je ovšem taky důležité.

Mějte se. K
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 9. 6. 2009, 13:17, celkem upraveno 10 x.
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Kosmo držím ti palce vytrvej.
Láďa
Láďa
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Souhlasím. K

p.s. U Zhasni je těch lidí dohromady pět (bicí - Leoš Kropáček, basa - Libor Kropáček)
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Mrca »

Ne že bych si lístek na celou Zahradu nezasloužil (díky Kosmonaute, že jsi ve výčtu všech osob,"důležitých" pro hladký průběh akce, vzpomenul i mne), ale lístek si klidně zakoupím. Myslím, že v první řadě by ho měli mít zajištěný účinkující. A tak nějak jsem s tím stejně počítal, že si ho koupím. Pokud by to ale bylo možné, tak bych ocenil, kdybych si mohl na místě zakoupit lístek pro účinkující, ten s volným rámečkem pro jméno, abych nemusel do zákulisí chodit jednou jako Irenka V., nebo Arnošt, či nedej bože Horák !!! (je pravda, že vloni jsem do VIP sektoru párkrát prošel s šátkem na hlavě jako Jirka Zonyga :lol: ) Tato malá výhoda by mně docela stačila. Ale pokud lupeny budou bez těch trapných opruzů jako vloni, tak jeden beru. A ještě jednou dík.
Mrca
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Peter Šrank »

Ja idem tiež na Zahradu, na všetky dni, permanentku si kupujem tak ako každý rok. Veď je to pre umelcov a tí si to zaslúžia.
Ale fakt ma serie ako Mrcu, že keď celá banda zalezie do zákulisia, drží partu a dobre sa zabáva, ja musím zostať pred bránami raja a nič iné mi nezostáva, len osamote zavíjať. To je deprimujúce.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Petera Šranka bych taky rád viděl mezi vystupujícími. Přeci jen jezdí dílnu co dílnu a už si možná ani neuvědomujeme, jak je vzácné...Narodil jsem se v Československu a chtěl bych mít i na Zahradě takovou dílnu (doufám, že to znělo dost hrdě) :-)
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Cácorka »

Hm, hm... Ani já nemám problém s tím koupit si lístek, když nejsem účinkující, i na víc dní, ale pokud budete všichni většinu času zalezlí v nějakých VIP prostorách, kam nebudem smět (jedem s Martou), tak mé nadšení jet asi lehce povadne. Organizace takového festivalu je pro mě španělská vesnice, takže si nechám poradit: Jakým oficiálním způsobem se za vámi můžeme dostat?
A teď se možná zeptám blbě. Kde budete třeba spát? Nebude tam textovka jako parta někde pohromadě?
*Các*
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od LU »

Dobře jsi to napsal, Kosmonaute.
Já nemám problém s tím, hrát někde úplně zadara nebo za cesťák, vím, že je to nutné, ale celá ta "Juppovina", tedy celá Zahrada, kde hraje většina lidí zadarmo (i můj otec tam jezdil roky zdarma, a to už hrával na hlavní scéně jako jedna z hlavních hvězd, nevím, jak je to teď) jen proto, že tam prostě MUSÍ HRÁT, protože KDO NEHRAJE NA ZAHRADĚ, JAKOBY NEBYL, se mi moc nelíbí. Když to srovnám s pořadateli malých festiválků v zapadlých koutech republiky, kde jsme hráli třeba s Docuku, kteří se snaží vyhrábnout aspoň nějaké peníze za to, že tam hrajeme, protože by jim samotným jinak bylo trapně... Tady aby si člověk pomalu koupil lístek na vlastní koncert! Vytrvej, Kosmo, pokud se to nepovede, tak jdu do toho s tebou a celou Zahradu bojkotuju.
Asi to jsou vážná slova a budu taky znít jako namyšlená panička, ale jak píšu - o peníze tady nejde, nemám problém hrát zadarmo, když je to třeba. Ale nevím, proč zrovna na akci, kde jsou tisíce diváků, většina mladých pořadatelů tam maká zdarma (a ještě jsou rádi, že jsou součástí týmu!) a festival má velké sponzory a partnery... Tož tak.
Uživatelský avatar
Aleš Ostrýt
Příspěvky: 426
Registrován: 19. 5. 2006, 21:24
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Aleš Ostrýt »

Myslím, že po výše uvedeném psaní již není co dodávat. Samozřejmě, že počítám s tím, že si vstupenku na celou Zahradu koupím (i tak tam se mnou jede také má žena Jana - takže vstupenky budu stejně pořizovat). Já mám nyní starosti s přípravou fotografií, mám dojednáno u jisté firmy na Smíchově výrobu, resp. laminaci snímků ve formátu A2. Tak snad vše vyjde. Samotné fotky budou formátově A3, musím však ještě k tomuto formátu přičíst místo na okraj snímku (do kterého umisťuji své texty) a hned jsem pomalu ve formátu A2. Jestli vše vyjde, tak budou na jedné laminaci dvě fotografie (na každé straně jedna). Samozřejmě, že chci připravit i zalaminované fotky k jednotlivým písním z alba Textové dílny. Jak jsem již uvedl, nemám problém se zakoupením permanentky na Zahradu, vždyť už takhle do výstavy fotografií musím investovat minimálně 6.000,-Kč. Prostě si jen myslím, že kdybych měl investovat do akce, kde vás uvidím jen na podiu a kvůli různým vstupenkám budeme rozdělení, protože k sobě nemáme přístup, tak to je z mý strany blbá investice .... takže díky Kosmonaute, že ses tak zdravě namíchnul, tento pocit, i když jsem to loni nezažil, sdílím....
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Jen dodávám, protože to tady vícekrát zaznělo, že já rozhodně na trávení času ve VIP prostoru netrvám. Krásně se sedává u Kapličky, minule to bylo místo našeho srazu před koncertem textovky, tak bychom se mohli střetávat tam. k
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Peter Šrank »

Ja to vidím takto. Ak vyčiarkneme tých, čo majú ubytovanie zabezpečené niekde v okolí alebo v prívese, zostáva zaujímavá skupinka ľudí so stanmi. Dohodnime sa aspoň my stanovači, kde rozbijeme tábor. Môžeme zo stanov vytvoriť "Námestie Textové dílny". Ja tam asi prichádzam prvý (vo štvrtok poobede), môžem ho založiť, len potrebujem vedieť kde. Ja som zatiaľ vždy chodieval na lúku nad amfiteátrom, to je teda môj prvý návrh.

Je ilúziou myslieť si, že tí, ktorí majú prístup do zákulisia či VIP ho nevyužijú. Zahrada je príležitosťou nadväzovať kontakty a tieto kontakty sú práve a iba tam. To je realita. My ostatní ale môžeme mať niekde svoje miesto (napríklad pri Kapličke) a to bude stačiť. Keď nás bude viac a bude jasné, kde sme, VIPáci si budú do zákulisia len odskakovať, ale radi sa k nám vrátia. A mobil všetko istí.
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Lada »

Ať už to s lístky dopadne jakkoliv a my tam budeme nebo ne, stanové městečko doporučuji si postavit co nejdále od hlavního dění. Minulý rok mi - v nějakém pivním stanu bohužel nazvučený Zonyga - (sice "z dálky", ale stejně jakoby přímo před stanem) urputně hučel do uší 8x za noc "Ještě že tě lásko mám" a minimálně 11x "Až přijde den, kdy láska vrátí se k nám". A bohužel ve zpěvu vytrval až do pozdního rána, resp. už jsem byla po snídani a on stále zpíval. Další hity té noci už se mi naštěstí z paměti vymazaly, ale i tak si tento zážitek rozhodně nehodlám zopakovat .
A to ani kdyby se za Zonygu chtěl vydávat Mrca -)
L.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Cácorka »

Ok, Peterův nápad se mi líbí. Nikdy jsem v Náměšti nebyla, takže netuším, kde co jak.... Budu spoléhat na vás, že ten, kdo přijde první, něco vybere a až (nejspíš během pátka) dorazíme, tak bychom se ozvaly a svůj stan připojily.
...úplně mám před očima cedulku "Náměstí Textové dílny".... :)
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Mrca »

Možná to předtím vyznělo, že chci trávit čas pouze ve VIP štábu. To vůbec ne. Jen bylo párkrát potřeba nechat orazítkovat "mistrovi" plakáty, zanést do štábu k prodeji "mistrova" CD, donést "mistrovi" do zákulisí kytaru, po produkci odnést ze zákulisí "mistrovu" kytaru do auta, po té odnést do auta ze zákulisí také "mistra" ... Tím si ale vůbec nechci stěžovat, pro Arnošta jsem to vše dělal opravdu rád a dobrovolně... Navíc tam měli pěkný nový záchody, takže proto jsem chtěl tu malou výhodu. Jinak za Kapličkou jsem byl s Kubou až do svítání, vlastně jsem byl do svítání i v tom stanu se Zonygou (promiň Lado, já fakt nezpíval :D ), takže se také rád připojím se svým malým stanem, tam kde budete. Já bych měl dorazit ve čtvrtek v podvečer, tak aby jsme se nehledali, navrhuji každou celou hodinu před kapličkou.
Mrca
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Petr Sedláček »

Přátelé, aniž bych chtěl příliš věcí kopmlikovat... Všechno je jinak, já 4. července na Zahradě přeci jen budu. Pokud se hodí, abych něčím přispěl, jsem k dispozici, pokud už je dramaturgie hotová, rád přijdu podpořit koncert jako divák. Mějte se!

Petr
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“