Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavou

Zajímavé události, které patří minulosti
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od jirka999 »

Potvrzuji svoji učast na Hané. Nad Oslavou budu pravděpodobně taky, nepřekazí-li mi to něco.
Nastřelené idee dramaturgické jsou dobré. Mohl by to být zajímavý koncert s týmovým duchem. Chtělo by to konkrétní plejlist, jestli vůbec máme tolik společných písní, ze kterých lze poskládat pestrý program ... a taky společné písně kladou větší nároky na souhru, aby to nepůsobilo příliš chaoticky. Tu zkoušku to chce a možná i před ní promyslet aranže, ale jen nepatrně a rámcově, aby s námi zůstal kromě týmového i duch spontánnosti :0)
Jiří Svítek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Nějak nestíhám. Hlavní zpráva: druhá Náměšť - nad Oslavou bude ve čtvrtek 29. 7.- dopoledne workshop - textování, odpoledne koncert, který volně přejde v koncert Žambochů.

Chce to opravdu asi začít od seznamu těch společných písní, které se dají společně interpretovat.
To Kosmo - asi začni právě od toho.
To Pepa: ať ti to 12. dobře dopadne.
To Pavel Jonák - jasně, seznámíme se na Zahradě, sleduj domluvy zde, ať seš v obraze.
To Daniela - myslím, že můžeme vést debaty klidně otevřeně a zde, že sem zas nechodí někdo zvenčí tak často, abychom si něco vyzradili z věcí chystaných na představení. A i kdyby....
To Mrca, Jan Eret - pak ještě budu posílat doopravený seznam až těsně před.
To všichni - potřeboval bych vědět, kdo z těch na seznamu už hrají na Zahradě, a tudíž nepotřebují lístky.
To Arnošt - měl jsi čas zkompletovat tu píseň?
To Mrca - uděláš zase plakátky na obě Náměště?
To Aleš - stále nevím, jak to vidíš s možností nějaké výstavy?
Slávek Janoušek
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pepa Streichl »

Slávku díky, a pokud mi to vyjde tak já na Zahradě hraju už 2.7. a tím pádem tam budu až do 5.7. takže já lístek přes TD nepotřebuji. Ale Slávku ještě to upřesni u Juppa, že ti co hrají i mimo TD zda-li nám opravdu dá lístky on a na celou dobu. Aby nevznikl zmatek.
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od jirka999 »

Slávku, naše 9.patro na Zahradě hraje. Budeme-li však mít tímto automaticky lístky na celý festival, mi taky zatím není známo.
Jiří Svítek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od kosmonaut »

Prosím, napište někdo Juppovi, že je tam opět chyba a na webu Zahrady je zas (již potřetí) "textařská dílna" místo správného "Textová dílna". Já už na to nemám sílu, protože to je každý rok. Díky.

viz

http://www.casopisfolk.cz/zahrada.htm
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 9. 5. 2010, 17:35, celkem upraveno 2 x.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

Za Zhasni píšu, že lístky nepotřebujeme. K

p.s. tu zkoušku by to chtělo pořádnou a několikahodinovou.

p.p.s. souhlasím s tím, že seznam společných písní, je odrazový můstek

Zatím mě napadly: Nechoďte opilí do ZOO, Mrtvej žít, Pionýrský vedoucí, Když se lidi napijou, Manželské blues, Haleluja, 1+1, Mašinfíra, nová z Beskyd

+ jedna Pepova (Hvězdy na nebi nebo Nakreslím si)

+ 2 písně Voyda s možností společného zpívání
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Daniela »

Deset spolecnych pisni je myslim silny zaklad (obzvlast jestli se je podari secvicit natolik, aby se odlisily od spontanniho jamu).

Tem "komornejsim" blokum bych se ale tak nebranila. Myslim, ze dilna neni jen o tom ze delaji vsechno vsichni najednou, co mozna na plne pecky, ale taky ze se chvilema dohodne jen nekdo s nekym. Takze kdyz by po nejakem hlucnejsim sboru na motivy "toto zplodil kolektiv ve tri rano" prislo klidnejsi "a takhle to vypada, kdyz se slov AB ujme XY nebo WZ... a takhle, kdyz text XY zhudebni QR", tak nejen ze by to zase trochu prispelo k dynamice programu, ale taky by to dalo o dilne uplnejsi obrazek.

Kubo, me by to textovani na prani taky celkem bavilo. Ale rada bych si i zazpivala ve sboru, nota bene kdyz uz tvorim sestinu zenskeho elementu. Tak nevim.

K nazvu Textova (nikoli "textarska") dilna me uz driv napadlo, ze by mozna nebylo od veci udelat nejaky transparent a ten na spolecnych akcich zavesit vzadu na podiu. Aby to lidi meli pred ocima z prvni ruky a neverili vsemu, co uvidi v programu, na listkach (jako loni v Turnove), uslysi od nezasvecenych konferencieru atd. Navic by to pak bylo videt i na fotkach z tech akci, prestoze by se treba v doporovodnem textu opet psalo o dilne textarske.
Popripade jsem ochotna usit vlajku, ktera by se mohla slavnostne vztycit pred nastoupenou jednotkou. Jen nevim, co na ni, protoze kdyby byla jednoduse obslehnuta z emblemu tady na strankach tak by se urcite nasly zle jazyky, co by pak davaly k lepsimu jak jsme verejne povesili Janouska :-)
Mmch., ti Svedci Janouskovi byla jen momentalni inspirace? Me napadlo, ze u vchodu do zamecku stojici hladce oholeni gentlemani v kvadru by v kontextu Zahrady urcite upoutali pozornost, obzvlast kdyz by rozdavali osvetove casopisy jako "Strašná řež" a "Nespěte nám tady".

Ad rekvizita - v dilne jako takove vlastne pracovni rukavice patri k povinnemu vybaveni, ne? Treba by je tam mohl na zacatku nekdo prinest jako ze tam zbyly po zednikach, a ze pry tu ma byt nejaka dilna, tak jestli by se nehodily.
A pro praci na Zahrade jsou rukavice taky nepostradatelne... napriklad kdyz clovek pracuje s chemikaliemi, aby znicil Krtka...

Pepo, drzim palce.

edit: stylovejsi asi bude Krtka nikoliv znicit, ale "dostat" :twisted: Z vlastnich zdroju muzu nabidnout dva Krtky, ten starsi si ovsem vyminuje ze ho dostane Kosmonaut (a to se jeste nedozvedel o jeho nominaci na Otce roku...)
edit 2: ad "Textarska" dilna - napsala jsem a temer obratem to Jupp na strance s programem opravil
Naposledy upravil(a) Daniela dne 10. 5. 2010, 17:39, celkem upraveno 2 x.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Cácorka »

Danielo, Ty jsi můj člověk! :) Věřím, že letos se na Zahradu dostanu. A pokud budeš chtít pomoct s těmi ptákovinami, hlásím se jako Tvoje pravá či levá ruka. Rukavice mám vlastní :)
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Petr Sedláček »

Ahoj všichni, já na Zahradě budu, páč tam mám povinnosti. Rád se tedy zapojím a hlásím se ke Kubovi do družstva pro vymýšlení písně z deseti slov od divočáků. Totiž od diváků.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

Výborně. Tak to máme na "šmicrování" už docela dost lidí. To zvládneme. K

Přemýšlím o pohledu Daniely. Napadá mě, že by tam mohla Lada zazpívat Mezičas (Slávek, Lada) a taky mám dost rád píseň "Když svlékneš nahotu" - ty by to mohly rozředit. Ale to je jen můj návrh. A obě zmíněné Pepovy písně jsou pomalejší a citlivější.

Svědci Janouškovi si říkáme jen interně. Obávám se, že tento vtip nikdo mimo dílnu nebude mít šanci pochopit. My víme, proč se cítíme občas jako sekta. Okolí asi těžko.

Jinak jsem pro každou divadelní vložku-)
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pepa Streichl »

Když jsem hrál asi 1 rok s Radkem Pastrňákem a dalšími (Michal Žáček, Martin Gašpar, Marcel Buntaj - všichni od Petera Lipy a Alan Hudeček, Maroš - z bývalých Butů) tak Radek to sdružení nazval Pepa Streichl & Svědci Josefovi.To bylo myslím kolem r. 2003 nebo tak nějak a hráli jsme i na Zahredě. Tož tak Svědci Janouškovi.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od LU »

Ahoj všem,
na Zahradě určitě nebudu, ale právě jsem dostala zprávu, že bychom v PA 30. 7. měli hrát s Docuku v Náměšti nad Oslavou - a i kdyby ne, ráda bych tam na Dílnu přijela. Takže ráda pomůžu se sborovými zpěvy či čímkoli, můžu šmrdlat na mandolínu ve společných písních...případně mě napadlo, jestli nechcete dát společně Otevřte sa, mraky - je to píseň na 3 akordy a je to první moje, která vznikla díky Dílně (text Kuba).
Pokud ale plánujete zkoušku na Zahradě, kde nebudu, a v Náměšti to budete chtít hrát stejně, tak samozřejmě chápu a nemusíme to komplikovat.
Zdravím všecky!
LU.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

Já bych si samozřejmě-) Otevřte sa mraky rád v Náměšti zazpíval.K
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Kromě koncertu bychom také měli vyřešit úkoly. Docela rád bych byl, kdybych mohl zadávat POUZE jeden ze tří:) Myslím, že sposuta dílnařů na to dávné má - vymyslet úkol, který bude mít smysl a bude těšit i poměrné začátečníky. 3 úkoly od 3 různých zadavatelů by mohly být více pestré. A na rovinu: cítím se po těch letech unavený, už prostě nevím, co dalšího vymyslet:)
Ivo Cicvárek
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Jen krátce:
1. Hlásím se do textovací party, která má vymyslet píseň ze zadaných slov.
2. Zamyslím se nad nějakým úkolem (popř. úkoly – lépe jich mít víc a po poradě vybrat optimální).
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“