KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010

Zajímavé události, které patří minulosti
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Helejte opět jsem nějak vypadla ze seznamu...

Budu tam od pátku, můžu kolíkovat, pomůžu s plagátama a cokoli dalšího.
A samozřejmě přijdu na zkoušku, textování i konzert.

P.S.: Jestli Vás tam někoho moc s..., tak mi to budete muset napsat rovnou, já to jinak nepochopim a furt si budu myslet, že se na mě zapomíná v tom hafu důležitějších záležitostí omylem :wink:
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Lada »

Mp3 poslány.
Už teď je mi jasné, že jestli tam nebudu, bude mě to dost mrzet -(
Jinak tu ještě myslím nezaznělo, že na to textovací dopoledne by asi nemělo jít nějak extra moc textovkářů, aby dostali prostor hlavně lidi z festivalu, ne? Teda samozřejmě pokud s tím souhlasíte, kdyby nás tam bylo dvacet, možná by to trochu ztratilo smysl. Tak navrhuju se předem konkrétně domluvit, kdo tam bude. Měli by to být ponejvíc asi ti, kteří jsou schopní napsat za časový limit ne nula (jako já), ne jeden, ale dva a víc kvalitních úkolů -)
Vánoční cukroví pro diváky k vánoční písni je skvělý nápad, Danielo.
Lada
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jako provizorní dvouprstý kytarista z vás mám radost. Ale potřebuju, aby to někdo táhl, já leda občas něco přibrnknu. Ale nemusím. To je pěkné.

Lenko, promiň, že jsem Tě zapomněl napsat do toho původního seznamu pro Juppa - možná i některým dalším se omlouvám. Je mi líto, že si to nikdo neuvědomil a neupozornil mě zavčasu. Samozřejmě se s Tebou počítá a pojď do toho, jen se obávám, že už žádné jméno Juppovi nepropasíruju, protože je to dokola telefonování o tom, odkdy vlastně dá lístky pro ty jinak neučinkující. Dnes mi to slíbil zavolat a zase nic. Z toho mi není moc dobře, protože jsem v roli takového otravovače. Dorážející hmyz. Nevděčný úkol. Ale zkusit to můžu. Co se týče druhé Náměště, není žádný problém cokoli případně doplnit.
Lado, já myslím, že nemá smysl to nějak omezovat na tom workshopu, však ani loni nás i s diváky nebylo tolik, aby se to nedalo. A navíc když se četlo víc těch ukázek, obraz vycházel pestřejší. Nechal bych to rozhodnutí zúčastnit se na každém. Nebo jsem možná nepochopil kam míříš?
Slávek Janoušek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Lada »

Slávku, jasně, dobře. Myslela jsem to tak, že když by tam bylo 20 lidí z textovky a 20 z festivalu, tak než se všechna ta díla přečtou, nestihne se moc úkolů. Ale asi je to fuk. Anebo naopak, třeba je i dobře, že bude jen jeden dva úkoly. A možná taky spíš záleží, kolik zájemců z fesťáku bude. Ahoj, L.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Cácorka »

Já si zase říkám, proč to vůbec nějak rozlišovat? Ať přijde, kdo chce přijít. Ať píše, kdo chce psát. Nebo je smyslem zahradní dílny zavrhnout staré textařsky málo plodné členy ve prospěch případných nových? Podle čeho bys to, Lado, chtěla vybírat, kdo tam smí jít a kdo ne? Podle Tvého klíče (cítím se být v kategorii nula nebo jeden) bych si nejspíš neškrtla. A jet 400 km, abych nemohla jít na akci dílny... hm...
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Daniela »

Update: jedu tentokrat bez deti, takze sice nemohu poskytnout krtky, ale zato budu mit volne ruce a hlavu.

Ucast ve workshopu bych neomezovala, uz vubec ne na ty nejschopnejsi - aby to nevypadalo, ze hodit po dvaceti minutach hotovou pisnicku a ctyri vypointovane absolutni rymy navrch je normalni...

Dotaz - smi se na Zamku prskat prskavkama?

A jeste porad nevim:
Pracovni rukavice - ano, ne?
A jak s tim zaborem pro "Namesti TD"?
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Lada »

V pohodě, Cácorko. Možná je nedorozumění jen v tom, že já jsem to nechápala ani tak moc jako třetí dílnu v roce, ale jako akci pro diváky festivalu, tak jsem jim chtěla dát víc prostoru než "nám". A už vůbec jsem to nemyslela tak, že tam někdo smí jít a někdo jiný ne, proboha.... myslela jsem spíš, že někdo například jako já, kdo za limit užnevímkolikminut nenapíše nic, by moc ten program neobohatil.
Ale je to fakt jedno, byl to jen nápad. Už bych to uzavřela -)

Ahoj, L.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Na začátku této diskuze jsem publikoval návrh na dramturgii koncert Textovky na Zahradě. Napište. Mějte se. Kosmi
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Daniela »

Pochopila jsem to spravne, ze na napsani triminutove pisne mame 11 minut? To nebude jen maso, to bude sado-maso...

Jo a hlasuji pro tu vanocni pisen od Pepy, uz mam testo na vanilaky a pracny. Kdyby tak jeste Pepa nakonec opravdu dorazil osobne, to bych mela fakt druhe vanoce :-)
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

To Daniela: Časy jsou orientační:). Když si nevěříte můžeme navýšit:). Ale první nápad byl, že lidi zadají a vy vzápětí přehrajete:))). Buďte rádi za 11 min:). Mimochodem se z nich určitě vyklube minut 15:)

Já jsem taky pro píseň vánoční, bude to totiž pěkně navazovat na píseň Mikulášská:). V horkém létě to jistě potěší:).

Jinak zítra jedu do soboty s kapelou na Okolo Třeboně, takže nebudu na netu. Budu moct odepsat až v sobotu večer.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Kuba Horák »

Budu asi za dost negativního, ale dokud je čas, tak svůj názor předám-)

1. Přijde mi toho strašně moc. A nevím, jestli je dobré, že se začíná rovnou písní jednotlivce, když jsme si říkali, že toto budeme eliminovat ve prospěch kratšího programu. To samé vlastně platí o dalším bodu. A vůbec se mi tam zdá těch individuálních písní až dost a přijde mi to, že se tam bohužel budeme zase střídat na židli a nebude to ten celek, o kterém jsme se bavili, ale dost prezentace vlastních písní jednotlivců, které často vznikli bez souvislosti s dílnou (ne vždy)… nebo že to tak alespoň hrozí.
2. Petr Sedláček složil píseň přímo Pepovi – hrál ji v Praze v Blues sklepě. Ta mi přijde vhodnější než dost proprané Bohnice blues.
3. Toho času na text z deseti slov a jeho zhudebnění je opravdu hodně málo, ale zkusíme to.
4. Arnošt a Anděl – vidím stejný problém jako s Bohnice blues. Arnošt má dobrou halekačku Schizofrenie, která je neokoukaná a dá se na ní zpívat jen to „na zdraví, ať žije schizofrenie..nananánanan…. Ale to už jsou takové drobnosti.

Myslel jsem, že to bude pojaté „skromněji“ a klidněji s tím, že dáme důraz na výsledky dopoledního textování a ty nové věci. Takhle se toho upřímně bojím. Snad budu sám.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Kubo, no jo, když vy jste toho zase v té diskuzi vymysleli hodně. A jen to co si navrhoval by nefungovalo. Bloky jako minule to nejsou. Neboj. I orientační časy jdou hodně pod 2 hodiny. Holt tolik společných písní nemáme a musí se to něčím proložit. Upřímně čas s důraz na předvedení písně z živé dílny je 5 minut a společné písně max 30 min. Co ten zbytek toho času? Navrhuj.

Nicméně dobrý postřeh s výměnou Bohnice blues a Andělem. Jenže těch halekaček je tam v závěru moc a Anděl to měl vyvážit (společná nehalekací). V původním návrhu jsem zvýraznil společné písně kde budeme všichni na place, ale nemůžeme tam být přece pořád, proto to prokládám. Když jsem na první Textovce na zahradě 2008 chtěl začínat společnou písní Mrtvej žít, tak si mi sám říkal ne. Tak jak?
No a Montyho můžeme samozřejmě vyškrtnout, ale dost se těšil:), navíc společná píseň se Žambochem bude zážitek, který bude demostrovat nejen textovou spolupráci. Láďa Zítka bude jediný kdo z interpretů jede na Zahradu jen kvůli koncertu Textovky, myslím, že jednu píseň by si zaloužil, ale jak myslíš. Vyškrtnutím písně Ireny a Jitky se zas z toho stane panský klub nebo spíš parlament po minulých volbách.

Samozřejmě vždycky radši uvedu víc bodů programu, aby pak bylo z čeho škrtat.


Co vy ostatní?
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Peter Šrank »

Neviem, ako je to so zadávaním úloh na textovaní, ale ak nebude mať kto, môžem prispieť. Mám jednu celkom zaujímavú zameranú na refrén, to sa myslím často nerobilo (ak vôbec). Plus 5 minút v programe na prezentáciu (nebudem prezentovať ja, ale si to zorganizujem).
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To se mi líbí, Peter. Téma refrén je důležité. Jsem pro.
Ad program: Kosmo, jsem taky trochu na pochybách u některých bodů programu, některé věci vůbec nevím, co jsou. Dokonce kdo jsou. Možná už je to začínající demence, ale já teď vůbec nevím, kdo je Jitka Glosová (čímž se jí zároveň omlouvám). Ale např. kdo je Monty nebo Voyda už vím bezpečně, ti už jsou nepřehlédnutelní. Dále se třeba obávám, jestli někdo něco ví o písních jako Mašinfíra nebo ta o konzumu z Beskyd. Arnošt to asi nestihne časově (kdyžtak prověř), já jsem se tomu chtěl věnovat a naučit se to a vybrat ty nejzajímavější sloky, jenže díky ruce jsem mimo a ani časově to už nestihnu - právě odjíždím, stavím se tu až 1.
Mrzí mě to, ale asi budu letos spíš v roli aktivního diváka.
Další věc je, že Jupp radí udělat zkoušku na stadionu kvůli klidu, já bych raději udržel u té Kapličky. V každém případě sraz bych viděl v 19 na dvorku hospody u ní. Stále se snažím i další věci dojednat telefonicky s Juppem, ale nedá se moc chytat, a když ho chytím, stále neví - asi to bude všechno operativně. Čili se zmatkama. Tak se na to psychicky nachystejte a předem se nenasírejte. Klííííd.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, Mašinfíra a Konzum z Beskyd jsem tam dal, protože je vypsal Kuba v seznamu společných písní. Ku příkladu Mašinfíru jsem taky neslyšel. Konzum si dokážu představit, protože jsem se účastnil jeho tvoření. Samozřejmě, když je nenacvičíme tak je hrát nebudeme, ale tím krachne Kubův plán hrát jen společné písně, prtože není co:).
Jitku Glosovou neřežte, byl to můj nápad jak to genderově osvěžit, ale sama Jitka si není jistá svou účastí. Takže tento bod nebude. Jinak Slávku doporučuji víc sledovat diskuzi kolem textů:).


Tak to perte horký:). Ať to nějak doděláme. Co Ivo, Honza, Michal, Petr, Arnošt? Jak to vidíte?
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“