Touha

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Janina
Příspěvky: 7
Registrován: 9. 1. 2023, 12:23
antispam: Ne
Bydliště: Česká Kamenice

Touha

Příspěvek od Janina »

Před tebou tu rozechvělá stojím,
vzrušená a možná se bojím,
jak jenom mám ti říct
jak jenom mám ti říct

Cítím žár, když objímáš mě celou
za tebou mě všechny smysly vedou
jak jenom mám ti říct
jak jenom mám ti říct

Ref: Jak ráda mám ten pocit souznění - našich těl
chci být stále taková - jakou jsi mě chtěl

Před tebou tu rozechvělá stojím,
vzrušená a možná se i bojím,
jak jenom mám ti říct,
jak jenom mám ti říct

Touha má po tobě stále sílí,
netrap mě a zastav se na chvíli,
vždyť ti chci něco říct,
jen nevím jak ti říct.

Ref: Jak ráda mám, to spojení - našich těl
pořád jsem stále taková - jakou jsi mě chtěl

Před tebou tu rozechvělá stojím,
vzrušená a možná se i bojím,
jak jenom mám ti říct
jak jenom mám ti říct

Ref: Jak ráda mám ten pocit souznění - našich těl
chci být stále taková - jakou jsi mě chtěl

//: jakou jsi mě chtěl ://
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Touha

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj Janino,

myslím, že tohle je na dobrou písničku trochu málo. Když si vyškrtáš vše, co se opakuje, tak toho moc nezbyde. Celý text se dá vlastně shrnout do jedné věty: Toužím po tobě, ale nevím, jak ti to říct. To téma je ošemetné, protože je to vlastně klišé samo o sobě. Aby nebylo, chce to něco víc. Neotřelý úhel pohledu, netradiční formu, originální metafory, překvapivou pointu, ... Něco, proč by stálo za to si tu píseň poslechnout. To tu, bohužel nenacházím.

Co s tím? Možností je jistě řada. Napadá mě, pokud vycházíš z osobního zážitku, zkus být víc konkrétní. Zkus si vybavit víc než jen pocity, ale i ostatní okolnosti příběhu. Možná se Ti díky tomu samo nabídne, odkud téma uchopit, možná sama přijde forma, která Ti dopomůže příběh dotvořit.

Pokud jen fabuluješ a je to pouhá stylizace, tak se zamysli na tím, proč chceš na toto téma zpívat a pro koho, komu má být ta píseň určena, a proč by si ji měl poslechnout.

Než se tu začneme bavit o řemesle, tedy o rýmech, počtech slabik, přízvucích atd., musí tam být ten obsah, se kterým se dá pracovat. Bez něj to moc nejde.

Tady jsou dva příklady zdařilých textů (resp. písní) na podobné téma, kde se dá zamýšlet nad pojetím.

https://slavekjanousek.cz/zustat-tam-kde-jsem

http://madamvtriku.cz/pisne/rene/
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“